Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az országútisok lenézik a...

Az országútisok lenézik a mountain bike-osokat?

Figyelt kérdés
Néztem itt pár kérdést, amiben az outikat és a mountain bike-okat hasonlították össze, és rengeteg olyan válasz volt, hogy az országúti a biciklik biciklije, a mtb pedig egy haszontalan divatbicikli, ami semmire nem jó, és kevés felhasználási lehetősége van. Nem tudom, hogy akik ezeket írják, azok tisztában vannak-e a mountain bike ágazataival, vagy csak mondják a hülyeséget. Alapból nem értem, hogy hogyan lehetne korlátozottabb a felhasználása egy olyan biciklinek, ami elmegy terepen és aszfalton is (igaz, hogy az utóbbin nem olyan hatékonyan, de az országúti terepen meg már nem menne el, annál pedig mégis csak jobb), illetve magán a mountain bike-on belül sokkal több ágazat van, mint országútiban. Ameddig mountain bike-ban fel tudok sorolni olyanokat, hogy XC, All-Mountain, Enduro, Downhill, Dirt-Jump, meg ilyenek, addig az országútinál szerintem nem is nagyon vannak ilyen külön ágazatok. (Persze van a cyclocross, meg amikor ilyen pályán mennek körbe-körbe, de ez azért még mindíg nem sok, illetve egetverő különbség sincs köztük). De akkor meg miért kell leszólni a mountain bike-ot? Vagy az ilyen emberek arra gondolnak, mikor valaki megveszi a 100 ezres bolti mountain bike-ot, és azzal tekereg a városban?
2020. ápr. 11. 12:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%
Mi az, hogy többet tesz le az asztalra? Gondolkodj már el kicsit mielőtt ilyeneket leírsz!
2020. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Idióták minden szubkultúrában vannak sajnos. Bár volt hogy én is lepődtem már meg hogy kik mondtak ilyesmit. PL a Global Cycling Network egyik tagja is egyszer azt mondta egy gravel vagy CX bringa teszt után hogy a montik lusta/kényelmes embereknek valók vagy valami ilyesmi.


Két teljesen más felhasználásra való brinák bármelyik oldal is kirizálja a másikat az full retardba nyomja. Egy országútival az életben nem mész végig a Red Bull Hardline vonalán de egy DH bicóval se nagyon tekernél le több 100 kilométert egy huzamban szívesen főleg ha sok benne az emelkedő.


Monjduk azt már észrevettem hogy néhányan főleg 40+ os emberek (akik rgy része talán nem is szokott bringázni) tényleg lenézi az extrémebb montisokat mert hogy veszélyes és idiótaként tekintenek a komolyabb endurós downhilles riderekre. Egyszer az egyik helyi ösvény alján én is megkaptam a magamét egy idősebb nőtől, hogy "szálljak már le". Egy 3 fős női társaság volt és nem hivatalos bringa pálya de sok helyi montis használja de nem értem miért esett olyan marha nezeükre egy lépést téve félreállni főleg hogy már vagy 100 méterről láthatták hogy jövök lefelé. Az út tetején pedig egy másik bringás indult éppen mikor egy 50 körüli pár elkezdett kuncogni hogy haha majd milyet esik hahaha.

2020. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

iDéZőJeL.


Ameddig egy országútis tevékenysége nagyjából abból áll, hogy egy pehelykönnyű biciklivel (ami a lehető legjobban szilárd útra van optimalizálva) teker. És igazából ennyi. Ott az állóképességen kívül más nem igen kell. Ameddig egy downhill-es technikás, ugratókkal és letörésekkel tarkított meredek erdei lejtőkön jön le majdnem 50-et is meghaladva. Ha egy átlag embert ráültetünk egy országútira egy kb. 100 kilóméteres sík út előtt, illetve egy downhill biciklire egy 3 kilóméteres pálya tetején, akkor szerinted melyikkel fog előbb célba érni?

2020. ápr. 11. 21:01
 14/25 anonim ***** válasza:
71%

Látszik életedben nem ültél országútin.

És te beszélsz előítéletről amikor pont, hogy neked vannak előítéleteid...


El kéne kicsit gondolkozkod a dolgok állásán.

2020. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Képzeld, ültem már országútin, és majdnem egy évig csak ez volt a hobbim. Majd utána tértem át túra mountain bike-ra, majd trail mountain bike-ra, majd downhill-re. Tehát tudom, hogy miről beszélek.
2020. ápr. 11. 21:25
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy látom, hogy egy downhilles hülyegyerek írogat ide aki kelti a feszültséget és ezt a feszültséget rá akarja kenni más szakágat művelőkre. Elegáns.


Amúgy mesélj kicsit az országútis eredményeidről! Kápráztass el minket! Hisz az olyan könnyű! Zéró kihívás...

2020. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Eredményeim nincsenek, mivel csak hobbi szinten tettem meg vele hosszabb távokat. De akkor leírnád inkább, hogy amiket leírtam azokon kívül mi nehézség található benne?
2020. ápr. 11. 21:37
 18/25 anonim ***** válasza:

Oké, nincs több kérdés.


Nem érted az egésznek a lényeget. Nem, nem az országútizásnak hanem úgy az egész sportnak, kerékpározásnak. De hát mit vár az ember egy durcás 17 évestől...

2020. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ha így látod, akkor nem lenne célszerűbb inkább felvilágosítani, hogy te mire gondolsz, ahelyett hogy csak utalgatsz?:)
2020. ápr. 11. 22:14
 20/25 anonim ***** válasza:

12 es vagyok. Azért szerintem is összeségében egy profi montis jobban le tud nyűgözni másokat mint egy profi outis.


Egy montis lehet egyszerre szokott enduro ban versenyezni ahol ahogy a nevében is benne van kell az endurance azaz kitartás. Itt közel Downhill nehézségű terepeken kell időre teljesíteni és a mért szakaszok között felfelé kell tekerni viszont ha azt a részt nem teljesíted egy megadott időn belül az bukta. Ha ugyanez az ember emelett freeriderként is versenyez akkor jókora 15-20 kilós bringákkal kell bizonyítania hogy milyen trükköket képes beadni és némelyik hatalmas tudást és bátorságot igényel. Lássuk be ezekhez képest aki csak aszfalton vagy max salakon bringázik az valamivel egyoldalúbb/szimplább/egyszerű sport. Nyilván azt is ámulva nézem ha valaki megnyer egy Tour de France-t de valahogy közel sem vátlja ki belőlem mintha Fabio Wibmer Urban Downhill videóit nézem.

2020. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!