Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Igaz-e,hogy elektromos bicikli...

Igaz-e,hogy elektromos biciklik használhatósága a mindennapokban egy sikertörténet,szemben az elektromos autók igencsak beszűkült használati lehetőségeivel?

Figyelt kérdés
Egy e-bike hatótávja ma már megközelíti a 150 km-t is.

#e-bike,és e-autók
2021. júl. 4. 13:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

Az hogy a horvátoknál a szigeteken nincs töltési lehetőség,az mondjuk gáz,de valószínüleg hamar megoldodik a dolog,mert aki a turistákból él az kiszolgálja őket. Ez pedig a villany verda töltésre is kiterjed.

Napi,szemelyi közlekedésre amikor 20-30km et nyomsz arra tök-elég bike pláne, ha le is tudom tenni. És nem viszi haza valaki. De 70+km-en már inkabb autóban ülnek az emberek. Meg télen is,meg ha esik,meg ha...rengeteg olyan eset van amikor az auto jobb mint a bringa.

A bringa autóhoz képesti egyszerüsége teszik széleskörübben felhasználhatóbbá,egyes esetekben.

2021. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
Bringával akkor sem tudok megejteni egy nagybevásárlást, kész, passz, ennyi. E-bike-kal sem! :-)
2021. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:

31/ Ez fordítva is igaz,amikor a bringa sokkal jobb mint az autó Ezt a városi ember különösen ismeri.

De visszatérve a kérdésemre:Én nem elektromos autó ellenes vagyok,a kérdésem sem erre irányult,csak jelenleg a felhasználhatóság,és az elterjedettség tekintetében az e-bike megelőzi az e-autókat.Különösen akkor,ha el sem mernek indulni vele egy

nyaralásra sem.Ez azért engedtessék már meg...azért feltünt.

2021. júl. 11. 14:38
 34/63 anonim ***** válasza:

még nem tart ott a technológia. Amikor megjelent a patentvagen akkor és utana is bőven élték világukat a lovaskocsik. Aztán kikoptak a napi közlekedésből.

A kőolaj lassan elfogy kell más. Egyenlőre a villany tűnik a megoldásnak. Hátranyi ellenére is.

2021. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
Kérdező, honnan van az infód, hogy az e-bike elterjedtségben megelőzi az elektromos autókat?
2021. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Amikor azt látod,hogy családok napi szinten használják ezeket/már idehaza is a támogatással kb 5000 db-ot adtak el+ a készpénzes vevőkakik már régen megvették/a kerékpárokat,akkor az embernek már van fogalma,hogy arányosan ezek messze megelőzték már az elektromos autókat.

Láttam olyat,hogy a kerékpártartón csak e-bikek voltak,és magyar volt,külföldieket nézve már lassan az a furcsa aki nem ilyet hajt.

Én az arányokat mondtam: 1 családban 3 db,és ez csak fokozódni fog.

Az autók messze nem tartanak ilyen arányszinten,tehát a felhasználási lehetőségek tekintetében a kerékpár messze megelőzi az autót.

Én nem bevásárlásról,vagy zongoracipelésről beszéltem.

2021. júl. 11. 15:03
 37/63 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: 50 lakásos társasházban lakom, többségében családok, összesen 0, azaz nulla darab elektromos bringával. Ellenben hagyományosból van vagy 40 darab (finoman fogalmazok: jó anyagi körülmények között élős családokról/társasházról van szó).

Lehet, hogy te sokat látsz/láttál, de az csak egy nagyon szűk szegmens.

2021. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

37/

Most jöttem haza a nyaralásból,a kocsikra szerelt vonóhorogra akasztható THULE tip.biciklitartón voltak az e-bike-k.A nyugati kocsikon sorban 3 db,főleg ahol idősebbek utaztak,de a fiataloknál is min. 1 db volt,az volt a belépő szint.Én is csodálkoztam,,,,hozzáteszem!

Akkor most miről beszélünk?

Nálunk egykulcsos az SZJA,ezek szerint azért telik szépen mindenre.

Mondom ezek nyaraló kocsikon voltak,azért lehetett bérelt is,de az irány már látható.

2021. júl. 11. 20:22
 39/63 anonim ***** válasza:
Hát, kérdező, ha ebből indulunk ki, akkor szerinted minden családban van Thule kerékpártartó is. :-) Egyre mélyebbre ásod magad...
2021. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

Mondom..én is csodálkoztam,nem gondoltam volna hogy ennyire sok az e-bike-os

család.Most akkor csak azok járnak már nyaralni,ahol semmi nem számít.?

Ezek szerint igen.

2021. júl. 11. 20:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!