Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem bírom a kerékpározást?

Miért nem bírom a kerékpározást?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal, hogy nem a sport miatt csinálom elsősorban, nem is valami speckós bringával járok, ráadásul nem is naponta. Alapvetően kis pihenéssel 20-25 km simán megy. Viszont egy ideje a munka oda-vissza távon kívül nem nagyon tekertem messzebbre. Most alig 7-8 km után nehezemre esett menni, és örültem, hogy hazaestem. Igaz, fúj egy kicsit a szél, ráadásul nem is mostanában tekertem hosszabb távra, ez a néhány km amúgy sem sok. Előfordul, hogy nyáron, a legnagyobb melegben, tűző napon, szinte gond nélkül letekerek 20-30 km-t kis pihenővel. Lehet az az oka ennek a kifulladásnak, hogy mostanában alig mozogtam?

2020. máj. 10. 16:22
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy formában.

Miután télen kihagyom a tekeréseket (csak melóba járok bicajjal), tavasszal nekem is fokozatosan kell terhelnem magam. Ez van.

2020. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Mit jelent, hogy mostanában nem mozogtál? Egy hete, egy hónapja, fél éve?

Testsúlyod, hogy áll, nem vagy túlsúlyos, nem híztál?

Egyéb fizikai terhelést, miként bírod? Fizikai munka? Kertészkedés, cipelés, lépcsőzés?

A fáradság mivel jár? Légszomj, kifulladás, szívdobogás, fejfájás, izomgyengeség, szédülés, émelygés, magas vagy mozgás után alacsony vérnyomás? Hány éves vagy? Mikor voltál utoljára egészségügyi kivizsgáláson? Egyéb egészségügyi problémát nem tapasztaltál?

2020. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Bocs, ha olyat kérdezek, ami nyilvánvaló, de nincs esetleg kicsit leeresztve a kerékpár gumija?


Nagy a különbség, ha jó keményre fel van fújva (3,5-4), vagy pedig épp csak másfél a nyomás...

2020. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Télen punnyadtam, most pár km után már köpöm a tüdőmet magam elé.

Próbálj eleinte inkább lassabban menni, mint amit megszoktál, de jó pörgős pedáltempón.

Aztán, ahogy jól szalad már a dolog, lehet egy ganggal feljebb lépni, pedálfordulatot megtartva.

A lényeg, hogy ha nem tudsz annyi tempót növelni, hogy a pedálfordulatod ne csökkenjen, inkább ne válts feljebb.


Az ember lába eldízelesedik. Meg kell forgatni, nem izomból nyomni.

2020. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Mert dagadt vagy
2020. máj. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!