Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy küzdősportot űző embertől...

Egy küzdősportot űző embertől "korrekt" az ilyen viselkedés?

Figyelt kérdés

Hétvégén a helyi nagyáruházban voltam, és van itt egy csöves aki mindig kéreget, kb 30-40 éves lehet, néha kedves, de van hogy ordibál,szitkozódik ha nem kap pénzt (és csak a nőkkel kemény)

Olvastam már róla sokat, meg egy-egy ilyen ordibálását láttam.

Az üzletsoron jött egy dekoratív,jól öltözött fiatal szőke hölgy egy 5-6 év körüli gyerekkel az oldalán, hozzá ment oda csöves, és valószínűleg nem kapott semmit mert elkezdett vele ordibálni ,hogy leütlek te retkes ***a mit képzelsz magadról stb...

Kb a nő mögött 20 méterre tolt egy bevásárlókocsit egy kigyúrt, háromajtós szekrény, aki ezt látva fújtatva indult a csöveshez, hogy hogy beszélsz a feleségemmel te (....), megöllek és amint odaért az addigra összerezzent csöveshez egy olyat bevert neki, hogy a csöves 4-5 métert lépett hátra, és egy hatalmasat esett, még szinte csúszott is a padlón.

Ez még nem volt elég, megfogta a kabátjánál fogva a csövest, és húzta a földön, és nekivágta egy ilyen beülős gyerekjátéknak ami ismét hatalmas hanghatással járt.

Durván 10 másodperc volt az egész, 2 biztonsági őr rögtön odatermett meg még vagy 4 futott oda messzebbről.

A csövest felsegítették, látszott hogy nincs jól, a pasas meg elkezdte fenyegetni, hogy agyonveri, erre a csöves kifutott az üzletből.

Ömlött a vér az orrából, és a földön is több deci vér volt már, brutál nagyot kapott, élőben még nem láttam ilyet.

A csöves lehetett max 60 kiló ez a csávó meg szerintem 110-120, és vagy 20 centivel magasabb a csövinél.


A pali mozgásából, ütéséből látszott,hogy nem ma kezdte, nem szívesen nyeltem volna be azt az ütést.


Szerintem alapból igaza volt, ráfért már erre a csövesre, de szerintetek ilyen erőviszonyok mellett korrekt?Már attól összeszarta magát a csöves,hogy ráordított, nem értem hogy ezért miért kellett egy olyat beleverni szerencsétlenbe, hogy majd leszakadjon a feje?Mert csúnyán beszélt, de nem bántotta a feleségét.Mi van ha nem avatkoznak közbe a biztonsági őrök, megöli a csövest?

Félreértés ne essék, csak ahogy az a fickó kinézett, meg ahogy ütött szerintem puszta kézzel tudna ölni, és akár egy félreértés miatt is bárki kerülhet a csöves helyébe, és lássuk be azért nem volt olyan nagy ez a bűn.Bár hátha legalább tanult belőle.


Amikor kimentem az üzletből még a betonon is kövér vércseppek voltak, látszott,hogy merre ment a csöves.


2019. febr. 10. 13:01
1 2
 11/19 kreténpali ***** válasza:

1. "lássuk be azért nem volt olyan nagy ez a bűn." A csövi szinte könyörgött a verésért. gondolj bele, ha te nem találkozol valamilyen fenyegetéssel és nem kell rettegned gyerekként, akkor most lehetnél normális ember, nem küzdősportoló :) a nőknek is természetes igényük a biztonság és a társadalmi elfogadottság. Ezért is kellene nekünk férfiaknak egymást is segíteni, akár ezt a csövest is, akár iránymutatással, ahogy gyurka tette, vagy biztatással, munkával, pénzzel.. kinek mire van szüksége és ki mit tud adni.

2. fenyegetés + képesség (férfi vs nő+gyerek) (+ szándék, tipikusan ha ment utána, de erről nem írtál, szóval csak feltételezem) már amerikai jogban is megállja a helyét önvédelemnek, ha valaki ezért leüti.

3. földre kerülés után már nem igazán jelent veszélyt egy átlagos csöves, szóval a gyurmának is van még tanulnia az esetből a hirtelen haragjával kapcsolatban.

2019. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A csöves pont azért viselkedett így, mert mindenki ráhagyta. Legnagyobb hülyeség az, ha valaki azt hiszi az ilyen ért a szép szóból. Annyiból hibázott a pali, hogy utána nem kellett volna még tovább vernie. De ezek másból nem értenek, csak, ha így megverik, bármennyire nem tetszik neked ez.
2019. febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

Azért egy küzdősport tudáshoz hozzájutni nagy munka! Az edzés, a belső és külső megterhelés illetve a pénz!

Ha valaki ezek ellenére is megszerezte a tudást, nem csoda hogy akkor él is vele és nem hagyja hogy akármilyen csőcselék azt tegyen amit akar.

Én és így vagyok vele.

Nem azért bokszoltam hogy az xboxos, meg a nagypofájú hülye gyerek azt tegyen amit akar.

Ha ő visszaél a jó indulatommal akkor én a tudásommal!

2019. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Amúgy: Ha van kajád és te éhes vagy akkor eszel.

Ez is ugyan az. Ha van a kezében egy tegyük fel 5 év boksz tudás, alkalom adódik rá akkor használja.

Nem azért fizetett, meg izzadott annyit hogy kárba vesszen.

2019. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 kreténpali ***** válasza:
a küzdősport tudást lehet csillogtatni a ringben, az utcán meg annyit amennyire szükség van. Ha megtorpan az ütéstől valaki, nem kell tornádórúgással fejbe rúgni, majd ráfeküdni a csövesre és kifeszíteni a térdét a helyéről, csak mert 6 éve jársz taekwondo edzésre és végre beléd kötött valaki.
2019. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Korrekt? Nem. Az korrekt, hogy a csövi így beszél másokkal? Nem.


Tanulság: Az élet nem korrekt :D

2019. márc. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 kreténpali ***** válasza:

"Korrekt? Nem. Az korrekt, hogy a csövi így beszél másokkal? Nem.


Tanulság: Az élet nem korrekt :D"


Nem az élet 'korrekt vagy nem korrekt', nem is az ember, hanem a viselkedés. Inkorrekt viselkedésre is lehet korrekten reagálni. Sőt, csak arra kell igazán. Ezzel mutatni példát, magának, a csövinek, az asszonynak, a gyereknek, hogy hogyan lehet reagálni egy ilyen helyzetben, és a kérdezőnek is, aki látta az esetet.

Nem kell ítélkezni, csak belegondolni, hogy a cselekedeteinkkel akarva vagy akaratlanul példát mutatunk.

2019. márc. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Utolsó ez hülyeség. Lehet hogy az álom világodban ez így van, de a valóságban csak ebből tanul.

Régen én is cseszegettem a suliban egy gyereket, ameddig kedves volt nem álltam le, csak amikor megvert.

2019. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 kreténpali ***** válasza:

Nem csak a kedvesség van meg az, hogy még a földön is odaveri.


A gyerek aki megvert meg be is lökhetett volna egy busz alá, de valahogy megelégedett azzal, hogy megver.

2019. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!