Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Véleményetek az alábbi küzdősp...

Horváth Patrik Levi kérdése:

Véleményetek az alábbi küzdősport kombinációkról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 6 éves fiam. Érdeklődik a küzdősportok iránt, aminek nagyon örülök, jó lenne ha az utcán meg tudná védeni magát akár több emberrel szemben is, megnyugtató lenne. szereti az ilyen filmeket. Szeretném beíratni edzésre. Kezdésnek birkózásra gondoltam, mondjuk 2 évig de hát fejlődésétől függ, aztán ezt kombinálni ököl vívással. Ökölvívást nagyon fontosnak tartom a gyorsaság és a reflex miatt, meg szerintem nagyon jó kéz technikájuk van. Sok meccset néztem régen. Roy Jones, volt a kedvencem ha lehet így fogalmazni szerintem hatalmas forma és egy nagyon jó ökölvívó. Szóval 8 éves korában az ökölvívást és birkózást egymás mellett csinálná még pár évig. Fejlődéséhez mért arányokban, hogy épp miből kéne több. Aztán később pedig egy kifejezetten rúgás centrikus küzdősportra, vagy hát amiben jók a rúgástechnikák, mondjuk savate, vagy itf tkd, vagy muay thai, kick box, esetleg valamilyen karate. Véleményeket kérnék hogy így már lehetne esélye? Segítene neki ez a felállás vagy tudnátok írni javaslatokat ki hogyan csinálná? Kérlek normális válaszokat írjatok nekem nagyon fontos lenne, ja és az méginkább hogy edzésre hova lenne érdemes járatnom? Hol van jó szinvonalú erő edzés? Nagyon szépen köszönöm hozzáértő, normális emberek válaszát!:)

2017. jún. 21. 19:25
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Ez igaz, viszont én ezeket úgy irtam hogy a fiamnak tetszenek ezek a dolgok. Mármint a birkózás tetszik neki a boxot pedig imádja." Van kedvenc boxoloja." Nyilván ilyen korban lehet hogy havonta lesz másik kedvence :D de már jó ideje Mike Tysonert van oda. Főleg mióta elmondtam neki amit a Wikipédia leírt rola. Tehát a boxert oda van.

Utolsó: persze természetesen nem is így gondoltam. Nyilván valoan a thai boxot jobban ki lehet használni utcán. Hiszen az öklendeztem kívül meg van pár fegyvere. Ezzel azt akartam leírni hogy egy thai boxolo nem olyan jó ököl harcban mint egy boxolo. Viszont szerintem ha van egy x éves boxolo múltja. És a reflexet a gyorsaságot meg a technikát vagyis a boxbol tanultakat at tudja vinni, tudja használni, összehangolni a thai box további tevhnikaival akkor szerintem egy eleg erős, magabiztos harcos lenne. Vagyis hat ha röviden összegezzük: egy muay thaios a saját technikaival, egy boxolo okolharc tudásával, és a birkózás pl tanult test harc otvozetevel, egy eleg komplex, jó harcos lehetne. A harcost már csak azért tettem a végére, mert örülnek ha a későbbiekben esetleg versenyezne. De ez az o dolga és a jövő zenéje.

2017. jún. 23. 10:54
 22/45 anonim ***** válasza:
Kérlek mondd el mennyi tapasztalata van a lurkónak ezen sportokkal ? Csak annyi amennyit látott a neten pl vagy hallomásból ismeri ? Mert oké hogy Tyson versenyei nagyon szépek de látta azt is hogyan készül erre miképp edz ? Mert valamit látni , hallani róla illetve a saját bőrödön tapasztalni ég és föld különbség .
2017. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

Macbeth, nem is kell értenie hozzá. Az bőven elég, ha csak tetszik neki és azt mondja, hogy olyan akar lenni, mint ő és ezért megtesz mindent. Ennyi már elég.


Kérdező, mit értesz kézharc alatt? Box szabályrendszert? Ott igazad van, egy Boxoló előnyben egy Thai Boxolóval szemben. Azonban ha utcai körülmények között mondjuk semmilyen rúgás nem lehetséges, csak a kézharc használható, akkor ott van minden. Kung-fusként (és jelenleg Boxolóként) nagyon sokoldalúan tudom használni a kezeim. Ha egy Boxoló a két kezét a pofája előtt tartja, hát ellenem nagyon megjárja. Folyamatosan tudom gátolni barátom, hogy üssön, amikor csak akarom, elkapom a kezét, lefogom, megrántom, megcsavarom, ha üt, akkor könyökkel beleblokkolok, vagy alkarral, de amit a leginkább szoktam, könyökkel belefutok a bordáiba, és amíg az arca előtt tartotta a kezeit, szokásom volt két tenyérrel rárontani és belerohanni, mint a kamion, olyan Hung-Garosan. Srác a kert végéig repült. Ezekre egy Muay Thaios ugyanúgy képes! És ez mind kézharc. Még nem jött szóba a rúgás, a testharc, a földrevitelek. Ne értsd félre, egyáltalán nem szidom a Boxot, én is azt tolom jelenleg és valóban egy nagyon-nagyon jó stílus, de körülbelül pont annyi előnye van, mint hátránya. Utcán bőven elég a Box a paraszt ellen, tehát nem kell emiatt Muay Thaira járnia, csak azért mondtam el mindezt, hogy tudjad; igenis oda lehet verni a Boxolóknak kézharcban. Nekem Rozsda Sárkány mondta el a saját véleményét, talán nem baj, ha megosztom, hogy mit gondol ő. Ő azt mondta, hogy a Boxolókat a saját játékukban kell megverni. Mivel ő is Kung-fus, az ő szemszögéből nézve széjjel van edzve minden csontja, legalábbis a kezében biztosan. Ha üt neki egy Boxoló, akkor semmit nem kell csinálnia, csak ökölbe szorítja a kezét és belever a Boxoló kezébe. Ha úgy sikerül, akkor frontálisan, ha csak az alkarját találja el, akkor úgy sikerül, az is jó. Tehát ha kézharcról van szó, akkor valóban meg lehet említeni a Boxolókat, de igenis van ellenfelük ott bőven. És nem magasan uralkodóak. Kézharcban amik szörnyen jó stílusok, az a Choy Lay Fut, Muay Thai, például. A Muay Thai is csak jó oktatás mellett, Magyarországon olyan nem tudom, hogy mennyi olyan hely van, ahol Muay Boranhoz hasonlóan tanulnak küzdeni.


Az viszont fontos, hogy hogyha a srác így imádja a Boxot, akkor egyértelműen arra menjen! Ez nem kérdés.

2017. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Sűrített levegő! Ha jól vettem le akkor te Kung fu-zol. Vagyis hat ezt a küzdősportot űzöd. Szeretném megkérdezni ha ez így van mennyire véled hasznosnak a többi küzdősportal szemben egy utcai harcban/önvédelemben akar több támadó ellen, a test felkemenyites pontosan mit jelent? És szeretnek mindenkitől véleményeket kérni a shaolin kung fu rol és a pitbull gym rol. Úgy hallottam ott eleg színvonalas box edzések vannak. Vagy esetleg másik oktató/edző/hely javaslat?
2017. jún. 23. 23:49
 25/45 anonim ***** válasza:

A Kung-funak több 1000 ága van és mindegyik teljesen más! Kung-fu és Kung-fu között akkora különbség lehet, mint egy szemetes kuka és a Grand Canyon átköpésének nehézsége között. Ez a Kung-fu vs Box kérdés egy olyan vita, ahol nem sokan tudnak értelmesen gondolkodni, mert túl nagy az elfogultság a Boxszal kapcsolatban. Jött ide az oldalra egy szerb srác, leírta szépen a dolgokat, hogy ott Szerbiában nagyon kemény Kung-fu edzés van és elmondta, hogy ott egy Boxoló nem igazán ellenfél egy Kung-fusnak. Majd mindjárt jönnek és mondják, hogy csak kitalálta a srác, de oké, legyen így, akkor mondok én mást: az én tapasztalataim őt igazolják. A Box egy nagyon durva és gyilkos stílus, ha ő uralkodik és ő támad. De ez amint megfordul, ez a gyilkos stílus eltűnik és vége a dalnak. Én is ezt tapasztalom. Amikor megindul rám haverom, ő van támadásban, hát akkor vagy be kell rontani könyökkel az oldalába/hasába, vagy pedig ki kell használni azt, hogy a Kung-fu lábmunkája jobb, robbanékonyabb és bele kell csalni valamibe. És mivel a Kung-fu lábmunkája jobb, ha egy Boxoló intenzíven támad, még akkor is lehet, hogy a Kung-fus dominál, csak ez nem látszik. Nálunk pont ez volt. Én direkt csak annyit hátráltam el minden ütése elől, hogy csak 1 mm-re álljon meg az ökle az orromtól, ezzel arra ösztönözve, hogy "na, a következő bemegy, na, a következő bemegy" és ezért csak jött és jött és egyszercsak átlósan kirobbantam hátrafelé és egy köríves ment a hasába, amit ha nem állítok meg, még most is repülne.


Szóval nagyon-nagyon sok Kung-fu stílus van, de azokkal kell csak foglalkozni, amik valódi küzdelembe készültek. Ilyen például a Hung-Gar, Choy Lay Fut, Xing Yi, Tongbei Quan, Baji Quan, Tigris Kung-fu, Saskarom Kung-fu, Chang Quan, Wudang, Bak Hok Pai, Pak Mei, Tang Lang, Leopárd Kung-fu, Chang Dung Sheng Shaolin, és így tovább, van még pár jó. Ezek mindegyike pont olyan stílus, amik utcai körülmények között rommá tudnának verni Boxolókat, Savatésokat, Muay Thaiosokat. És igen, még a Savatét is, ami a legerősebb nyugati állóharci stílus.


A legesnagyobb probléma a Kung-fuval az oktatásában rejlik. Sajnos még KÍNÁBAN IS elavult az oktatási rendszer. Ezeket a stílusokat nem a 21. századi rohanó világba készítették, így az 1000 éves oktatási módszer nem állja meg a helyét. Én bevallom őszintén, hogy a netről, egy Youtube videóból tanultam el technikákat a Baji Quan, a Choy Lay Fut és a Hung-Gar stílusokból és ezeket használom sikeresen Boxoló barátom ellen. Holott valószínűleg nem teljesen tökéletesek a technikák, de annyira jók, hogy működnek. A Kung-fu stílusok mentalitása (mármint a valódi harcba készült Kung-fu stílusoké!) nagyon agresszív. Én Magyarországon jó oktatásban részesültem a Wing Tsunban, de ezt nem ajánlom, mivel még egy jó oktató nincs az enyémen kívül, így a gyerek rosszat tanulna. Tehát ezt csak mondom, hogy tudjad! De az nem való ringbe, az csak utcai harcban jó önvédelemre, de ott minden ellen jó, a Box ellen is! Haverom nem tudott megütni egyszer sem, én sem őt, mivel a Wing Tsun ütései túl rövidek, azonban alkarral és könyökkel széttördestem volna a kezeit, ha nincs rajta kesztyű. De a lényeg, hogy a Kung-fu stílusok oktatása elavult. Igenis el kéne engedni a formagyakorlatozást, igenis el kell felejteni, hogy a szellemet, meg a lelket fejlesztjük, meg Yin-yang, meg minden ilyen marhaságot el kell dobni jó messze és Kung-fu harcos képzésnek kéne lennie. Az első egy évben nincs sparring, csak a test felkeményítése (fejcsúcstól a sarokig minden csontot, ahogy ez a Kung-fuban meg van írva), technika gyakorlás, San-Shou gyakorlatok és 1 év után bejön a sparring szépen lassan és amikor már az ember rendesen ki tudja vitelezni a technikákat sparringban, akkor testfelkeményítő edzés és sparring, ennyiből kell álljon egy edzés. 3 órás edzések, 1,5 óra test edzés, 1,5 óra sparring. Test edzés amúgy mindent értek: izomzat, csontozat, állóképesség, külön a robbanékonyság fejlesztése és így tovább. Ekkor végre a Kung-fu iskolák valóban harcosokat gyártanának. No, de MMA-ban akkor sem ők uralkodnának, a Kung-fu nem oda készült, hanem a valós harcba! Ott viszont nem kéne félteni még a Wing stílusokat sem senki ellen.


Vannak jó Kung-fu iskolák, lehet találni videókat a neten, sőt tudok linkelni Fehér Daru vs Box sparringot, ahol nem a Box nyer, bármilyen hihetetlen is, hanem elég nagy fölényben elsöpri a Daru. És ő egy jó videós is, szóval lehet belinkelem, hogy nézz tőle videókat, hogy megtudj te is többet erről.


Így tudom neked elmagyarázni, tudom, krix-krax lett, de nem aludtam jól, remélem azért érted. De röviden: vannak olyan Kung-fu stílusok, amik igazi harcba készültek, azok csak védekezéssel haza tudnak vágni egy Boxolót az edzett csontozatuk miatt. Ha meg még támadnak is, akkor ezen Kung-fu stílusok nem ütnek, rúgnak, mint a Box, vagy Savate, ezek VERNEK, GYEPÁLNAK, mint ahogy én is mondtam, megragadom ott, ahol tudom és megrántom. Utcán a fejéhez kapok az edzett ujjaimmal és ha a szemgödrébe kapaszkodok, akkor oda, ha a fülébe, akkor oda, ha az izmába, akkor oda és így tovább. Szóval ezek mocsok mód agresszívak és olyan nincs, hogy "nem működik". Amire emberek azt hiszik, hogy nem nem működik, az többnyire a formagyakorlat közben látott kép, illetve egyes mozdulatok, amik inkább erősítésre vannak ott a formagyakorlatozás közben, mintsem éles harci technika lenne. Remélem te érted, mert lesz majd, aki nem, ne félj!


A jó Kung-fu stílusok amúgy eléggé hasonlítanak a Boxra. A Baji Quan például olyan, hogy... Mit csinál egy Boxoló, ha ütnek felé egy egyenest? Mondjuk kihajolhat, kiléphet és megy a horog törzsre. Ez csak egy opció, lehet mást is csinálni. Mit csinál egy Baji Quan képviselő, ha ütnek felé egy egyenest? Teljesen ugyanúgy, ahogy a Boxoló csinálta kihajol, csak ő közben előre lép, kiteszi a könyökét és beleront a Boxoló bordáiba. Ahogy egy Birkózó betontana és földre vinné a Boxolót, úgy ront bele a Baji Quan könyökkel és tör szét a Boxolóban mindent. Naugye, hogy nincs is akkora mesebeli mozgásuk a Kung-fuknak! ;) Csupán más mentalitásuk van.


Ha van még kérdésed, akkor kérdezz!


De nehogy félreértés essék, teljesen jó stílus a Box, mindig is veszélyes ellenfelek lesznek, nagyon tudnak ütni, de vannak nála erősebb stílusok (akár Kung-fuban, akár thaiföldi stílusok közül, akár koreai stílusok közül, vagy akár nyugatról).


Még egy rövid példát hadd írjak: tudod milyen a Chang Quan (Északi Ököl)? Képzeld el a Savatét, csak jobb a mozgása és ért a testharchoz is. A Savate el van ismerve, ez nem. Érdekes... Mondjuk emberek nem tudják róla, hogy ez ilyen... Na, mindegy.


Küldöm majd a linket, amiben van a Box vs Fehér Daru küzdelem. Illetve, ha van még kérdésed, akkor kérdezz!

2017. jún. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Na, csak megtaláltam a videót, hát!


[link]

2017. jún. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
Na, tehát mit lehet ebből a videóból megállapítani... Szegény Boxoló nem tudott támadni, nem kapott rá alkalmat, végig nyomás alatt volt tartva. Namost ha ez nem ilyen baráti sparring, hanem a Kung-fus srác nekiesik rendesen, akkor nem lett volna ilyen látványos, mert a Boxolót hamar szétszedi. Tehát, ha nem a Box támad, akkor hátrányban van, de nagyon-nagyon nagy hátrányban! És sajnos magas szinten elengedhetetlen az, hogy tudjunk védekezni, viszont a Box védelme gyenge a kesztyűk nélkül.
2017. jún. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező! Levegőre ne hallgass, csak fanatikus!

Majd utcán este 10-kor örülsz ha megy az ökölteknika meg a dulakodás, nem fog ő rugdosódni (különben megölik)

2017. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

Én fanatikus? :'D Megismertettem veled ezt a szót és most használod? :) Ha valaki rámront, akkor berontok könyökkel és kezdődik a belharc, testharc, vállal nekimegyek, fejelek, belekapaszkodom, ahol érem, megrántom, nekilököm a falnak, hirtelen lemegyek mélyállásba és kap egyet a tökeire. Szerinted én, vagy amúgy bárki más testharcban, belharcban rúgdosni fog?


Ahelyett, hogy személyeskedsz, inkább próbáld meg megcáfolni a tényeket, amiket mondok. Ha van ellenérved, szívesen meghallgatom. De nem írtam azzal egyáltalán marhaságot, hogy a Boxolókat nyomás alatt kell tartani és akkor nem lesz baj. Amíg nem ő támad, addig nincs probléma. De szívesen meghallgatom a te ellenérveid.

2017. jún. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Most én agyaltam ezen, hogy fanatikus vagyok-e. De nem. Csak talán egy kicsit elfogult a Kung-fuval kapcsolatban, mert nekem az jön be a legjobban (meg a Box, azt is imádom és örülök, hogy elkezdtem, így bebizonyosodott, hogy nem én élek tévhitben ezen az oldalon), de hiába is úgy jön le, nem fényezni akarom a Kung-fut, csak felvilágosítást adok, mert rengeteg itt a sötét fej a Kung-fuval kapcsolatban. Senki nem tud róla semmit, de a fröcsögés megy. És akkor most jövök én, aki elmondja, hogy valójában milyenek ezek a Kung-fu stílusok és itt mindenki lerohan a filmekből szerzett Kung-fu tudásával, hogy én vagyok a hülye, mert igenis azok táncolni akarnak és szép nagy szárnycsapáshoz hasonló mozdulatokat csinálnak, meg széttárják a kezeik, meg egyenes a hátuk meg lomhák, mert milyen téglán mozognak. Aztán persze hiába mondom én, hogy a formagyakorlat és a valódi harc között hatalmas a különbség és nem úgy viselkednek ezek éles küzdelemben, mint formázás közben, itt mindenki köti a karót ahhoz a tévhithez, hogy de, azok igenis téglák és nem érnek semmit. Az sem számít, hogy Rozsda Sárkány már megírta a felvilágosítást, ugyanazt, mint én, csak jobban tud fogalmazni meg még jobban ért a Kung-fu stílusokhoz, mint én, de nagyjából ugyanazt mondjuk, kettőnk tapasztalatai elég hasonlóak, holott 2 abszolút különböző emberről van szó, tehát nem igazán értem, hogy miért olyan elképesztően hihetetlen felfogni, hogy a Kung-fu stílusok oktatása elavult. És kész, itt a probléma! Nem a mai világba tervezték ezeket. Megírtam már a saját véleményem, hogy én, hogy oktatnám, szerintem az működne úgy, de ez tényleg csak az én személyes véleményem, az viszont nem vélemény, hanem egy tény, hogy a valódi harcba készült Kung-fu stílusokkal ölni lehet, de bárkit! Ez persze igaz a Muay Thaira, Savatéra, Taekwondoora is, de a Kung-fu sem kivétel ez alól. Nem mondom, hogy ezek a Kung-fu stílusok legyőzhetetlenek, mint ahogy ti állítjátok ezt a Boxról. Na, akkor melyikünk is a fanatikus? Tehát NEM! Igen, egy Tongbei Quan képviselő összeverhet egy Savatést, de egy Savatés is összeverhet egy Tongbei Quanost. Ezen stílusok egyszerűen vannak olyan szinten, hogy bárkit le lehessen győzni velük, függetlenül annak stílusától. A Boxról ezt már baromi nehéz elmondani és ha egyáltalán el lehet, azt is csak azért, mert 5x annyit sparringolnak, mint bárki más és 5x olyan jó edzésük van, mint bárki másnak. Ehhez képest nem söpörnek le mindenkit a pályáról. Mert megnéztem a ti szemszögetekből is a helyzetet, felmentem YouTubera és néztem videókat. Hát én nem látom, hogy a Box elsöpörné a Kung-fusokat, akik viszont egyáltalán nem profik. Van Kung-fu mester vs Boxoló küzdelem, a Kung-fus sajnos abban a videóban egyáltalán nem veszi komolyan a helyzetet és csak játszadozik az ügyes Boxolóval. Ha valóban ártani akarna neki, akkor megtépné hamar. Tehát ilyen videók vannak a neten is. Szóval én nem értem, hogy miért kell ennyire nyálazni a Boxot, mert én is imádom, hát teljesen megszerettem ebben a 2,5 hónapban, amióta csinálom, de a tények azok tények, hogy csak addig veszélyes, amíg ő támad. Relatíve hamar kiismerhető, ez is még hátránya. Ha ő támad, akkor valóban brutális! De ez nem így működik, hogy te megmondod egy Savatésnak, Kung-fusnak, Karatésnak, hogy te támadsz majd, mert te azt jobban tudsz, míg védekezni nem. Ezt neked rá kell erőltetni! Az meg emberfüggő, hogy ki a gyorsabb, ki a pontosabb, ki a cselesebb. Viszont a gyorsaság és a cselesség azért kapcsolódik a stílushoz. Én teljesen kiszámíthatatlanul tudok támadni, egy sima egyenes után köbö 5 féle módon tudok újra támadni váratlanul és tippelni nem lehet, hogy milyen támadás lesz az. Ez tipikus aljas Kung-fu, a Kung-fu stílusok erre alapoznak, nekem ez tetszik bennük és ez teszi őket jóvá.


Az meg, hogy te itten nekem, meg így instant bárki másnak megmondod, hogy nem fog tudni rúgni utcán mert megölik, hát röhej. :D Egy Taekwondoos, vagy egy Chang Quanos, vagy egy Savatés, aki egész edzésen a rúgást tanulja, majd nem fogja az átlag parasztot állon rúgni... :D Gondolkozz, mielőtt írsz! A szituáció, amit felvázoltál, hogy sötétben nekemrontanak és ütés távolság, illetve testharc van, ebbe meg miért akarnék rúgni? Ilyenkor könyök, térd, fejelés, lefogás, rántás, csavarás. Én fogásból tudok 2 féle képpen támadni egy pillanat alatt váratlanul. Akkor hol a probléma? Ja, meg akarod nekem mondani, hogy ÉN mit fogok tudni kivitelezni és mit nem? Na, ez a fanatizmus, amikor valamihez annyira ragaszkodsz, hogy tündérmesét gyártasz köré, de csak saját magadnak, hogy magadat dédelgesd lelkileg, hogy de, az úgy van és neked van igazad. Én soha nem mondtam, hogy bármelyik stílus is trágya lenne! Soha nem ócsároltam egyiket se! Csupán most a Box hátrányairól is esett szó, viszont azokat nem említi senki, így egy teljesen új dolog ezen az oldalon, ahogy a Kung-fu stílusok előnyei is újdonság, mert azoknak meg csak a hátrányai vannak feltűntetve.


Ez az itteni gondolkodásmenet: egy Boxoló elslisszan egy ütés elől és visszaüt egy horgot: működik.

Egy Baji Quanos teljesen ugyanúgy, ahogy a Boxoló csinálja, elslisszan egy ütés elől, csak ő kiteszi a könyökét és tovább megy, ezzel okozva neki kárt: abszolút totál marhaság és nem működik (hiába egyszerűbb és gyorsabb kivitelezni). Végülis... Teljesen logikus... Gondolom az nem számít semmit, ha azt mondom, hogy én sikeresen használom, ugye? Biztos hazudok, én kis gonosz...


A másik, amit ne haragudjatok, de muszáj megosszak veletek, mert ez jelképezi a fanatizmust igazán. Szóval... Láttam régen egy videót egy Majom Kung-fu mestertől, amiben mutatott egy földrevitel technikát. Lényegtelen, hogy milyen volt, persze 6k dislike és 150 like volt a videón, komment szekcióban ment a fröcsögés, hogy nem ér semmit. Pár napja egy MMA-s srác bemutatta UGYANAZT a földrevitel technikát, de tényleg, tehát abszolút ugyanaz volt, hatalmas tapsvihar, 6k like és 150 dislike. Ugyanaz a technika, csak az MMA-s valami angol nevet adott neki, a Majom Kung-fu mester meg ugye kínai néven szólította. :) :D


No, remélem ért mindenki mindent (úgyse, de remélem legalább a kérdező megérti a dolgokat). Kérdező, nyugodtan menjen a fiad arra, ami tetszik neki, ha ez a Box, akkor bátran! A Boxolók igenis jó harcosok, csak most megemlítettem a stílus hátrányait is, mert azt is tudni kell, illetve, hogy nehogy azt hidd, hogy a Boxolókat nem lehet legyőzni kézharcban. Le lehet őket! Persze nem egyszerű, de lehet.

2017. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!