Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ju jitsu mellé milyen küzdőspo...

Ju jitsu mellé milyen küzdősportot végezzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje már japán ju jitsuzom, szeretném kiegészíteni egy másik edzéssel, Budapesten.

Amit tudok, hogy nem szeretnék, az az aikido és a wing tsun/chun, nem tetszik a mozgáskultúrájuk.

Ezen felül leginkább olyan érdekelne, ahol jó társaságot találhatok, és ahová heti kétszer el tudnék járni a jitsu mellett, és ad harci értéket.

Ezen felül nagyjából lényegtelen hogy milyen stílus, sok ajánlásra vevő lennék.

Annyi, hogy azért tömegközlekedéssel a margit híd budai hídfőjétől ne nagyon legyen messzebb háromnegyed órára.


Kérek mindenkit, ne vesszen össze a stílusokon, tényleg mindenre vevő vagyok a felsoroltakon kívül.

25 éves vagyok, versenyezni már nem fogok sehol, az önvédelmi rész meg amúgyis képlékeny, gyakorolhatok akármit, ha két kés repül a hátam közepe felé :) De azért igyekszem a jitsut magamévá tenni, hogy azért az esélyeimen javítsak.

Köszönöm előre is a válaszaitokat.



2017. nov. 3. 17:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egyet értek. Ha csak magát a stílust nézem az összekapaszkodásos küzdelemben az erős, dobás, földharc, önvédelem, izületi feszítések.

Ez ami minden könyvben, neten van írva. A szakszöveg.

Vagyis ezt nêzve akkor álló, kéz láb stílust választani mellé, hogy az ütéseid és a rúgásaid fejleszd: boksz, muay-thai(thai-box) goju-ryu karate, taekwondo. Első sorban én személy szerint ezeket ajánlom mert jól oktatják őket. Van benne mindig küzdelem is.

De a lényeg pont amit mondtak. Te mit akarsz? Az a legfontosabb. Inkább állót vagy inkább testharcot. Illetve melyiket akarod inkább fejleszteni? Melyikben vagy gyengébb? Ezeket kell hozzá átgondolni.

Mert papíron van csak, hogy ez. Azt lehet ti az álló harcban vagytok erősebbek mert az edzőtök mondjuk Kick-boxal kezdte a karrierjét és onnan ment át Jiu-jitsura.

Ha testharc akkor meg: birkózás, judo, bjj, sambo.

De mondom ha csak kezet akarnál akkor boksz.

Ha láb akkor inkàbb: Taekwondo első sorban mert azt szokták mondani ők olyan jól bánnak kézzel mint más stílusban a kézzel. De lehet még szintên ahol jól rúgnak. Kéz láb stílusok. Goju-ryu, Kick-box, Muay-thai, Savate.

Ha testharc akkor birkózás.

Ha meg szintén összekapaszkodásos de akarod, hogy földharc is legyen benne. Akkor földharchoz a Bjj, de a Judo meg a Sambo is jó hozzá. Csak pl egy Bjj eg.dzésen több a földharc, van no gi edzés is de mondjuk általában kevesebbet foglalkoznak a dobásokkal, gáncsokkal, levitekkel. Míg egy Judon fordítva van. Ott is van földharc de kevesebb. Ott inkább a dobásokra mennek rá. No gi ott nincs.

Remélem tudtam segíteni.

2017. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!