Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ju jitsu mellé milyen küzdőspo...

Ju jitsu mellé milyen küzdősportot végezzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje már japán ju jitsuzom, szeretném kiegészíteni egy másik edzéssel, Budapesten.

Amit tudok, hogy nem szeretnék, az az aikido és a wing tsun/chun, nem tetszik a mozgáskultúrájuk.

Ezen felül leginkább olyan érdekelne, ahol jó társaságot találhatok, és ahová heti kétszer el tudnék járni a jitsu mellett, és ad harci értéket.

Ezen felül nagyjából lényegtelen hogy milyen stílus, sok ajánlásra vevő lennék.

Annyi, hogy azért tömegközlekedéssel a margit híd budai hídfőjétől ne nagyon legyen messzebb háromnegyed órára.


Kérek mindenkit, ne vesszen össze a stílusokon, tényleg mindenre vevő vagyok a felsoroltakon kívül.

25 éves vagyok, versenyezni már nem fogok sehol, az önvédelmi rész meg amúgyis képlékeny, gyakorolhatok akármit, ha két kés repül a hátam közepe felé :) De azért igyekszem a jitsut magamévá tenni, hogy azért az esélyeimen javítsak.

Köszönöm előre is a válaszaitokat.



2017. nov. 3. 17:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, ha számít, hogy 170 magas srác vagyok, és 72 kg nagyjából. Konditermi edzést végzek a jitsu mellett jelenleg, úgy gondolom elég jó erőben vagyok, ezt váltanám ki egy másik stílus végzésével.
2017. nov. 3. 17:54
 2/11 anonim ***** válasza:

Álló vagy földharc érdekel inkább ? Állóból : Box , kickbox , thai box , savate , taekwondo , ashihara , shidokan , xing yi és még beleshetsz egy két goju ryu edzésre is .


Test/föld : Birkó , judo , sambo .

2017. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ill fegyveres : Kali , scherma .
2017. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.


Úgy érzem, az állóharcok talán jobban érdekelnek, de a judo sem hangzik rosszul.

Ezeknek utánanézek majd, hogy melyik az, amelyikért nem egy órát kell utazni.

De azt be kell vallanom, hogy a shidokanról még nem is hallottam, illetve a goju ryu-ról meg a xing yi-ről sem tudok semmit, csak a nevüket olvastam valahol.


Mégegyszer köszönöm a választ!

2017. nov. 3. 18:02
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy sem shotokan sem kyokushin karatét nem szeretnék.

Ezek közül elnéztem egy edzésre, és sajnálatomra azt mondta az edző, hogy nem szoktak kesztyűben full kontakt sparringolni, így azok nem vonzanak, anélkül nem tudom elképzelni az edzést.

2017. nov. 3. 18:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a sima Boxot ajánlom elsősorban. Amit a Box nem tud, azt a Jiu-Jutsu tudja, de amit a Box mesterien tud, azaz ütni, azt máshol nem tanulhatod meg. Így szerintem a Boxszal járnál a legjobban. De persze semmi baj nincs a Savatéval, vagy Thai Boxszal sem, azokkal is teljesen jól jársz, de a legpraktikusabb, legegyszerűbb a Box, így kiegészítésképpen abban gyorsabban fejlődnél.
2017. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szóval a shidokan egy karate : Úgy mondanám thai box kyo-s beütéssel míg a goju ryu szintúgy karate aminél nem annyira mélyek az állások ... ... ... Kevésbé merev mint a többi karate . De ok a karatét hagyjuk . Xing yi egy belső irányzatú kung fu stílus aminek jók az ütései és rúgásai ja úgy tudom hogy Kapecskáéknál azért a sparring is megvan rendesen .
2017. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mivel a Ju Jutsuban nagyon sokféle technika van, a helyedben egy olyan küzdősportot választanék, ami abban erős, ami neked nehezen megy, vagy nálatok nem fektetnek rá nagy hangsúlyt.


Pl. ha a rúgásokban szeretnél jobban fejlődni, thai box vagy taek won do; ha ütésekben, box; ha földrevitelben, judo vagy birkó; stb.


Először próbáld értékelni magadat, mit szeretnél fejleszteni a technikáidon. Viszont ha heti kétszer más küzdősportra tudnál járni és még kondizni is jársz, hetente hány ju jutsu edzésed van? 2? 3? Ez esetben még azt is csinálhatod, hogy keresel egy másik ju jutsu egyesületet és egyszerre két helyen tanulod, hogy gyorsabban fejlődj, ha az tetszik legjobban.

2017. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A savatenak utánanézek, szimpatikus.

2017. nov. 4. 11:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Az remek választás . Megtanulsz jól ütni és rúgni + cipőben tolják . Utcán is abban vagy tehát + pont a savate javára.
2017. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!