Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek feltudok készülni...

Szerintetek feltudok készülni az életre, ebben a kemény világban?

Figyelt kérdés

Szinte mindennap, bármilyen hírportál/hírműsor arról számol be hogy verekedés történt, belekötöttek valakibe, agyonvertek valakit, stb undorító dolgok. Ráadásul olyan undorítóak ezek az emberek, hogy nem elég valakit eszméletlenre verni, de még ájultan is fejberúgják!!! Miért ?? Késelnek, stb, hogy élhetnek ilyen gerinctelen alakok ?

Én rendőr akarok lenni majd, és elhatároztam hogy ha sportról van szó, csakis küzdősport!

Bokszolni járok 1 éve, de még csinálni akarom legalább 2-3 évig, de annyira tetszik, hogy szerintem az életem része lesz örökre, akár lehetek belőle még valaki . .

Nyártól elkezdenék talán Thai-Boksz-ra, vagy K1-re járni, nem azért mert érdekel annyira, vagy mert rúgnak, csak a bokszot kicsit kiegészíteném (persze ez marad mindig az első) legalább megtanulok rúgni, térdelni, talán könyökölni, meg az ütéseket is kicsit felelevenítem egy plussz 3 órára hetente :)

Szinte tökéletes állóharcos lennék, de később, ha végeztem a tanulmányokkal, talán egy kis Taekwondo-t kipróbálnék, vagy megnéznék egy Karatét.

Földharc viszont annyira nem érdekel, abban gyatra is lennék lehet, de a rendőr képzésen tanítanak egy kis Judo, Jui jutsu féleséget, dobások, stb.

Emellet erősítek is, saját testsúlyosan, meg majd súllyal is, hogy legyen izom rajtam, meglegyen a súlyom, mert számít az is, de az edzések is segítenek persze. Kondi ugye magától értetődik, meg az állóképesség is . .

Mg talán egy kis kés, fegyver harc, de szerintem a rendőr képzés megadja . .

Így már elképzelhető, hogy megtudom majd magam védeni tényleg, akár 2-3 képzetlen ellen is, és nem leszek a híradóban sose hogy elvertek ?

Borzasztó belegondolni is, hogy egy szerettemet nem tudom megvédeni, vagy megverve, akár örökre nyomorékan kell hazamennem, mert nem tudtam magam megvédeni!



2016. febr. 27. 21:47
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Igen, az is számít!

Például hiába vannak 5-en, ha 3 elfut amint visszaütök!

Köszi a válaszokat!

2016. febr. 28. 14:45
 12/29 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ilyen adottság is mert van egy haverom aki soha semmit nem sportolt (bár ilyen paraszt családból származik tehát nem gyenge) és egyszer kivette a csávókámnak a kezéből a kést és kettétörte azóta nem szólnak be neki.
2016. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
én meg olyat ismertem aki gyúrt, aztán egy kisebbségivel akart verekedni, de az első kapott ütés halálos volt.
2016. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Hülyeség verekedni, ha egyet leütsz ötből egyáltalán nem biztos, hogy elfutnak. Ha meg rád szállnak és egyedül maradsz. beakarnak törni, akkor nem lesz elég a bokszod.
2016. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Nem 100% első!

Akkor ne is kezdjen senki se sportolni, mert úgyse lesz világbajnok, ne kezd úszni, úgyse leszel jobb Hosszú Katinkától!

Mégha 5-öt nem verek meg, de már 2-3 is jobb, mintha 1 képzetlen is megtudna verni.

Egyébként igen, lehet ks nélkül is SZERENCSÉJE valakinek, vagy béna a támadó.

2016. febr. 28. 21:07
 16/29 A kérdező kommentje:
*utolsó
2016. febr. 28. 21:07
 17/29 anonim ***** válasza:

vazze itt mindenki azt akarja írni, hogy tudjál már különbséget tenni a sport és a való életbeli verekedés között.

Tanulj fakéssel játszadozni, de a való életben nincs 2. menet

2016. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Pontosan. A sport és az utcai verekedés nem ugyanaz. A ringben ott a bíró, az ellenfeled tisztel (jobb esetben) és versengésként tekint mindkét fél az egészre. De amikor egy horda akar bedrogozva kirabolni az egészen más tészta.

Nyugodtan sportolj, csak ha rád mennek öten inkább fuss el, minthogy beléd álljon egy kés.

2016. febr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Én pont azt írtam hogy 5 ellen tényleg futni, de ha nincs lehetőség hiába sport, akkor is egy 2-3 at kilehet ütni, hamár csak a kondit, erőt, testet nézzük amit megad a sport, nemhogy a teknikát. A bíró igen ott van, de az ellenfél is ugyan olyan képzett, erős, nem pedig egy nyomorék hülye gyerek, aki megnézte a bosszúállókat, és már a haverjaival indul kötekedni!
2016. febr. 29. 20:26
 20/29 anonim ***** válasza:

Semmi rálátásod nincs az egészre. Nem fogsz kiütni kettőt se, max egyet, de amint hozzáérsz a maradék mind rád ugrik. Higgy nekem, én verekedtem sokat. Ha hátulról ütnek, rugdosnak, vagy leakarnak teperni az sikerülni fog nekik, akármilyen kiedzett csávó vagy. Sok lúd disznót győz. Nem tudom hol írtad, hogy túlerő ellen elfutsz, már nem emlékszem. De utána meg írtad, hogy leütnél 2-3 embert 5-ből. Értelme nincs. Lehet egyet leütnél, de jobb esetbe letepernek és szétrugdosnak. Úgy szétvernék a fejed, hogy a muterod nem ismerne meg. Ez az igazság, hiába nem tetszik. Kötekedni nem azok mennek, akik láttak valamit a moziban, hanem a kisebbségiek főleg és ők ebben nőttek fel. Úgy otthagynak, hogy azt se tudod mi van. Rosszabb esetben beléd szúrnak pár kést és vége. Kerüld ki a bajt, higgy nekem. Ettől még mehetsz sportolni.

A ring meg nagyon más, mert ott nem akarnak kirabolni vagy kinyírni és 1v1 van. Meg ott a bíró, ha gond van megállítja. Te egyedül nem tudod megváltani a világot. Akár tetszik, akár nem öt ember megver egyet. Még egy tényleg képzett katonának is gondot jelentene 5 utcai verekedésben edzett, adrenalintól fűtött erős férfi. Ezek a csávók általában nem az első bunyóban vannak benne, amikor beléd kötnek, hanem csecsemő koruktól kint vannak az utcán és ütik egymást. Én ezek között nőttem fel. Itt mindennapos az erőszak. Az iskolában már az volt a kemény aki meg tudott verni mindenkit. Volt olyan, hogy rászálltak valakire, de ha nem hagyta magát betörni akkor span lett. Nagyobb korban már az utcán is rendszeresen kötekedtek, rád szálltak. Én voltam ezekkel elég sokat, bekerültem úgymond ilyen emberek közé. Eleve, ha ki vagy edzve, akkor még jobban beléd köthetnek, mert látják, hogy ez a gyerek zorál, kóstoljuk be. Tévhit, hogy mindig a gyengéket akarják lenyomni. Ha erőset nyom le, az csak nagyobb trófea neki, még nagyobb dicsőség, hogy erős gyerek a csicskása lett. Nekem a gyerekkori barátom drogos lett, lop, verekszik és a többi se lett különb. Sokan megjárták a börtönt. Én megszakítottam velük a kapcsolatot, mert nem akartam elzülleni. Szóval akik megjárták a börtönt, azok nem fognak beijedni a bokszodtól, ezzel csak erre akarlak figyelmeztetni. A fiatalkorúak börtönében vannak a legnagyobb állatok, ott széklábbal megba$$Zák egymást, nem ferdítés. Ha gyenge vagy csicska leszel, vagy köcsög. Megtörnek, rád szállnak, kikészítenek. Én láttam embereket tönkremenni, meg láttam olyanokat akik kibírták és még nagyobbak és erősebbek érettek utána. Szóval ha belefutsz ilyenekbe-nem biztos, hogy utcán, lehet szórakozóhely- akkor ne csinálj baromságot. Ha muszáj véd magad, de ha nem, akkor elrohansz a fenébe vagy ne menj egyedül ilyen helyre. De csak olyanokkal menj, akik tűzbe teszik érted a kezüket és nem hagynak ott.

Nem azt mondom, hogy légy gyáva, hanem azt, hogy gondolkozz mielőtt csinálsz valamit! Az ész fontosabb, mint, hogy hogyan tudsz bunyózni, meg hogy mekkora súlyt emelsz. Bocs a sok szöveg miatt, csak megeredt a klaviatúrám. Remélem megfogadod amit írtam és nem rohansz bele a pengébe.

2016. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!