Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár: honnan tudhatom...

Kerékpár: honnan tudhatom hogy a defektvédő zöld folyadék valóban bele lett töltve a belsőbe?

Figyelt kérdés

Uis. Tüske a külsőben. Akkora lyuk hogy nagyítóval kell nézni. Kihúzom. A kerék sziszeg ereszt. Semmiféle folyadékot nem látok kifolyni a lyukon. Felfújom a kereket. Oké felfújódik na de 1-2 óra és le is ereszt.

Nem épp ezt kéne megakadályozni a defektfolyadéknak?


Mert amikor elvittem a szervizbe mondtam defektfolyadék töltést kérek, a szervizes elvonult a bringával a szervizbe ott mit csinált benn nem tudom, majd kitolta kész van betöltve.


Lehet átvágott?


2019. aug. 16. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, ha álló helyzetben kihúzol egy tüskét a bringából, akkor a folyadék a gumi aljában van.
2019. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kiveszed a belsőt, felakasztod az ajtóra, hamr összegyűlik az alján a trutyi és meg tudod szörcsögtetni. Vagy akár vegyítheted azzal is, hogy kitekered a szelepet és megnézed, mi jön ki rajta.

Vagy ha áll a bringa egy kis ideje, akkor a bringát felemelve megmozgatod a kereket, az határozottan akar visszatérni a helyzetébe, mert van 10-15 deka súlytöbblet az alján.

De ahogy az első írja (és a trutyi használati utasításában is szerepel, amit a boltos vagy elmondott vagy nem és te sem tudod magadtól) hogy a folyadék induláskor alul van összegyűlve és kell egy kis idő, mire menet közben szétterül és tud védekezni. Ahol nincs trutyi, ott nem lesz eltömítés sem.

Ha álló kerékben találsz tüskét, akkor forgasd a kereket, hogy a tüske alul legyen, kicsit várj és utána húzd ki.

2019. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!