Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az országútisok lenézik a...

Az országútisok lenézik a mountain bike-osokat?

Figyelt kérdés
Néztem itt pár kérdést, amiben az outikat és a mountain bike-okat hasonlították össze, és rengeteg olyan válasz volt, hogy az országúti a biciklik biciklije, a mtb pedig egy haszontalan divatbicikli, ami semmire nem jó, és kevés felhasználási lehetősége van. Nem tudom, hogy akik ezeket írják, azok tisztában vannak-e a mountain bike ágazataival, vagy csak mondják a hülyeséget. Alapból nem értem, hogy hogyan lehetne korlátozottabb a felhasználása egy olyan biciklinek, ami elmegy terepen és aszfalton is (igaz, hogy az utóbbin nem olyan hatékonyan, de az országúti terepen meg már nem menne el, annál pedig mégis csak jobb), illetve magán a mountain bike-on belül sokkal több ágazat van, mint országútiban. Ameddig mountain bike-ban fel tudok sorolni olyanokat, hogy XC, All-Mountain, Enduro, Downhill, Dirt-Jump, meg ilyenek, addig az országútinál szerintem nem is nagyon vannak ilyen külön ágazatok. (Persze van a cyclocross, meg amikor ilyen pályán mennek körbe-körbe, de ez azért még mindíg nem sok, illetve egetverő különbség sincs köztük). De akkor meg miért kell leszólni a mountain bike-ot? Vagy az ilyen emberek arra gondolnak, mikor valaki megveszi a 100 ezres bolti mountain bike-ot, és azzal tekereg a városban?
2020. ápr. 11. 12:54
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Pont erre gondolok én is
2020. ápr. 11. 22:25
 22/25 anonim ***** válasza:

Ez rendben van. Jogotok van ezt gondolni.


De ilyen kérdést kiírni, hogy az országútisok miért néznek le másokat, majd a kérés alatt montisként elkezdited ti fikázni az outisokat...


Ritka nagy jellemre és sok észre utal...

2020. ápr. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 tothp ***** válasza:

Érdekes. Régen, mikor nem is nagyon volt más, csak "Bicikli" (mondjuk egy Csepel Sas), kevesen voltunk. Mindenki köszönt mindenkinek. Aztán jöttek az eső Benotto MTB(?)/ATB biciklik. Még mindíg sportembernek tartotta az ember a másikat, bármin is tekert.

Aztán hírtelen jöttek a biciklik szekérszám, és velük a biciklizni nem tudó hülyegyerekek,Az idióta gerillabiciklisták, a szájjal tekerők, meg a pózerek. Az egész sportág annyira felhígult, hogy az igazi sportkerékpáros már hírtelen kevesen lettek. Na nagyjából itt kezdődött a klikkesedés, az amikor mindenkit az érdekelt jobban, mit csinál a másik (jobb esetben mit csinálok én jobban, mint a másik). És kb itt kezdődtek a komolyabb konfliktusok a többi közlekedővel szemben is.

2020. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 tothp ***** válasza:

Egyébként érdekes:

Mióta fekvőbicajjal járok, az outisok is előre köszönnek.

2020. ápr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Montit jobban szeretem, ott kevesebb grammhuszár van feszülős ruhában.
2020. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!