Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Véleményetek az alábbi küzdősp...

Horváth Patrik Levi kérdése:

Véleményetek az alábbi küzdősport kombinációkról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 6 éves fiam. Érdeklődik a küzdősportok iránt, aminek nagyon örülök, jó lenne ha az utcán meg tudná védeni magát akár több emberrel szemben is, megnyugtató lenne. szereti az ilyen filmeket. Szeretném beíratni edzésre. Kezdésnek birkózásra gondoltam, mondjuk 2 évig de hát fejlődésétől függ, aztán ezt kombinálni ököl vívással. Ökölvívást nagyon fontosnak tartom a gyorsaság és a reflex miatt, meg szerintem nagyon jó kéz technikájuk van. Sok meccset néztem régen. Roy Jones, volt a kedvencem ha lehet így fogalmazni szerintem hatalmas forma és egy nagyon jó ökölvívó. Szóval 8 éves korában az ökölvívást és birkózást egymás mellett csinálná még pár évig. Fejlődéséhez mért arányokban, hogy épp miből kéne több. Aztán később pedig egy kifejezetten rúgás centrikus küzdősportra, vagy hát amiben jók a rúgástechnikák, mondjuk savate, vagy itf tkd, vagy muay thai, kick box, esetleg valamilyen karate. Véleményeket kérnék hogy így már lehetne esélye? Segítene neki ez a felállás vagy tudnátok írni javaslatokat ki hogyan csinálná? Kérlek normális válaszokat írjatok nekem nagyon fontos lenne, ja és az méginkább hogy edzésre hova lenne érdemes járatnom? Hol van jó szinvonalú erő edzés? Nagyon szépen köszönöm hozzáértő, normális emberek válaszát!:)

2017. jún. 21. 19:25
1 2 3 4 5
 31/45 palilaci ***** válasza:

Judo.

Az alloharcos stilusokat en legalabb elhuznam 12 eves korig.

Miert judo? Erosit, rugalmassagot ad es fegyelemre nevel. Idealis korban van ahhoz, hogy elkezdje. Az meg a masik, hogy megtanit esni, gurulni, amit ha mar ennyi idosen beleivodik, orokre megmarad. Mondanom sem kell, hogy mennyire hasznos tud lenni egy eses energiajanak az elvezetese.

Amiket pedig ott tanul, utcan is tudja hasznalni. Nagyon banom, hogy nem kezdtem mar el gyerekkoromban a judot, most megtanulhatok ujra jarni. Aki judozik/ott az tudja mirol beszelek. Az edzesek minosegenek aranya pedig nagyon jo. A judo oktatasahoz minimum fekete ovesnek kell lenni es ahhoz, hogy valaki az legyen, tobb vizsgan is at kell esnie. Ami minimum 6 ev. Raadasul ha szar az edzesek szinvonala, az hamar tukrozodik a versenyeredmenyeken. Kerdezo! Szerintem keresd meg a legkozelebbi dojo-t es nezz meg par edzest. Figyeld meg a tarsasagot es ha bejon a kicsinek, nyugodtan kezdjetek bele.

2017. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
0%

A kuzdosportot ne azert tanulja meg valaki hogy az utcan ezt hasznalja.. arra kivan fejlesztve kulon onvedelmi oktatasok... komolyan eldobom az agyam tole.

En muay thaizom. Elotte ninjutsu.

Soha az eletbe nem hasznaltam utcan es nem is tennem.. annak komoly kovetkezmenye lehet.. ott van a savat, vagy a krav maga... nem kell parositani semmit semmivel. Akkor irasd be MMA ra. De ne azert hogy mindenkit megverjen...

2017. júl. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Hát ezt csúnyán félreértetted, 34%-os. Önvédelemre kell neki, vagyis a fiának valami. Az ilyen önvédelmi oktatások pedig a legirreálisabbak. Meg kell tanítani az embert harcolni és akkor meg fogja tudni védeni magát. Ilyen egyszerű. Erre a harci stílusok tökéletesen megfelelőek. Nem arra kell a fiúnak Box és Birkózás, hogy aztán utcán mindenkibe belekössön, hanem arra kell neki, hogy hogyha belékötnek, akkor meg tudja védeni magát. És erre tökéletes ez a kombináció. Ahogyan a te Thai Box+Ninjutsu kombód is tökéletes erre a célra.
2017. júl. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
37%
Utcára tanulhatsz bármit, akkor is összecsomaglhatnak Shogun Rua-t nem kell bemutatni szerintem, aki járatos az MMA-ba. Magyarok küzdősportolók/harcművészetek közül kevesebb, mint 5% éri el azt a szintet, mint ő. Hiába profi MMA-s, stb, nem olyan régen őt is vetkőztették le gatyára az utcán és lopták el mindenét, úgy, hogy tudták a támadói kicsoda ő.
2017. júl. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Az MMA és az utcai harc között ég és föld a különbség. Az utcai harcra legjobban a Muay Thai szabályrendszer hasonlít, illetve a Kung-fu stílusok Lui Tai része, ami régen valóban jó volt, mostanra az is hányadék lett, teli szabályokkal és védőfelszerelésekben, bíróval. Régen az bármiféle védőfelszerelés, szabályok és bíró nélkül zajlott. Szóval az még az utcához hasonlított, mert nem a földharc dominált benne, hanem az, ami utcán is: testharc, illetve állóharc.


Egy jó Boxoló (7 év után, köbö) pedig igenis össze tud verni 3 átlag parasztot az utcán, mert azok szimplán túl lassúak ahhoz, hogy meg tudják ütni, míg a Boxoló 1-1-1 ütéssel kivégezné mind a hármat. Ennyi. A Box mellett meg kel tanulni övvel, illetve ruhával harcolni kés ellen és nyert ügyed van.

2017. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Nem, egy jó bokszoló nem azért ver meg 3 esetleg 3 ellenfelet, mert ő bokszot tanul. Ahogy írtam az utcára nincs olyan, hogy jó stílus. Hiába tanul valaki például bokszot, ha utcán nem tudja normálisan használni. Sok küzdősportoló/harcművész szokta megszívni ezzel, hogy azt hiszi amiatt, mert XY stílust tanul/tanult nem fogják tudni megverni. Aztán jön a csodálkozás, hogy miért nem emlékszik semmire. Míg a példádban a bokszoló leüt egyet, addig a másik kettő egyenként kétszer földre löki és a földön ráülve szétveri. Egy bokszoló meg nem fogja tudni miként kell ilyen szituációból kiszabadulni és röhögve verik szét a fejét. Nem egy bokszoló szívta már meg így itt Borsodban mikor egyszerű mezőgazdasági munkások helyben hagyták őket.
2017. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Jaj az ilyen hülyeségeket hagyjuk már.

Akkor mi a megoldás ? Ne csináljunk semmit. Persze, majd az otthon üléssel többre megyünk, mint hogy eddzünk helyette. Azért vannak ám itt degeneráltak. Majd valaki eddzik heti 5-ször, erősít, bunyózik, de azért egy átlag paraszt szét csapná, mi ?

Ezt azok mondják akik semmit nem csinálnak.


Igenis egy 5-10 év után egy kis szerencsével 3 tudatlant össze lehet verni. Aki még a kezét sem bírja helyesen feltenni az kap egy ütést és kész.

2017. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Nem, én nem a Boxot istenítem, mert egy Wing Tzunos, Taekwondoos, Savatés ugyanúgy meg tudja védeni magát, ha olyan az edzése, amilyennek lennie kell. Én meg beszéltem Wing Tzunossal, aki gyakran bunyózik utcán és nem marad alul, tudja használni a Wing stílusok technikáit, ugyanazokat, amiket a Wing Tsun meg egyéb Wing stílusok használnak, csak azoknak gyér az oktatása, így azok képviselői nem tanulják meg használni a technikákat rendesen. Te akkor kiindulsz nagyszájú "Fél éve Boxolok, én vagyok az Isten" emberekből, akiket nyilván összevernek, én meg kiindulok edzőtársamból és magamból, hogy átlag ember már engem sem tud megütni. Van némi igazság abban, amit mondasz, csak mi ketten másról beszélünk. Én valódi tudással rendelkező harcosokról beszélek, te meg nagyszájúakról, mert azok kerülnek konfliktusba kőművesekkel.
2017. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Amúgy 37-es jól mondja.
2017. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

A kisfiad zongorázni és balettot akar tanulni.

Szomorú vagy emiatt?

(akármit tanul a golyó, sokkoló megállítja)

2017. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!