Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyire valós az amit a Wing...

Mennyire valós az amit a Wing Tsun-osok állítanak?

Figyelt kérdés

Nincsen küzdősportos múltam sőt igazából semmilyen sincs. Elég vékony és gyenge vagyok, nincs sok önbizalmam. Most végeztem középsuliban nyáron, de hatalmas megkönnyebbülés volt mert rengeteget szívattak. Eldöntöttem hogy akárhova is sodor ezután az élet ezt soha többet.

Lementem tehát Wing Tsun próbaedzésre és azonnal megtetszett az egész. De valahogy nehezen tudom elképzelni hogy minden erő és egyebek nélkül képes leszek olyan dolgokra amiket itt állítanak nekem. Azt mondák, hogy 1-2 év után bármilyen utcai szitut lerendezek gond nélkül csak rajtam múlik.

Mondták hogy nincsenek versenyek mert a Wing Tsun elég durva módon intézi a dolgait. Nem tudom, ez kicsit megrémít hogy hogy lehet ezt begyakorolni.

Ahogy elnézem elég intenzív az edzés és páros gyakorlás van nagyrészt. Erősítés viszont szinte semmi sem volt tényleg. Amiket mutattak nekem így ízelítőként azokban látok fantáziát. Vannak esetleg tapasztalataitok ?



2017. okt. 17. 10:29
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
40: Túlzásokba azért ne essünk. Boksz, birkózás és társai se jók. Kés ellen ők se érnek semmit.
2020. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Figyelj, amikor a kérdezők önvédelemről beszélnek, nagy részük nem arra gondol - szerintem -, hogy bűnözők egy csoportja késsel, pisztollyal kirabolja.


A legtöbben arra gondolnak, hogy:

- az iskolában szekálják őket, - rázza az öklét a másik sofőr,

- beszólt a szomszéd,

- megfogták a csajuk seggét a diszkóban,

- rászólsz a melósra a villamoson, hogy húzza fel a maszkot stb.


Sok az agresszív ember. Nem bűnözők, nagyrészt jogkövető állampolgárok, de nagy a pofájuk.


Senki nem arra kíváncsi, hogy mi van, ha 3 ember ki akarja rabolni...

2020. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

42:

Csak már a békés világ elmúlt. Azoknál akikről te beszélsz a legtöbbször cigányok tolják, azoknál meg mindig van kés. Minden egyes helyzetben.

Diszkókba is röhögve viszik be, pár éve volt pont mikor egy birkózó srácot meg bokszolót leszúrtak a szórakozóhelyen. Ma már ilyen világ lett, hogy már mindig fel kell készülni a késre, mert röhögve kerül elő. Mi még szerencsések is vagyunk, pár éve Angliában a késeket a sósav kezdte lecserélni, ott jogi lépéseket kellett tenni, hogy megszűnjön ez.

2020. júl. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Akkor esélye sincs senkinek soha. Mindenki menjen el rendőrnek, hogy szolgálatba tudja helyezni magát bcs. elkövetésének gyanúja esetén. :D
2020. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

44:

Nem, csak bőven elég, ha nem felesleges hősködsz. A Wing Tsunosok meg mindig ezt tolják túl, tanulnak féléve és azt hiszik ők Bruce Lee és máris hősködnek.

2020. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Darek Hidarma válasza:
59%
6 évig wing tsunoztam és annyira tudok verekedni mint egy átlagos kézilabdás, de csak azért mert felül írtam pár technikát egyébként a maday és egyéb sás fele dolgot hanyagold nem váltotta meg az én életem sem csak lehúztak
2020. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!