Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi az alap kerékpáros öltözék...

Mi az alap kerékpáros öltözék hűvös és hideg időre?

Figyelt kérdés
Eddig csak tavasszal nyáron bicikliztem de most ősszel télen is fogok. Mind sportolási, mind közlekedési célzattal. Milyen cuccokat vegyek, hogy ne izzadjak, de ne is fázzak túlzottan? A Decathlon kínálatából elsősorban, mert sajnabajna fontos hogy ne legyen drága. 48/N

2020. szept. 16. 12:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Aláöltöző kell és szélálló felső ill nadrág.


Több réteg vékonyból jobb mint az 1-2 vastag.

2020. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:

Leírom, hogy én hogy szoktam, hátha tudok segíteni.

Én nem igazán szeretek sportosan öltözködni, ezért a decathlonból nem tudok neked ajánlani, de néhány dolog, amire szükséged lesz:

A rétegek öltözködés fontos, nekem többféle dzsekim van, mindegyik vízálló. Ősszel, amikor még nincs olyan hideg, egy bélés nélküli széldzsekit veszek fel. Ez alá néha elég csak egy blúz, hidegebb időben plusz egy blézert veszek alá. Néha egy vékony kesztyű is kell.

Télen már más a helyzet, érdemes beruházni egy jó minőségű kabátba. Az enyém kb térd felett végződik, szél és vízálló, mégis “lélegzik”, ráadásul jól is néz ki, nem sportos. Az alját fel szoktam cipzárazni, így nem zavar, de jó, hogy a fenekem alatt van valami, nagyon hideg télen az ülés! A térdedre is vigyázz, nekem nagyon szokott fázni, gondolom a menetszél miatt. Pedig a nadrág alá harisnyát is veszek, mégis fázik. Erre azt a megoldást találtam, hogy kötött lábszármelegítőt húzok a téremre.

Eső esetén sima műanyag esőruhát használok, simán ráveszem arra amit aznap viselek. Munkavédelmi boltból még szemvédőm is van, így nem kenődik el esőben sem a szemfestékem.

A vízálló cipő is fontos, ha nem tudsz erre sokat költeni, húzz gumicsizmát és vigyék magaddal váltócipőt.

Hogy mennyi réteg kell, azt majd kitapasztalhatod, más ha esik, vagy ha fúj a szél, hiába mutat ugyanannyit a hőmérő, más a hőérzet. Meg ugye számít, hogy milyen terepen mész és kb mekkora távolságot.

Remélem tudtam segíteni!

40/N

2020. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én javaslok egy egyrészes ruhát ilyen dressz félét ami védi a derekadat. A sima derékvédők nem jók letud csúszni vagy fel, beszökik a szél stb... Persze ha csak ide-oda mászkálsz a városba felesleges ilyen, de ha edzeni mész akkor erősen javaslok egy ilyet saját tapasztalatból mondom. Nekem elég sok bicajos ruhám van de azok inkább nyáron jók. Hidegebb időkben a régi tornadresszeim szoktam felvenni aláöltözetnek, az nem is melegít annyira, de szigetel elég jól ha ráveszek egy sport együttest felső alsót plusz szél álló dzsekit mindenképp veszek rá, meg egy szél álló nadrágot és alá szükség esetén egy cicanadrágot de azt már ilyen 0 fok körüli időben veszem fel. Meg persze 2 zokni egy vastag térdig érőt és egy vékonyabb boka zoknit.
2020. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezek nagyon jó tippek! :) A tornadressz nagyon tetszik és a szemvédő is. Valószínűleg akkor beszerzek egy kombidresszt, vagy hogyan is hívják.

Én szeretem a sportos öltözetet. Munkahelyre gyalog járok, így inkább csak az egyéb közlekedés és edzés miatt kellene melegebb ruha.

2020. szept. 16. 17:38
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen távolságra kell a ruha? Ha 5 km alatt, akkor a sima utcai ruha is jó lesz, és kb. úgy érdemes öltöznöd, mintha gyalog mennél, vagy egy icipicit vékonyabban. Ilyen távon még nem nagyon melegszik be és kezd izzadni az ember.


Ha messzebbre mész, akkor már kényelmesebb spéci ruhában. Nekem 14 km a munkahely. Télen egy férfi (de amúgy nő vagyok) kantáros biciklis hosszúnadrágot veszek (talán ilyet: [link] A betétet kifejtettem belőle.


Alá hosszú ujjú pólót veszek, ami olyan anyagból van, ami kivezeti az izzadtságot (műszálas, de ne ijedj meg tőle, nem kellemetlen tapintású). Ehhez hasonló, de jóval olcsóbb volt, és fekete mellett kék és narancs színű van: [link] Az a fontos, hogy magas a nyaka, meg a dereka is hosszú, és az ujja is. A normál nyakú pólónál hiába bűvészkedem a sállal, mindig beszökik a hideg. Az illesztések mindig kritikusak, hiába meleg a ruhád, ha a réseken befúj a szél.


Ha kell még egy réteg, akkor egy olyan - szintén dekás műszálas - pólót veszek még rá, amin van lyuk a hüvelyujjnak az ujjon. Előbb fölveszem a később említett alákesztyűt, és azzal együtt dugom ki a hüvelykujjam a lyukon, majd rá a rendes kesztyűt, így nem csúszik ki a kesztyűből a póló ujja. Ha még kell, akkor síeléshez való aláöltözet, pulóver, második pulóver, széldzseki. Kabátom konkrétan nincs, nem használok.


A sisak alatt dekás csősálat hordok sapka helyett. Vagy símaszkot. Ha nagyon hideg van, aláveszek még egy fülmelegítő pántot, vagy kendőt kötök. Sálnak is bevált a csősál, de nyálas lesz, mosni kell.


A térdedre tényleg nagyon vigyázz! Ha fázik, már késő. 10 fok alatt a nadrágra ráhúzok egy ilyen térdmelegítőt: [link] Ha nagyon hideg van, akkor pedig az egészre ráhúzok egy farmert. Ha annál is hidegebb, akkor közéveszem az említett síaláöltözet alsó részét, legdurvább esetben pedig az esőnadrágot is fölveszem.


Kritikus pont a kesztyű. Kesztyűből ilyenem van, csak sárga, de nem ajánlom, nem lehet vele telefonozni: [link] Nagy hidegben kétujjas síkesztyűt hordok. Van hozzá egy alákesztyűm, talán ilyen: [link]


Ez nagyon jó, mert amíg a biciklid lakatolod, kulcsot keresed, kaput nyitod, telefonálsz stb., ami nem megy az ormótlan síkesztyűben, ez rajtad maradhat, és nem fagy szét a kezed. Szétfagyott kézzel hiába bújsz a síkesztyűbe, nagyon lassan melegszik föl.


Cipőből nekem SPD-s van, ami télen nagyon nem szerencsés (aranyáron lenne a téli változat, és az SPD vasa nagyon hűti a talpam). Elég hamar kell rá kamásli: [link] Ebből egy számmal nagyobb kell, mint a lábméreted. Úgy veszed föl, hogy előbb a kamásli, aztán a cipő, és fölülről húzod a cipőre, különben nem megy rá (nekem). Nagyon hidegben vagy esőben egy kiszuperált túrabakancsban megyek, amire szintén ráhúzom a kamáslit.


Esőhöz a legegyszerűbb btwin kék nem túl jól szellőző, kapucni nélküli de zsebes esőkabátot használom (szerintem már nem kapható). Ezt 2-3 évente cserélni kell, mert elkezd beázni. Segít, hogy csak eső esetén használom, hidegben az előző - beázó - esőkabátot használom széldzsekinek. Van még ilyen esőnadrágom: [link] (a cipőrész fontos!) meg sisakra való esőhuzatom, szintén dekás de nem látom a honlapjukon, olyan, mint egy zuhanysapka. Kapucni nem jó, mert nem látsz tőle oldalra. Ha a hátizsákod nem vízálló, arra is van huzat: [link] Vízálló kesztyűt nehéz szerezni, nekem lidl-ös van, ami valamennyire vízálló, de az alapstratégiám az, hogy tartalék kesztyűt viszek és cserélem, ha már átázott.


Persze ha csak picit csöpög az eső, akkor nem kell mindjárt szkafandert húzni, az a kis víz elpárolog a menetszéltől.


A ruhák mennyiségét úgy kell belőni, hogy induláskor picit fázz (ha 10 percnél messzebb mész, alatta mindegy). Be fogsz melegedni, és így éppen nem izzadsz meg a végére se. Másik lehetőség, hogy mikor bemelegedtél, leveszel egy réteget. Inkább a lábadon öltözz túl, és a felsőtested fázzon, a térded a legjobban veszélyeztetett rész. A derekamnak semmi baja nem lett sose, ha kilógott se, mert azt nem éri a szél. Pláne hátizsákban. Az öltözés elég sok idő lehet, nekem -10 fokban simán elmegy vele 20 perc is reggel.


A költségekről: 2-3 évente beszabadulok a Decathlonba, és elverek 30-50 ezret ruhára. De nagyon tartósak ezek a cuccok tapasztalatom szerint, a legtöbbet 5-10 évig tudom használni. Mikor az első téli nadrágot vettem, 15 éve, húztam a szám, hogy 10 ezer, de aztán 10+ évig használtam egész télen, naponta. Szóval megérte.

2020. szept. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hetente háromszor megyek kettlebellezni, a hely 6-6 km oda vissza. Munkába gyalogolok, illetve hétvégente megyek biciklivel túrázni 20-80 km között, de ez télen valószínűleg nem lesz így, max. ősszel, amikor még nem esik a hó, nincs köd. Hétvégente még szokott lenni egy húsz km-es utam a családhoz. Szóval a hétvégi tekerésekre köszönöm az eddigi tippeket.

Az edzős napokon az öltözködést kéne kitalálnom, mert a covid miatt most az öltözőt kerülöm (zsúfolt, nincs szellőzés, kicsi), ezért edzőruhában megyek. Ez nyáron nem volt gond, kevés ruha, az izzadság meg inkább hűtött. De télen azért más érzés izzadtan hazatekerni.

2020. szept. 16. 20:14
 7/21 A kérdező kommentje:
Ja, a térdmelegítő: azt a hosszú szárú cicanaci alá kell felhúzni, vagy rövidnadrághoz? Vettem egy ülőbetétes, hideg időre való, hosszú szárú női nadrágot decathlonban, még nem próbáltam. Annak elégnek kell lennie, vagy kellhet hozzá a térdmelegítő? Elég erős vagyok combban, így sanszos hogy a térdmelegítő nekem lecsúszna.
2020. szept. 16. 20:19
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekem már régebbi a térdmelegítőm, és rossz állapotban van a gumírozása, ezért az első réteg hosszúnadrágon kívülre húzom. Újabban oda is biztostűzöm. Amíg új, addig fölveheted alulra is, és rá a hosszúnacit, de nekem a gumírozás egy fél télnél többet nem bírt ki.


Ha erős vagy combban, az inkább előny, mivel vékony combú lányokról a legkisebb méret is alapból lecsúszik. Föl szokban húzni egyészen a combom tövéig, a belül levő zsírpárna puklija fölé, vagy hogy fogalmazzak.


Hogy kell-e a téli biciklis nadrághoz pluszban a térmelegítő: attól függ, hány fok van. Onnan tudod, hogy túl meleg a nadrág, hogy beleizzadsz. Azt pedig, hogy nem elég meleg, onnan, hogy 20 év múlva nem tudsz ráállni a térdedre. Mivel ez utóbbit elég nehéz a jelenben mérni, ki kell tapasztalni, hogy mi az a ruha, amiben adott hőmérséklet mellett még éppen nem izzadsz a lábadon. Remélhetőleg az jó lesz. De persze garancia nincs.

2020. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

" a belül levő zsírpárna puklija fölé, vagy hogy fogalmazzak."

Teljesen jól fogalmaztál, nekem is van olyanom. :D


Eddig vettem egy hideg időre való hosszú szárú (cica)nadrágot, egy hosszú ujjú aláöltözőt és egy esődzsekit, ez szerintem jó lesz széldzsekinek is. Illetve van egy softshell kabátom, és még régebbről egy rockrider mtb ötujjas kesztyűm.

Most még gondolkodom a térdmelegítőn és a kamáslin, mert egy Merrel túracipőben szoktam tekerni, az lehet hogy 0 fokban már kevés lesz. Illetve gondolom jó meleg zoknik kellenek még.

2020. szept. 17. 14:30
 10/21 anonim válasza:

Mi is szoktunk kerékpározni a férjemmel, mondjuk ilyen 8 és 15km maximum a távolság.

Mi inkább a testhezálló ruhát részesítjük előnybe, de semmi képen nem pamutot, vagy legalábbis kis mértékben. Mind a ketten lycrás tornadresszt és ugyan olyan anyagú cicanadrágot veszünk fel. A férjem azért vesz a tornadresszre egy pólót is. Meg igen egy nagyon jó vízálló öltözékünk is van ha úgy kívánja az időjárás. De mi csak ilyen hobbi szinten tekerjük a pedált, mert az ízületeknek nem nagyon tesz jót.

2020. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!