Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek feltudok készülni...

Szerintetek feltudok készülni az életre, ebben a kemény világban?

Figyelt kérdés

Szinte mindennap, bármilyen hírportál/hírműsor arról számol be hogy verekedés történt, belekötöttek valakibe, agyonvertek valakit, stb undorító dolgok. Ráadásul olyan undorítóak ezek az emberek, hogy nem elég valakit eszméletlenre verni, de még ájultan is fejberúgják!!! Miért ?? Késelnek, stb, hogy élhetnek ilyen gerinctelen alakok ?

Én rendőr akarok lenni majd, és elhatároztam hogy ha sportról van szó, csakis küzdősport!

Bokszolni járok 1 éve, de még csinálni akarom legalább 2-3 évig, de annyira tetszik, hogy szerintem az életem része lesz örökre, akár lehetek belőle még valaki . .

Nyártól elkezdenék talán Thai-Boksz-ra, vagy K1-re járni, nem azért mert érdekel annyira, vagy mert rúgnak, csak a bokszot kicsit kiegészíteném (persze ez marad mindig az első) legalább megtanulok rúgni, térdelni, talán könyökölni, meg az ütéseket is kicsit felelevenítem egy plussz 3 órára hetente :)

Szinte tökéletes állóharcos lennék, de később, ha végeztem a tanulmányokkal, talán egy kis Taekwondo-t kipróbálnék, vagy megnéznék egy Karatét.

Földharc viszont annyira nem érdekel, abban gyatra is lennék lehet, de a rendőr képzésen tanítanak egy kis Judo, Jui jutsu féleséget, dobások, stb.

Emellet erősítek is, saját testsúlyosan, meg majd súllyal is, hogy legyen izom rajtam, meglegyen a súlyom, mert számít az is, de az edzések is segítenek persze. Kondi ugye magától értetődik, meg az állóképesség is . .

Mg talán egy kis kés, fegyver harc, de szerintem a rendőr képzés megadja . .

Így már elképzelhető, hogy megtudom majd magam védeni tényleg, akár 2-3 képzetlen ellen is, és nem leszek a híradóban sose hogy elvertek ?

Borzasztó belegondolni is, hogy egy szerettemet nem tudom megvédeni, vagy megverve, akár örökre nyomorékan kell hazamennem, mert nem tudtam magam megvédeni!



2016. febr. 27. 21:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

hamarabb kerülsz be a hírekbe ezzel a te vagy a Jani rendőr felfogással mint nélküle

Vagy úgy hogy megvertek, vagy úgy hogy megvertél valakit

2016. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért a hírekben ez sürítve és kihegyezve van. Az átlagember némi józan ésszel megáldva leélheti az életét bármiféle fizikai konfliktus nélkül. 2-3 ember ellen, már jobb futóleckéket venni, vagy más módon elkerülni a konfliktust.
2016. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 *Glissade* ***** válasza:
Ne parázz! Egyszer ugyis meghalsz. :)
2016. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Mint hivatásos szervnél dolgozó mondom neked, hogyha oda jutsz hogy igazolványod van valamelyik fegyveres testületnél, te nem fogsz 2 bedrogozott cigánygyerekkel leállni verekedni, hanem sasszé hátra és rántod a berettát. A stukkertől legyen bármennyire beállva, mnden ember megilyed. Neked is a fegyvered lesz a második nejed, nem akarsz te már sem öklözni se földrevinni senkit, és egyfajta biztonságérzetet fog adni, hogy veled van a szolgálati fegyvered, magabiztos leszel, beléd sem fognak kötni. Egy fegyverrel meg tudod védeni úgy magad, hogy sosem sütöd el. Ez pszichológia, spekuláció.
2016. febr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 *Glissade* ***** válasza:

Meggyőztél! :)

Hol szerezhetek fegyvert?

2016. febr. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Tanulj meg futni. Akik kötekednek azok nem egyedül szoktak hanem öten belekötnek egy emberbe, ott nem tudsz mit csinálni.
2016. febr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Rendőr akar lenni. A fegyveres testületek dolgozóinak van szolgálati fegyverük. Az nála lesz amíg le nem szerel.
2016. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Persze, ez egyértelmű hogy ha van az embernél fegyver, minek verekedjen, hisz így könnyen elkerülhető!

De ez nem mindig van így, nem tudom mindenhova vinni a fegyvert, ezért is akarok a testemből is azt csinálni! :)

A rendőr képzés nem is igazán, inkább a küzdősportok adják ezt!


Első!

Nem írtam sehol sem emberkedést, vagy hogy helyreteszek bárkit is, sőt a rendőrséget felse hoztam úgy, én a rendes civil életben akarom magam megvédeni bármi adódik, amihez egy kicsit besegít a rendőr munka is, bár a fegyver téren nagyon!

Gondolom baj hogy megakarom védeni magam, felkészülni az életre, nem bírka lenni, akit csak megagyabugyálnak bármikor!

1 vs 1 be egy 3-6 év boksz, 1,5-3 év thai boksz/K1, meg 5 évnyi rendészeti önvédelem után nem hiszem hogy egy alap ember, még ha maximum egy 20-30 kg-al nehezebb is, megverne! (4 év középsulis rendészeti, 1,5 év még utánna)

1 vs 2, vagy 1 vs 3 tényleg durva már de megfelelő képzettséggel lehetséges, ismerek meg láttam is olyat!

1 vs 5 már tényleg a futás, de ennyi év sport, meg képzés már csak megadja, azért nem járok futni! :D

2016. febr. 28. 13:10
 9/29 A kérdező kommentje:
mármint az adja meg, hogy eltudok futni.
2016. febr. 28. 13:12
 10/29 anonim ***** válasza:
Ha magabiztos kiállásod van és látják, hogy nem hunyászkodsz meg, akkor szinte senki sem fog belédkötni.
2016. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!