Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Véleményetek az alábbi küzdősp...

Horváth Patrik Levi kérdése:

Véleményetek az alábbi küzdősport kombinációkról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 6 éves fiam. Érdeklődik a küzdősportok iránt, aminek nagyon örülök, jó lenne ha az utcán meg tudná védeni magát akár több emberrel szemben is, megnyugtató lenne. szereti az ilyen filmeket. Szeretném beíratni edzésre. Kezdésnek birkózásra gondoltam, mondjuk 2 évig de hát fejlődésétől függ, aztán ezt kombinálni ököl vívással. Ökölvívást nagyon fontosnak tartom a gyorsaság és a reflex miatt, meg szerintem nagyon jó kéz technikájuk van. Sok meccset néztem régen. Roy Jones, volt a kedvencem ha lehet így fogalmazni szerintem hatalmas forma és egy nagyon jó ökölvívó. Szóval 8 éves korában az ökölvívást és birkózást egymás mellett csinálná még pár évig. Fejlődéséhez mért arányokban, hogy épp miből kéne több. Aztán később pedig egy kifejezetten rúgás centrikus küzdősportra, vagy hát amiben jók a rúgástechnikák, mondjuk savate, vagy itf tkd, vagy muay thai, kick box, esetleg valamilyen karate. Véleményeket kérnék hogy így már lehetne esélye? Segítene neki ez a felállás vagy tudnátok írni javaslatokat ki hogyan csinálná? Kérlek normális válaszokat írjatok nekem nagyon fontos lenne, ja és az méginkább hogy edzésre hova lenne érdemes járatnom? Hol van jó szinvonalú erő edzés? Nagyon szépen köszönöm hozzáértő, normális emberek válaszát!:)

2017. jún. 21. 19:25
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdjen testharccal. Ott a kicsikkel jobban törődnek, néha játszanak míg ilyet bokszon nem látsz. 10 évesen kezdjen el bokszolni mellé. 18 éves korára lesz 10 év birkó, és 8 év boksz múltja. Vagyis szétkap már 2-3 támadót is. 18 éves korától egy kis Thai boksz hogy többet tudjon az állóharcról. (rúg, könyök, térd)

Mellette akár kondizhat, fegyencedzést csinálhat jobb kinézetért, erőért.

Akár hétvégén te is néha hívhatod hogy eddzetek együtt kicsit.

2017. jún. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónak nagyon szépen köszönöm a bő kifejtését. Nagyon hasznos volt. Utolsó előtti, ne haragudjatok hogy nem név szerint irok. Szóval utolsó előtti én kedvelem a keleti harcmuveszeteket is, csak úgy gondolom kevés sparring, sok idő tehát ha színvonalas oktatásba lenne része akkor is szellemileg lesz talan felkészültebb legalábbis én így latom. Ezért gondoltam a boxra és a birkózásra. Igazad van hogy nem biztos hogy jót tenne vagy rovására menne a sok edzes, de ha esetleg szereti és bírni fogja, és motiválja látja magán a fejlődést akkor szerintem nem lesz akadály. De természetesen az érdekeit szem elott tartom. Utolsó, ez az összeállítás nagyon tetszik amit leírtál. Szerintem nagyon jól működhetne, + ez az otthoni közös edzes meg a későbbi apa-fia kapcsolaton is dobna amellett hogy edzene. Nagyon hálás vagyok. Köszönöm.:)
2017. jún. 22. 08:23
 13/45 anonim ***** válasza:
Birkózásra vagy judora irasd be.Felesleges egyszerre 2 küzdősportra járatni ennyi idősen.
2017. jún. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim válasza:
Szerintem is jó kombináció lehet ez a két küzdősport, de mégis inkább thai boxot javaslok...én magam is muay thaiozom es nagyon sokat segített mindenben, védekezés támadás, mindenben rengeteget fejlődtem viszonylag kevés idő alatt. Én mindenképp ezt javasolnám, ha még esetleg valamit szeretnétek mellé akkor a birkózást. A box hozzám soha nem állt igazán közel és szerintem ha megfelelő edzőt találtok nagyobb hasznára válhat a thai box bármely más küzdősportal szemben..persze minden küzdősport külön stílus, kinek mi az erőssége melyik stílust szereti, egyiket sem szeretném leszólni, mindenki válassza azt amelyiket szívvel lélekkel tudja csinálni és szeretni tudja ez a sport lényege.
2017. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

11. vagyok.

Gondolj bele:

birkózás: dobás, testharc, valamennyi földharc, jó erő és kondícó.

box: ütés és azok elleni védekezés, lábmunka, gyorsaság, kiváló állóképesség.

thai box: rúgások, könyök és térd használat. emellett test felkeményítés is van valamennyire és megkeményedik.

fegyenc/kondi: jó erő és kinézet, ami segít a küzdősportban és abban hogy ne is kössenek bele már csak a látszat miatt se.

2017. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

Nem fűzök a témához semmi mert mindent leirtak előttem.

Birkó+box tényleg klasz. Én Thai box-ot űzök, ez is baromi jó mert box mellé rúgás + védekezést is tanulunk amire pl nem minden helyen térnek ki rá (sajnos).


Az meg külön jó ha érdekli, most is van edzésen egy 8-9 éves fiú, kérdeztem mióta jár mondta 3 hete.

Tetszik eddig?

Hát... nem nagyon.


Na itt már meg is van lőve, nagyon nehéz lesz egyáltalán rászoktatni őt, igy h anyuci apuci csak betette hogy "kemény legyen" de nem is érdekli, mert lehet egy Taekwondo jobban tetszene neki vagy birkó simán. Minden esetre sok sikert, de én mindenképp nagyobb korában thai box-ot vinném előrébb persze ha akarja, mert az talán több ember ellen is jobb, mint a birko ugye mivel 1-et hiába fog le ha a másik meg összerúgja addig :/ De ez csak tanács, nyilván azt vigye amelyiket szeretné, mert még igy is többe van mint kortársai :)

2017. jún. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
Abszolút jól leírtak mindent, én csak annyit fűznék hozzá, hogy nem egészen úgy van az, ahogy itt ez a Thai Boxoló srác gondolja. A direkt önvédelemre, illetve a valódi harcba készített Kung-fu stílusok is inkább dulakodóbbak és testharcban igazán jók és brutális fizikai erejük van. Egy Thai Boxoló simán összerakhat 3 embert, de szerintem egy jó Birkózó, vagy egy jó Hung-Garos is, vagy akár többet is, mivel a testharc nagyon agresszív és tudod kontrollálni a másikat, aztán a haverjai nem tudnak téged verni, mert amaz útban van. Illetve a fizikai erőkülönbség miatt egyáltalán nem kell félteni a testharci stílusokat senki ellen. Túlerőben szerintem az a legjobb. Én is abba a távolságba rontok be, csak én könyöklök, végtagokat fogok le, térdelek, fejelek, vállal ütök, illetve edzem az ujjaim és akárhol meg tudok fogni egy embert, belemarok, megrántom és mozdul az, ne aggódj! Láttam amúgy utcai küzdelmet, Birkózó ember felpofozott 4 másikat simán. Csak a testi fölénye miatt is győzött, aztán még ott volt a Birkózás is. Tehát erről ennyit. Míg Thai Boxoló barátom 3 ember ellen ugyan talpon maradt, de ott már kapott ő is rendesen. Szóval a testharc az egyik legeffektívebb harci fázis még több támadó ellen is. De persze jó, ha mellé tud az ember állóharcolni, nem véletlenül tud a Hung-Gar is ütni, rúgni, taposni, keményen és agresszívan blokkolni, mert ezek kellenek, de én szerintem egy ügyesebb Birkózó 3 átlag embert simán összerak. Ha a gyermek tanul még mellé Boxot is, az már tökéletes is. Haverom így nyomja, Box plusz Birkózás. Kemény ellenfél is! Szóval teljesen jó kombó ez. Nyilván a Thai Box plusz Birkózás effektívebb lenne, utcán a Thai Box erősebb, mint a Box, mivel jobb a védelme és ott a könyök és térd, illetve a rúgások. De egy Boxolót és Birkózót sem kell félteni.
2017. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Húúú, nagyon szépen köszönöm ezt a rengeteg választ, én igazából azért első sorban a box + birkózásra gondoltam mert a birkózás szerintem robbanékonnyá és döntőképessé teheti az embereket, box pedig mert szerintem egy profi boxolót aki gyerek kora óta űzi és komolyan veszi és ahogy sokan írtátok szívvel lélekkel csinálja, hát valaki próbálja elverni ököl harcban. Amikor se rúgás se könyök de térd se semmi. Nagyon sokat olvastam erről, és jól esik pozitív visszajelzéseket kapni, tanácsokat, javaslatokat. Szóval nagyon sokat foglalkoztam olvasgassál ennek terén és azt írtak hogy boxban kiváló álló képesség, gyorsaság, ütemezték, és reflex fejlődik ki, ahogy itt azt le is írtak. Szerintem egy thai boxoló (profi) ökölvívásban nem ver meg egy profi ökölvívót. De ha, persze gondolom én, ez a thai boxolo előtte mondjuk 6-8-10 évig ökölvívó volt és aztán ment at thai boxra, több esélye lenne. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Nagyon sok segítséget kaptam a válaszol által. De bárkinek van hozzáfűzni valója varom, minden kis részlet nagyon fontos és + tudás.
2017. jún. 22. 22:17
 19/45 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne ha körbenéznél a környékeden hogy milyen lehetőségek vannak . Amennyiben belefér az idődbe meglátogatni egy - két edzést a gyerkőccel és elbeszélgetni az instruktorokkal is .


Lehet neked jobban tetszene a box - birkó ám a fiadnak a tkd - judo az amiben kedvét lelné és szívvel-lélekkel csinálná . Vagyis javaslom fordítsatok egy kis időt arra hogy megnézzetek 3-4 különböző típusú küzdősportot majd beszélgessetek el otthon róla hogy melyik tetszik neki a legjobban . Itt mindenki a saját tapasztalataiból indul ki ami jó ám azt se felejtsük el hogy amíg valakinek bejön az egyik stílus és örömmel csinálja ( legyen pl box ) addig a másik személy teljesen más irányzatban találja meg azt amit szeretne ( például savate ).

2017. jún. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
Senki nem olyan hülye, hogy leálljon kézharcolni egy Boxoló ellen. Rúgó távolság, belharc, testharc, ezeket használja minden harcos egy Boxoló ellen. A normális Kung-fuban van olyan test edzés, hogy a kézharcot egy jó Kung-fus meg tudja nyerni egy Boxoló ellen az edzett csontok miatt. Boxoló haverom ellen nálam állandó védekezési forma a könyökkel való frontális védekezés az ütéseibe. Utcán törne a keze rendesen és vége a harcnak. De ezek nélkül valóban nehéz egy Boxolót legyőzni kézharcban, azonban neked utcai önvédelem kell, kérdező, oda meg a Thai Box jobban illik, mint a Box. De persze a Box is kiváló, csak a Thai Box úgy nagy átlagban erősebb.
2017. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!