Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyire valós az amit a Wing...

Mennyire valós az amit a Wing Tsun-osok állítanak?

Figyelt kérdés

Nincsen küzdősportos múltam sőt igazából semmilyen sincs. Elég vékony és gyenge vagyok, nincs sok önbizalmam. Most végeztem középsuliban nyáron, de hatalmas megkönnyebbülés volt mert rengeteget szívattak. Eldöntöttem hogy akárhova is sodor ezután az élet ezt soha többet.

Lementem tehát Wing Tsun próbaedzésre és azonnal megtetszett az egész. De valahogy nehezen tudom elképzelni hogy minden erő és egyebek nélkül képes leszek olyan dolgokra amiket itt állítanak nekem. Azt mondák, hogy 1-2 év után bármilyen utcai szitut lerendezek gond nélkül csak rajtam múlik.

Mondták hogy nincsenek versenyek mert a Wing Tsun elég durva módon intézi a dolgait. Nem tudom, ez kicsit megrémít hogy hogy lehet ezt begyakorolni.

Ahogy elnézem elég intenzív az edzés és páros gyakorlás van nagyrészt. Erősítés viszont szinte semmi sem volt tényleg. Amiket mutattak nekem így ízelítőként azokban látok fantáziát. Vannak esetleg tapasztalataitok ?



2017. okt. 17. 10:29
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó válaszolón kiégtem...ilyen hülyeségeket hogy lehet leírni
2018. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Mi a hülyeség benne?
2018. márc. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
65%

,,A Wing Tsun egy közel 300 éves Harci kung-fu stílus! "


Már innentől fogva hülyeség az egész. Hogy a fenébe lenne 300 éves stílus, hogyha a Leung Ting sincs még 100 éves? Aki meg keveri a Wing Chunt és a Wing Tsunt, nem tujda megállapítani a két stílus között a különbséget annak az írásával nem érdemes komolyan foglalkozni.

2018. márc. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
A Wing Tsun a wing chun ágazata és mivel ebből ered igenis 300 éves múltra tekint vissza, csakúgy mint a wing tzun.
2018. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
Még mi a hülyeség?
2018. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

A Wing Tsun továbbra se 300 éves értsd már meg! Leung Ting is csak 71 éves akkor mégis miként lenne 300 éves, hogyha az alapítója még 100 éves se múlt el.

Nem, nem egy stílusként kell kezelni a Wing Chunt és a Wing Tsunt, Leung Ting kérte ki magának minden alkalommal, hogy ne egy stílusként kezeljék a Chunt és Tsunt.

Hiába a Chunból ered (az eredés annyiból áll, hogy Leung Ting mindenáron nagymester akart lenni, így ő is külön stílust alapított), akkor sincs 300 éves.

2018. márc. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Nem is egy stílusként kezeltem. Az eredés pedig abból állt, hogy átdolgozta Leung Ting a stílust, amit egyébként Ip Man is elismert amikor elment egy bemutatójára.

Attól még, hogy valami szekrény, ugyan úgy fából van.

Még mi a hülyeség?

2018. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim válasza:
Maga a STÍLUS lehet 300 éves... nem Leung Ting fejlesztette ki ő csak tovább vitte más módon..nem a Leung család tól kell számolni a stílus ketdetét.. Ip man is tanulta valakitől... az ő mestere is valakitől.. stb.stb..
2019. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
37%
A Wing Tsunt megalapulását továbbra is Leung Tingtől kell számolni, így, még 100 éves sincs a stílus továbbra is, nem, hogy 300. Lehet parádézni ezen, de ez akkor is külön stílus, mivel akkor Leung Ting semmiként se lehetne nagymester. A Wing Tsun stílus megalapítása meg pont ehhez kellett, mert ő mindenáron az akart lenni. Ennyi erővel akkor a Jeet kune do-t is hívjuk mostantól Wing Chunnak, hisz Lee is Ip Mantől tanult és a saját észrevételeit tette bele a stílusba. Meg akkor a Kyokushin Karate is csak Shotokan Karate.
2019. jan. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
A csingcsung nem hatékony. Csak a box és a birkózás a jó. Esetleg kiegészítésként muay thai plusz bjj. :D
2020. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!