Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valóban káros lenne a túl sok...

Valóban káros lenne a túl sok folyadék fogyasztás?

Figyelt kérdés
Elkezdtem sportolni, súlyzós edzés és futás. Úgy heti 4 alkalommal. Max 2 hónapja. És egy srác azzal jött nekem, hogy ne igyak edzés közben folyadékot, sőt igazából napi 1 litertől többet sem, mert nagyon vizes vagyok. El kell hajtanom a vizet. Ez most komoly, hogy ha továbbra is megiszom a napi 2-3 liter vizemet nem leszek formás ? Mert igazából semmi extra víz nincs rajtam. Felesleg van, de látszanak az adott izomcsoportjaim és visszahallva ill. önbecsülés alapján jó testfelépítésem van. Vagy arra értette, hogy igazán szálkás izmaim akkor lehetnének? Mert nekem azért nem célom a 0 százalékos test zsír. Nem tudom hova tenni. Szerintetek?
2017. aug. 7. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy 0 százalékos testzsír. Jó nagy barom volt aki ilyen hülyeséget mondott neked. Ha ki akarod csinálni a veséd , magas vérnyomás a cél, meg egyéb fsza betegségek akkor igyál csak 1 litert. Nem attól lesz valaki vizes, hogy sok vizet iszik. Mehet 4-5 liter is nyugodtan
2017. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is furcsáltam. És el is ment a kedvem, mivel nagyon igénylem a folyadékot évszaktól függően. Mentes vizet iszok többnyire.
2017. aug. 7. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Túlságosan sok mindenből káros, még oxigénből is. Próbáld ki egyszer, hogy túllégzel (hiperventillálsz), és iszonyat szarul leszel, be is ájulhatsz. Tehát igen: folyadékból is megárt a sok.
2017. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen megárta sok de amit ő írt az nem sok mennyiség. Ha napi 8-10 litert inna az sok lenne. 2-3 liter az lófsz.
2017. aug. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essen, napi 3 liter max amit beviszek.
2017. aug. 7. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondom mehet nyugodtan 4-5 liter is. Egy sportolónál, magas fehérjebevitel mellett az sem sok egyáltalán, sőt. Meg ebben a melegben aztán pláne.
2017. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Baromság! a versenyzőknél is vízhajtás úgy néz ki hogy ahogy köezeledik a verseny emelik a vizet napi 10-12 literre is akár!!a ch töltés előtt pár nappal kezdik csak el csökkenteni! alapjáraton minél többet iszol annál kevésbé leszel vizes mivel nem tart vissza annyit a tested.
2017. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
de 10-12 liter már nyilván nem normális.Én pl 80 kilósan napi 5 liter körül iszok, de nem erőltetem ezt igényli a testem.
2017. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A napi 1 liter jó nagy baromság. Viszont létezik olyan, hogy túlságosan "felhígítod" magad.

Ugye amikor izzadsz (ilyen melegben főleg) edzés közben, akkor nem csak vizet izzadsz, hanem sókat meg ionokat. És ha csak vízzel pótolod, akkor okozhat némi teljesítmény romlást pl verseny közben. De így hobbi szinten nem hiszem hogy annyit számít. (amúgy pont erre vannak kitalálva az izotóniás italok/porok.:))

3 liter nem rossz, de ihatsz akár többet is, ha igényled.

2017. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nettó hülyeség. A 2-2,5 liter folyadék ilyen melegben minimum szükséges mindenkinek, ahogy írtál ha edzel akkor a 4-5 liter sem sok.

Arra figyelj, hogy 0,8-1 liter/óránál ne menjen be több, mert az e feletti az felesleges, a sokkal több pedig veszélyes is lehet.

2017. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!