Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi miatt van leggyakrabban...

Mi miatt van leggyakrabban konfliktusod autósokkal, gyalogosokkal?

Figyelt kérdés

Nyilván biciklisekhez szól a kérdésem.


Vidéken biciklizem, itt gyakran tolatnak ki elém parkolóból, a gyalogosok meg sokszor az út szélén sétálnak, pedig van járda.

Illetve mióta reggel 5 körül is biciklivel megyek, a bicikliúton (2 város között) sokszor gyalogosok sétálgatnak a sötétben a bcikliút közepén.



2019. okt. 10. 10:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A "nyílván" nem volt egyértelmű.


Biciklisként jelenleg az a legnagyobb bajom, hogy tavaly januárban elütött egy szemét német nő autóval. A fék helyett a gázra lépett, 30-as zónában. Nem én voltam a hibás, mégis nekem kellett fizenem.


Kialakult egy igen súlyos trauma és nem tudom azt feldolgozni. Nem tudok megbocsátani és továbblépni. Teli vagyok gyűlölettel, haraggal és keserűséggel. És nem biciklizem, holott 7 éves korom óta bicajoztam, profi módon, szinte soha nem volt balesetem. Szerettem bicajozni, az volt a Szabadság, bicajjal jártam mindenhova - ma ránézni sem bírok.

2019. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem én voltam a hibás, mégis nekem kellett fizenem."


Azt úgy mégis hogy?

2019. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyalogos:

- bicikliúton sétálgat

- a kutyáját nem pórázon sétáltatja


Autós:

- oldaltávolságot nem tart

- szemből előz mert azt hiszi elfér

- nem ad elsőbbséget mert fogalma sincs, hogy mikor van a biciklisnek elsőbbsége


Érdekesség: Ausztriában akármilyen kihalt vidéken mész, 20 km-re a legközelebbi településtől az erdő-mező közepén és találkozol egy kutyással, a kutya MINDIG pórázon van, sosincs elengedve. Csak bekerített kutyafuttatókban engedik el. Az autós pedig úgy előz, hogy teljesen átmegy a szembe sávba. Ha nincs hely, akkor lelassít és megvárja míg lesz.

2019. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem legutóbb abból volt konfliktusom, hogy minden pirosnál megálltam a kiskörúton. A többi bringás nem igazán örült neki, hogy ki kell kerülniük. Volt aki be is ugatott, hogy minek állsz meg?


A másik meg a margitsziget. Ahol a sok eszetlen kiszabadul a zöldbe és fingja nincs a kreszről. Leszáll az agyukra a köd. Rengeteg outis jár oda edzeni. Bringóhintós simán bafordul balra nagyívben anélkül hogy hatranézne, hogy jön-e valaki. Vagy épp a gyalogos simán átmegy anélkül, hogy körbenézne.



Autóssal egy konfliktusom volt ident. Sávot váltott én meg ott voltam és nem vett észre mert a telefonját nyomkodta. Az ilyennek börtönben lenne a helye.

2019. okt. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

-Telefonnyomkodós vak sofőr

-össze vissza kerékpárúton rohangáló kisgyerek/kutya/felnőtt

-kerékpárúton parkoló autók

2019. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Nicsak, megint itt van ez a bicikliutas gyalogos veszekedős barom aki gyalogosgyűlölő.
2019. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

#1:szerintem a "nyilván" és a kategória egyértelművé teszi hogy kihez szól a kérdés...


autósokkal nincs sok,szerencsére.

gyalogosokkal pedig szokásos a bringa úton ténferegnek. Át mennek előttem mintha én nem mennék ~30al.

2019. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

tök jó amikor 1 centire húz el a biciklim kormányvége mellett.

Múltkor még egy rendőrautó is majdnem elsodort.


Azt szoktam csinálni, hogy 40-50 centire a padkától beljebb megyek, hogy eszébe sem jusson a sávon belül megelőzni.

Illetve így nekem is van mozgásterem, tudok jobbra húzódni ha gond van.

2019. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Alex Fly ***** válasza:
100%

Leginkább -pontosabban kizárólag- amiatt, ha nem tartja be a rá vonatkozó szabályokat.

A közlekedés társas cselekedet: hiába vagyok szabályos és számítok arra hogy a másik fél is az; ha ő ebben nem partnerb akkor jön a konfliktushelyzet...

2019. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 MGéza ***** válasza:
76%
Legdurvább konfliktus? Hát, már kétszer is előfordult hogy jelzem a kanyarodási szándékom, húzódok középre, erre hallom hogy üvölt mögöttem és előz. A kanyarodósávon át, amelybe épp készülök betérni.
2019. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!