Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Wing Tsun miért is ítélitek el?

A Wing Tsun miért is ítélitek el?

Figyelt kérdés

Amikor én csak 2 éve wing tsun-zom, vagyok 67-69 kg bár izmos eléggé. Mivel 1 éve edzek is. De már 61 kg-sen megvertem baráti de nem erős mérközésbe egy kb 133-136 kg-s 207 cm magas embert aki kigyúrt és Thai box-ra is jár . Na meg a kocsmába is a 195 magas 110 kg-s szintén elég kigyúrt embert és csak 3-mat adtam neki. Azt én meg csak 180 cm magas vagyok ,de karom az me 36-os max 36,5-ös néha! Ennyit erről nem az számít , hogy ki hány kg. Nem is értem azokat akik 80 kg főlé tömegelnek vagy egyátalán tömegelnek! Pl én a 135 kilótokkal vagy akár mr

ég többel is szét kapnálak titeket. Gyanítom , hogy innen se sok mindenki tudna meg verni!



2019. máj. 6. 13:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

"A Wing Tsun miért is ítélitek el?"


Mert hulladék egy rendszer . Mert Leung Ting , a stílus megalapítója is egy kókler . Csak azért hozta létre a wing tsunt , hogy nagymesternek mondhassa magát . Még a chun sem egy hű de kiváló stílus , de a tsun az egyenesen borzalom . Leung Ting , az egész rendszert a láncütésre alapozta , ezen felül elhagyott bizonyos technikákat ( pl magas rúgások) , visszafejlesztette a dinamikáját ... ... ... Magyarul ott b4szta el ahol csak tudta . Ahogy fentebb is írták , karból ütnek , semmi csipő , semmi lendület . Igaz gyorsak , de erőtlenek és rövidek . A tsunosok még kinyújtani sem tudják rendesen a végtagjaik , nemhogy ütni és rúgni . Totyogásuk , kalimpálásuk , már csak hab a tortán . Védéseik siralmasak . Egész testük felkínálva az ellenfélnek . Mennek előre mint a hátsón billentett kacsafiókák . Ezért van az hogy a 2-3 éve boxoló hobbista röhögve veri keresztbe a 2-3 mesterfokozatú tsun huszárt . A rangokat előre meg lehet vásárolni , minden sz @rért-h úgyért fizetned kell . A tudást is ft-ben mérik . Vagyis akár tangózhatsz is a vizsgán , senkit nem fog érdekelni . Amíg fizetsz addig átmész . Sőt akár 2 szintet is léphetsz egyszerre . Így még 3 év sem nagyon kell ahhoz hogy mesteri címed legyen wt-ből . Sparringról ne is beszéljünk . Ugyanis nincs miről . A picit gyorsabb tapadókezes gyakorlatra azt mondani , hogy full contact sparring a vicc csúcsa . Még maga Máday sem mer elfogadni egy kihívást sem , pedig volt rá példa hogy a potenciális ellenfelek még úgy is vállalták volna ha súlyosan sérülnek . Na akkor a Moneymaster miért is nem ment bele ? Talán azért mert ő is tudja hogy csúfosan bukott volna . Az igazság az hogy a wt -ben nem is volt és nem is lesz jóideig normális edzőbunyó , csak majomkodás . Alap hiba hogy nem tesztelik a (nem létező ) tudásukat , de képesek megfejelni azzal , hogy még fizikailag sem javítanak tanoncaik állapotán ( állóképesség , erőfejlesztés stb stb stb ) . Komolyan egy zumbáról kilibbenő plázacicának jobb kondija van mint a Leung Ting stílus művelőinek . Összegezve a Wing Tsun nemhogy fejlesztené a tanulók képességeit , hanem ellenkezőleg elrontja azokat , mindezt egy rahedli pénzért .


"Amikor én csak 2 éve wing tsun-zom, vagyok 67-69 kg bár izmos eléggé.Mivel 1 éve edzek is "

Aha , és most panaszkodol vagy dicsekedel ? A 2 év wing tsun felér 2 nap aerobiccal gratula . 67-69 kilósan izmosnak mondani magad eléggé merész dolog . Pláne 1 év edzés után . Vagy anorexiával küzdöttél előtte ? Mert úgy érthető .



"De már 61 kg-sen megvertem baráti de nem erős mérközésbe egy kb 133-136 kg-s 207 cm magas embert aki kigyúrt és Thai box-ra is jár . "

Az ellenfélnek be volt kötve a szeme ? El volt kábítva ? Netán fegyvert szegeztetek a fejéhez ? Vagy hulla részeg volt ?


Na meg a kocsmába is a 195 magas 110 kg-s szintén elég kigyúrt embert és csak 3-mat adtam neki."

Mit adtál neki ? 3 csókot ?


"Azt én meg csak 180 cm magas vagyok ,de karom az me 36-os max 36,5-ös néha!"

36-os kar ? Tényleg erre vered a melled ? Van kinek edzenie sem kell hozzá és hozza ezt a méretet .



"Ennyit erről nem az számít , hogy ki hány kg. Nem is értem azokat akik 80 kg főlé tömegelnek vagy egyátalán tömegelnek!"

Nem érted a tömegelést ? Jobban mondva miért szokás tömegelni ? Akkor te hülye vagy helyből és neki sem kell futnod .


"Pl én a 135 kilótokkal vagy akár mr


ég többel is szét kapnálak titeket. Gyanítom , hogy innen se sok mindenki tudna meg verni!"


135 kg ? Mit szedsz ember ? Küldj már nekünk is belőle .

A gyakoriról se tudna sok mindenki megverni téged ?

Drága öcsém hozzád egy durcás óvodás is sok lenne , nem olyan személyek akik kb annyi ideje űznek harcművészetet/küzdősportot ahány éves vagy te .

2019. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én hulla részegen rosszabb vagyok mert túlviszem az ütéseket, szóval szerintem a hulla részegséget ki lehet zárni :'DD
2019. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Marad a fegyver , kötött szem , vagy elkábulás :D
2019. máj. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Egyik sem. Normálisan vertem meg xd amúgy 16 évesek vagyunk mind a ketten. És a kocsmába a csávó belém kötött és első rugàs belső combra már ment is! Utána egy jó ütés bütyökkel a szem alá :D , hogy monoklija legyen, a végső pedig egy jól eltalált térden rugás. Azt már ki is feküdt, ez esetlben az emberünk ittas volt. De még az a jól verekedősen ittas. És én már 2 “erősebb” 80 kg körüli embertlett is vertem meg. Szóval én lehetnék akár 52-53 kg is! Az ilyen parasztokat akkor is megtudnám verni :D!
2019. máj. 7. 17:53
 15/23 A kérdező kommentje:
Ja és 7,5 % tzs mellett a 36-os kar igenis keménydió. Mert kb csak kemény izom az egész!
2019. máj. 7. 17:54
 16/23 anonim ***** válasza:
62%

Öcsém , magad nem tudod mit hordasz össze :D Egyszer 8,5 majd 7,5 ? Jól van vartyogj tovább , de előbb húzd ki kalimpáló praclid a biliből :D Nálad tapasztaltabb wt-sek megmondták , hogy a mókusbox lóhímtag karikára vágva :D 9-es tanuló fokozattal rendelkezők , meg olyanok akik 3-4 éve tolták :D


Kocsmában rugdalózol 16 évesen ? Még be sem engednek téged oda ennyi idősen :D


36-os karnál meg hát :D Mondom valakinek alapból akkora :D

2019. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%
Mellékesen megsúgom hogy ha a tzs 12-10 % alá esik akkor már izmot is veszítel :D 20% fölött meg csökken a tesztó termelés . Ahogy elnézem a kajád és regenerációd sincs a toppon :D Ennyit a te 36-os full izom karodról :D Szédíts mást öcsi , talán az oviban még be is nyelik :D
2019. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Jó na, mikor még nem sportoltam semmit fekvőtámaszon meg futáson kívül, akkor is megtudtam verni 90 kilós embereket akik annyira balfa*zak voltak, de mindenki megverhető, még Chuck Norris is, Bruce Lee megtette xdd


https://www.youtube.com/watch?v=f-q5FLtlUOI

2019. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%
Vagy egy troll, vagy Máday rávette hogy ha ezt a hülyeséget ide beírja akkor erre a hónapra 3000 forinttal kevesebb lesz a tagdíj. :D
2019. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
0%

Azoknak akik azt hiszik Leung Ting zsivány, vagy szélhámos:


Leung Ting 12 évesen kezdett el Wing Chunt tanulni Yip Man első tanítványa keze alatt, és 6 év után olyan magas ismeretre tett szert, hogy a visszavonult nagymester felfigyelt rá, és cserébe heti pár alkalommal 9 hónapig zárt ajtók mögött mutatta be neki a Wing Chun legjavát. 3 diplomája is van. Bölcsészet szakon angol, és kínai nyelvből, majd amerikában filozófiából szerzett diplomát.


Akik azt hiszik hogy nem hatékony a Leung Ting által megalapított harc rendszer:


“A magas szintű technikák olyanok, mint a hegycsúcsok, melyeket köd borít. Te nem látod őket, mégis ott vannak.” Yip Man


Senkiből nem lesz mester 2-3 év alatt. Még ha te azt úgy is gondolod hogy király vagy. A királynak a fején korona van, és nem enged meghajolni, mert akkor a korona leesik.


Ahhoz hogy a Wing Tsun technikái hatékonyak legyenek gyakorolni kell, és gondolkodni, majd elsajátítani azt. Nem elég ha csak edzel. Edz jól! Használd az alapelveket, és tanulj meg laza lenni mindeközben.

Pl ha nem jó a fook saum, megtörik egy ütés által? Akkor nem használod ki a könyököd mozgását eléggé. Az alap állás nem arra való hogy megtámassz a technikával egy kamiont. Nem arra lett kitalálva hogy ne tudjanak fellökni, hanem hogy előnyös, és a további lépésekben rugalmas, logikus lépést tudj követni egymás után. Nem minden az aminek látszik. Elmélkedj, figyeld meg a mestereid, és a te mozgásod, és képes leszel arra hogy hatékonyan megvédd magad.


Egy Si-dai 1. Fokozat

2019. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!