Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyire valós az amit a Wing...

Mennyire valós az amit a Wing Tsun-osok állítanak?

Figyelt kérdés

Nincsen küzdősportos múltam sőt igazából semmilyen sincs. Elég vékony és gyenge vagyok, nincs sok önbizalmam. Most végeztem középsuliban nyáron, de hatalmas megkönnyebbülés volt mert rengeteget szívattak. Eldöntöttem hogy akárhova is sodor ezután az élet ezt soha többet.

Lementem tehát Wing Tsun próbaedzésre és azonnal megtetszett az egész. De valahogy nehezen tudom elképzelni hogy minden erő és egyebek nélkül képes leszek olyan dolgokra amiket itt állítanak nekem. Azt mondák, hogy 1-2 év után bármilyen utcai szitut lerendezek gond nélkül csak rajtam múlik.

Mondták hogy nincsenek versenyek mert a Wing Tsun elég durva módon intézi a dolgait. Nem tudom, ez kicsit megrémít hogy hogy lehet ezt begyakorolni.

Ahogy elnézem elég intenzív az edzés és páros gyakorlás van nagyrészt. Erősítés viszont szinte semmi sem volt tényleg. Amiket mutattak nekem így ízelítőként azokban látok fantáziát. Vannak esetleg tapasztalataitok ?



2017. okt. 17. 10:29
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

20 as!

Lehet,hogy néhány dologrol fals infód van.

1.Bruce Lee azért hagyott fel a wing chun oktatással mert a kínai mesterek rossz szemmel nézték, hogy küföldieknek tanít és amúgy is érdekelte a nyugati harcművészet igy létrehozott egy általa jónak gondolt kevert stilust.

2.Ip Man 1970 ben mikor vissza vontult, nem nevezett ki maga után utódot se Ip Chunt se Leung Tinget se mást, hanem közösen a tanitványaira bízta az iskola vezetését. Ezért szakadt sok felé a stilus.

3. Ki hívta ki Máday mestert amit nem fogadott el?

2017. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
63%
Bruce Lee-t elverték Amerikában ezért kezdett boxot tanulni .
2017. okt. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
B LEE maga mondta hogy a kötött stílusok merev szabályok erő kiegyenlítetlenség maga a kudarc . Tapadós kéz technika fhost sem ér egy nagyobb izmosabb ellenfél esetén aki még mozog is . Elhagyta a sallangokat és kemény irányzatokat tanult , "tékvándó"-t thay-boxot , ökölvívást . Gyúrni kezdett , lazítani és ötvözött minden technikát . Profi módon működik jó pár elem , magasabb rúgás több technika , de a dulakodás cséplés inkább jellemző balhé esetén .
2017. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

A tapadós kezek gyakorlat pont arra ad esélyt, h egy nagyobb ellenfél mozgását lekövesd és ne hagyd felgyorsulni az ütését, valamint igy meg tudod találni a réseket.

A hagyományos ütés, rugás, földharc kombókkal egy hasonló képzettségű 60 kilós ember soha nem fog legyőzni egy 100 kilóst, ezt el kell fogadni.

A magas rugás pedig egyenesen életveszélyes arra aki elinditja egy nagyobb fizikumu ellen 99% bukta.

A maradék 1% Bruce Lee vagy egy jó taekwondos. A low kick sem müködik egy 100 kilós thay boxoló ellen, legfeljebb csak felidegesiti és nagyobb verést kapsz.

Szóval valami más kell h legyen esély a gyengébb számára a túléléshez...


Csak annyit akarok ezze, h Bruce Lee külön kategória. Hány olyan mentalitású és izomzatú hajlékony ember van mint ő????

Szerintem nagyon kevés. Ő mindent tökéjre fejlesztett és müködött is...

2017. nov. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

1. Bruce Lee akkor hagyott fel a Wing Chunnal, mikor visszaköltözött az USA-ba és ott is hozta a kötekedős formáját, csak most éppen nem kínaiakba kötött bele, hanem pár kigyúrt emberbe. Állítása szerint akkor jött rá, hogy ahogy írtam a Wing Chun működik az olyan Kínaiak ellen, akik vasággyal együtt 40kg, de más ellen nem. Üthetsz te bármilyen gyorsan, hogyha nincs semmi izmod és nem tudsz erőt beleadni. Lee ezután kezdett el konditermes gyakorlatokat végezni és más stílusokat vegyíteni.

2. Mivel egyes források szerint Leere akarta hagyni a tanítást, a kínai hagyományok szerint meg hiába nem nevezett ki senkit, a mesteri címet Ip Chung örökölte.

3. Majdnem a fél küzdősport/harcművészeti világ kihívta már, mivel mindenkinek a begyében van amiatt, hogy az előadásai nem másról szólnak, mint bepálinkázva fikázz más stílusokat. Elég sok Karate, Kung Fu, Muay Thai mester kihívta már, de mindig jött a meseszöveg, amikkel kibújt a harcok alól.

4. A tapadós kezek nem érnek semmit. Megismétlem: Bruce Lee se alkalmazott ilyesmit, pedig ő elég sok Wing Chunos társát elverte a fenébe. Ha meg Leenek nem működött, akkor senki másnak se. Leung Thing se volt olyan jó harcos, hogy ezt valaha élőben alkalmazni tudja/tudta. Ez csak ilyen ámítás, hogy te majd a tapadó kezekkel elvezeted az ütéseit, rést nyitsz a védelmén, stb.

,,A hagyományos ütés, rugás, földharc kombókkal egy hasonló képzettségű 60 kilós ember soha nem fog legyőzni egy 100 kilóst, ezt el kell fogadni."

Aha, földharcban nem tud elverni egy 60 kilós egy 100 kilósat? Gracie család? Röhögve vertek el náluk sokkal nehezebb ellenfeleket. Nem csak az UFC-ben, Pride-ben, más modern ketrecharc szervezetekben, hanem a Vale Tudo időkben is. Vale Tudo meg a mostani ketrecharc szervezetekhez képest ókori gladiátor küzdelmek volta. Súlycsoportok se nagyon voltak, időlimit se nagyon, simán dobálták egymást a földhöz izomból, stb. Na, ilyen szabályok mellett tudott a Vale Tudoban hírnevet kiharcolni magának a Graciek. Wing Tsunnal nem azért nem fogsz megverni egy nehezebb ellenfelet, mert nem lehet, hanem, mert pocsékul van oktatva a Wing Tsun.

2017. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

Én átlag emberekről beszélek, nem a saját sportáguk legjobbjairól mint a Gracie család. Mert ők más kategóriát képviselnek.

Ringben biztos van ilyen h grapplingban a kisebb nyer, mert ügyesebb technikailag jobb.

De egy átlag Kovács Pistike nem fog földhöz csapkodni egy 100 kilós thay boxolót.

Klasszikus harcban nem fog legyőzni egy nála jóval nagyobb ellenfelet. Ez nagyon ritka.

Néhány utcai bunyót már láttam és nekem ez a tapasztalatom. Meg az h a grapplingnak utcai harcban sokkal kisebb a szerepe mint a sci-fi filmekhez hasonlitó ufc mma harcokban.


Bruce Lee jet kune do-jában is van chi sao söt még chi gerk is vagyis tapadó kéz és tapadó láb is!!!!

Szóval ha B.Lee szerint szar lett volna a tapadó kéz technika akkor nem tette volna be a saját stilusánba.

Ha kételkedsz olvass utána. De ha kell küldök hivatkozásokat...videok, szakkönyvek stb...

2017. nov. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim válasza:
Abban igazat adok a fentebb szólóknak, hogy a hazai oktatás elég gyatra, viszont lehet találni jó helyeket, ahol komolyan veszik a tanulást. Ahol van normális harc (persze védőfelszereléssel) és erősítés, nem csak technikázás. Maga a stílus nagyon jó, az, hogy egyesek nem tudják alkalmazni, az nem a WT hibája. A mesterek között is lehet találni olyanokat, akiket csak a pénz érdekel, de vannak normálisak, akiktől érdemes tanulni, és tényleg a szívük viselik a dolgot. Szerinted viccből tanítják a katonaságnál is? Nagyon csúnya dolgokat lehet vele művelni, ha nem csak bohóckodás van az ember mögött, hanem igazi, kemény munka.
2017. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
48%

Az előző kommentelő hozzászólását szeretném pontosítani, korrigálni.


A wing tsun saját, hazai, tradicionális, autentikus kultúrközegében (azaz Kínában) még a mai napig is nyújthat használója számára reális harci képességeket. Azonban az Európába kiexportált, wing tsunnak csúfolt marketing utánzat már semmifajta valódi küzdelmi kompetenciát nem fejleszt. Még az eredeti, originális wing tsunnak (wing chun) is megmutatkoztak hibái, elmaradottságai a modern, nyugati küzdősportok világában, amikor például Bruce Lee Amerikába utazott és az ottani haladó ökölvívók, birkózók és cselgáncsosok minden sparring során ledominálták. A kamu, Magyarországon is elterjedt kókler hamisítvány wing tsun azonban négyszer hasztalanabb a progresszív, újkori harcművészetekhez képest.


Nem ismert belföldön olyan wing tsun egyesület, ahol tartanának védőfelszereléses bunyókat, vagy kielégítő erősítéseket. Aki mást állít, az hazudik. A Wing Tsun Organization kifejezetten tiltja a "mestereknek", hogy a tréningeken sparringet tartsanak. Hivatkoznak a balesetveszélyre és a fennköltségre (bullshit), de valójában azért tiltott a sparring, mert a szervezet nem akarja, hogy fény derüljön a wing tsun abszolút küzdelmi alkalmatlansága. Én kb. hét éve invitáltam baráti, light-contact kesztyűzésre az egyik, kettes mesterfokozatú szlovák si-hinget és csak hónapokig tartó tárgyalások, egyeztetések, levelezések és titoktartási fogadalom után valósulhatott meg a meccs, ugyanis a si-hing azt állította, hogy ha kiderül róla, hogy ő más harcművészet képviselőjével mérkőzik, akkor ezért akár megfoszthatja őt a szövetség a csoportjától, vagy akár a fokozatától is. Ismétlem, egy ócska kis light-contact kesztyűzésről beszélünk, semmi többről.


A másik súlyos tévedés az, hogy a wing tsunt oktatják a honvédség berkein belül. Tisztában vagyok vele, hogy Széll Gábor és Simicskó István is tiszteletbeli wing tsun huszár, ettől függetlenül a valóságban a magyar katonai alakulatok kiképzése során a bevonulóknak az úgynevezett "kézi tusa" névre hallgató küzdelmi rendszert oktatják. Ezt a küzdelmi rendszert csak és kizárólag a honvédség keretein belül lehet tanulni, civileknek nem edukálják. Európa számos országában képzik egyébként kézi tusára a katonákat. Előfordulhat olyan közösség a honvédségen belül, akik kis létszámban, plusz elfoglaltságként tanulnak wing tsunt, sőt hallottam krav magáról is, azonban a tényleges, küzdelmi oktatást a katonák a kézi tusa edzéseken kapják meg.


Véleményem szerint ha valaki azért szeretné választani a wing tsunt, mert szeretne a stílustól igazi harci értékeket kapni, akkor utazzon el Kínába és ott iratkozzon be egy wing tsun szervezethez. Ha viszont az illetőnek nincsen erre pénze, energiája, ideje és kedve és Magyarországon szeretne kung-fuval foglalkozni, akkor keressen fel egy wing CHUN klubot, ne wing TSUN klubot.


#CHRILLEX

2017. dec. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim válasza:

Kedves CHRILLEX!


Nem lehetsztúl jól informált, ha nem ismersz ilyen helyet Magyarországon, ugyanis van. Tessék jobban utána járni a dolgoknak. Mint mondtam, maga a Wing Tsun jó, az a rossz, ahogyan oktatják, és ahogyan próbálják vele lehúzni az embereket (de miben nem próbálnak lehúzni minket, most őszintén?). De a világ nem csak fekete és fehér, igenis van normális hely, még ha nem is sok. Jártam több Mesterhez is tanultam több féle stílust, több személytől.

Ezzel szemben tényleg igaz, hogy ha nem találsz normális mestert, aki tényleg normálisan megtanítja neked a WT-t, nem érdemes, járni. Háttér nélküli önbizalmat ad, amivel csak téged vernek rommá. Jó mesterrel egészen más a helyzet, ezért kell vigyázni a WT-vel. Amúgy is meglátszik a tanulókon, hogy kit ki tanít.

2017. dec. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim válasza:
76%

Kedves CHRILLEX!


Egyre több helyen lehet olvasni, blogokon, fórumokon hogy a Wing Tsun ezért vagy azért nem jó és nem ér semmit.

Önvédelemből 0 a hatásfoka, bármelyik más küzdősportos fél kézzel elbánna egy Wing Tsunossal. Nem is versenyeznek nincs is semmilyen tapasztalatuk igazi ütésekről. A Wing Tsunosok sokat, nagyon gyorsan, de kicsiket csapkodnak. Levegő mókusboksz.

Nos, hát akkor egy kicsit elemezzük ki, hogy mi micsoda és hogyan működik a gyengébbek kedvéért.

A Wing Tsun egy közel 300 éves Harci kung-fu stílus!

Minden egyes technikája úgy alkottatott, meg hogy a lehető leggyorsabban a legkisebb előjel nélkül, de a legnagyobb kárt okozza a támadóban, hiszen női alapítású.

A hozzá nem értő „nagy tudású” egyének könnyen vagdalózhatnak lejárató kijelentésekkel, de sokuk azzal sincs tisztában, hogy nem azért nincs verseny egy látványokat mellőző harcművészeti stílusban, mert nem hatékony, hanem épp ellenkezőleg mivel életveszélyes lenne a technikák versenyeztetése.

Amikor valakinek nem a versenyérem és az eredmény a tét, hanem a saját bőre, akkor nem arra vágyik a tréningeken, hogy kesztyűt húzzanak és üssék a fejét, hanem az a cél, hogy megtanulja, hogyan ne üssék, egyszer sem!

Egy iszonyat fontos dolgot elfelejtenek rendkívül sokan:

Egy éles támadás nem verseny, és nem ring,

- nincs hely,

- nem lesz alattad tatami,

- nincs bíró,

- nincs szabály,

- nincs kitűzött meccsidőpont,

- nincs, beteg vagyok, fáradt vagyok, sérült vagyok, lemondom lehetőség,

- nincs felkészülési időszak,

- nincs menetidő,

- nincs, bedobom a törölközőt

Nincs Semmi csak a két kezed és lábad!

Egy jó harcművész nem azt tanulja, hogyan kell kibírni, hanem a legkisebb rezdülésekre is műszeri pontossággal csiszoltsággal tanul nap, mint nap reagálni, hiszen ha baj van nem lesz több lehetőség csak egy!

A laikus szemlélőnek a wing tsun érthetetlen nem látható kapálózás, DE azt azért ne feledjük, hogy azért mert egy dolgot nem értünk nem látunk át attól az még nem semmis, a levegőt se látjuk, mégis ott van és nélküle nincs is élet, pedig nem látod, nem tudod megfogni, nincs se íze, se szaga!

A wing tsun mindig is egy titkos technika volt, nem olyan régen lett lehetősége a nyugati embernek tanulni… sokan kipróbálják, űzik néhány hónapig, 1 évig és kijelentik, hogy nem jó…

A Wing Tsun olyan, mint egy hegy melynek csúcsát köd borítja.

Sokan idő előtt visszacsúsznak, a hegyoldalon mire átláthatnák, és használhatnák a wing tsun igazi arcát. Csak kevesek tartanak ki és jutnak fel addig, hogy meglássák, oszlik a köd, ami igaz értéket rejt, és egyre kevésbé távoli a hegycsúcs.

A Wing Tsun hatékonysága nem kérdéses, mérnökien tervezett iszonyatos tudású harci múlttal alkották meg! A testen lévő lágy érzékeny részek támadása mester szinten elképesztően rettenetes sérüléseket okoz… aki számára kérdéses, hogy az orr szétreccsenése, a torok porrá zúzása, a térdek leroppantása hatékony-e az egyszerűen nem normális!

A Wing Tsunban is mint minden küzdő és harci stílusban is lehet életszerűen és keményen edzeni, ez a tanulón, az edzések mennyiségén, azok minőségén, egy jó partnertől, valamint egy jó mestertől függ.

A Wing Tsun egy komplex rendszer, nem kell se elvenni belőle se hozzátenni csak meg kell érteni és gyakorolni!

Egy kung-fus legfőbb feladata nem mások legyőzése, hanem saját maga tökéletesítése, a határai felismerése, előnyei felvirágoztatása!

Mindenkinek más a célja, aki akarja egy jó társaság, aki akarja hatékony önvédelem, aki akarja mozgáskoordináció, aki akarja egy távol-keleti kultúra és eszmeiség… mindenkinek adhat kicsiktől az idősekig.

A Wing Tsun egy életforma, egy utazás ahol a harc nem az ellenfélről, hanem rólunk szól! Akkor győzünk igazán ha magunkat győztük le!

2018. jan. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!