Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Igaz-e,hogy elektromos bicikli...

Igaz-e,hogy elektromos biciklik használhatósága a mindennapokban egy sikertörténet,szemben az elektromos autók igencsak beszűkült használati lehetőségeivel?

Figyelt kérdés
Egy e-bike hatótávja ma már megközelíti a 150 km-t is.

#e-bike,és e-autók
2021. júl. 4. 13:20
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hatótavot hasonlitjuk össze. Az nem vezet sehová.

Kicsi az olyan emberek csoportja aki valóban kihasználna 150km es ható távolságot bringán.


És kevés az olyan ember aki 500km-nél többet autozik naponta.

Innetől kezdve mindegy,hogy melyik mennyit bír ha ugysem használomki a lehetősegeit.



Az e-bike használhatósagi siker története 2 dologra korlátozodik. "Sport" közlekedés.

A villany auto minden napi használahatósága is kb ennyi.közlekedés, szállitás.. de elmehetek vele nyaralni a Fertő tóhoz hogy idegseitselek. Ès akkor töltöm amikor körbetekerem a tavat hagyományos bringával.

2021. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim válasza:
100%

Szerintem jó nagy marhaság ez az autó/kerékpár összehasonlítás...

Részemről (BP-en élek és dolgozom) az ebike nagyon bejött.

Én egy éve kb. vettem egy s-pedelec bicót (erősebb motor, 45-ig segít rá, de jogsi és bukó kell hozzá) és egyáltalán nem bántam meg. Fél óra alatt bent vagyok a 12 km-re levő munkahelyemen forgalomtól totál függetlenül, nem baj, ha sok cuccot kell magammal vinnem, mozgok reggel és délután, de nem izzadva érek oda. Ráadásul, ha hazafelé sportolni szeretnék, letekerem a rásegítést minimálisra, így kb. olyan, mintha sima bicóval mennék. Amúgy is imádok tekerni, szerintem városon belül a legjobb közlekedési mód.

Ha túrázni megyünk, vagy sportolni szeretnék, akkor meg megyek a sima "analóg" biciklimmel. Kocsival csak akkor, ha sokan megyünk, retek szar az idő, nagyon sok a teher, vagy állatokat is viszünk :) (Ugyan nem elektromos autóval, hanem 3-as priussal, oszt majd inkább utóbb, mint előbb csak érkezik hozzá egy városi elektromos is :D )

Összegezve én azt gondolom, hogy mindegyik gépnek megvan a saját felhasználási területe és optimálisan kell őket kihasználni.

2022. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 A kérdező kommentje:

Persze mindkettőnek megvan a maga felhasználási köre.

A teljesség kedvéért azért hozzáteszem,hogy egy e-bike határok nélkül használható/ munkábajárás,túrázás,bevásárlás/ azon a felhasználási területen,ahol egy elektromos autó azért nem,vagy igencsak korlátozva./Családi utazás,hosszabb folyamatos használat,vontatás/

2022. jan. 16. 15:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!