Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyire valós az amit a Wing...

Mennyire valós az amit a Wing Tsun-osok állítanak?

Figyelt kérdés

Nincsen küzdősportos múltam sőt igazából semmilyen sincs. Elég vékony és gyenge vagyok, nincs sok önbizalmam. Most végeztem középsuliban nyáron, de hatalmas megkönnyebbülés volt mert rengeteget szívattak. Eldöntöttem hogy akárhova is sodor ezután az élet ezt soha többet.

Lementem tehát Wing Tsun próbaedzésre és azonnal megtetszett az egész. De valahogy nehezen tudom elképzelni hogy minden erő és egyebek nélkül képes leszek olyan dolgokra amiket itt állítanak nekem. Azt mondák, hogy 1-2 év után bármilyen utcai szitut lerendezek gond nélkül csak rajtam múlik.

Mondták hogy nincsenek versenyek mert a Wing Tsun elég durva módon intézi a dolgait. Nem tudom, ez kicsit megrémít hogy hogy lehet ezt begyakorolni.

Ahogy elnézem elég intenzív az edzés és páros gyakorlás van nagyrészt. Erősítés viszont szinte semmi sem volt tényleg. Amiket mutattak nekem így ízelítőként azokban látok fantáziát. Vannak esetleg tapasztalataitok ?



2017. okt. 17. 10:29
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..


Itt van és nemcsak az én véleményem .

2017. okt. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

Machbet!


Csak ismételni tudom magam, ha valaki a saját szintemen bebizonyitja nekem h a Wing Tsun szar akkor kezetcsokolok neki.


Olyanra gondolok aki néhány éve boxol judozik stb...


Jöjjön és mutassa meg 3D-ben h mi a rossz.

Az elméleti síkú levezetések nem érdekelnek.

Én tényleg kiváncsi vagyok és elfogadom ha valaki hasonló mennyiségű tapasztalattal be tudja bizonyitani...csak jöjjön és mutassa meg.

Én várom a legjobban.

2017. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
Menj le egy box , thai box , kickbox vagy bármilyen más edzőterembe és kérd meg a mestert hogy sparringolhass egy olyan személlyel aki annyi éve űzi a saját stílusát mint te a tiedet .
2017. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

Már volt hasonló próbálkozásom egy kick box teremben. Teljes alázattal mentem be h tanuljak.

Csak sajnos nem hagyták h kesztyű nélkül legyen "sparring" a sérülés veszély miatt.

Úgyhogy kesztyűben bohóckodtunk ami annyira volt jó h kiköpjem a tüdőmet.


Állóképesség növelésre jó nagyon de valódi harcképességet nem nagyon ad szerintem.

2017. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
Vagyis kikaptál , ja nem a kesztyű hibája hogy majd kiköpted a tüdőd .
2017. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:

Nekem nincs olyan kondim mint egy kick boxosnak és nem tudok 30 percet végig nyomni.

De a való életben nem nagyon van olyan h valakivel boxkesztyűben mezitláb kell harcolni és számolják a pontokat.

Nekem kicsit valóságidegen volt az egész.

De ettől még szép sportnak tartom.

2017. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
49%
Tudod mit , igazad van , csak hagyjuk már abba mert értelmetlen
2017. okt. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
28%

Macbeth, te, mint pillanatnyilag az oldalon lévő legnagyobb laikus, itt fikázol egy olyan stílust, ami a te istenített Kick Boxodat lesöpri a pályáról és erről már nem egy videót küldtem neked és nem egy emberrel beszéltem. Megmondtam neked, hogy maradj a hitvilágoknál és a küzdősportokat hagyd a hozzá értő emberekre.


Én, mint egykoron Wing Tsunos, Taekwondoos, jelenleg meg Boxoló, tudok nyilatkozni a stílusról. A kérdezőnek már leírtam a dolgokat privátban. Én sem ajánlottam neki, mert az oktatása nagyon gyér, de ettől függetlenül a stílus jó, egy középkategóriásnak mindenképpen megfelel. De te, Macbeth, ily laikusként, nulla tapasztalattal a Wing Tsunban, meg álomvilágban élve, ne hangoztasd hülyeségeid.

2017. okt. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
47%
Beszélj csak levegő . Kár hogy nem veszed észre azt hogy mindenki hülyének néz téged . 100-szor volt leírva mi a baj a stílussal . A laikus meg kicsit vicces kifejezés mivel én már akkor edzésre jártam mikor te még azt tanultad hogy kulázd tele a pelusod .
2017. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
74%

A Wing Chun Kínában hatásos, azon kívül viszont már nem. Ezek nem az én gondolataim, ezek Bruce Lee gondolatai. Pedig ő óriási eséllyel indult, hogy Yip Man után ő legyen a stílus nagymestere. Lee elég sokszor használta a stílust, mert elég kötekedős alkat volt.

Ez lett a veszte is mikor kiment USA-ban és úgy gondolta, ha Kínában megtudta magát védeni a Wing Chunnal, akkor ott is megfogja. Tévedet és elég szép verést kapott. Akkor jött rá, hogy mégse olyan jó a stílus és kezdte el vegyíteni más stílusokkal. Oké, hogy Kínában olyanokat szétvert vele, akik vasággyal együtt voltak 40 kilósak, de USA-ban a nagyobb izomtömeggel rendelkeznek az átlagemberek is, így oda már nem volt elég a gyorsasság. Emiatt kamu az, hogy nem kell erő a stílushoz.

A Wing Tsunt meg nem érdemes komolyan venni. Az egész stílus azért alapult meg, mert Leung Ting besértődött, hogy nem ő, hanem Yip Man fia Yip Chun lett a nagymester annak ellenére, hogy fiatalabb volt tőle. Ezért fogta és megalapította a Wing Tsun, hogy mindenáron ő legyen a nagymester.

Egyedüli különbség a két stílus között a ,,mókus boksznak" csúfolt sorozás lenne, de az is olyanokon hatásos, akik vasággyal együtt tolnak 40 kilót. Lee sokkal gyorsabb volt, mint Leung Ting valaha és neki se sikerült hasonló technikákat alkalmazni.

A hazai Wing Tsun színvonalát meg hagyjuk. Sokat elárul, hogy anno Máday edzőinek legalább a fele beintett neki és ott hagyta.

Mádayt meg elég sokszor kihívták, mivel előszeretettel fikázz más stílusokat és azoknak a képviselőit, csak egyiket se volt hajlandó elfogadni, mert, hogy a Wing Tsunban csak halásos vagy komoly sérülést okozó technikák vannak. Volt olyan, aki így is vállalta volna a kihívását, de Mádaynak sose volt jó az időpont, mindig külföldre kellett utaznia, stb.

2017. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!