Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért mennek ki olyanok az...

Miért mennek ki olyanok az útra, akik alig tudnak biciklizni?

Figyelt kérdés
Nem gyerekek, nem részegek, hanem felnőtt emberek. Nem azt mondom, hogy inkább a járdán biciklizzenek, de alig bírják tartani az egyensúlyt, dűlöngélnek, és kinn vannak az úton a kocsik közt.
2022. máj. 25. 00:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem tudnak, csak direkt mennek középen meg ócska járgányokkal mennek aztán azt alig lehet tekerni. Az öregek meg menni nem tudnak, azért gurulnak. Felénk még a kapát is felteszik a biciklire, úgy mennek.
2022. máj. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

9: a kezdő autóvezetők se a szomszédos zsákutcában gyakorolják a vezetést le-fel-le-fel... :)


Csak valós körülmények között lehet gyakorlatot szerezni.

2022. máj. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%

Mert azt hiszik nekik mindent lehet,szabad. Ők bringások,rajuk nem vonatkoznak a törvények. Ebben benne van a kresz ismeretének hiánya.

Nem látja át a brigázás közlekedés kulturáját. Csak belevet magát a forgatagba aztán hajrá.

2022. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

A biciklivel közlekedők között sincs több alkalmatlan, mint az autóvezetők között. Ez van, oda kell figyelni. Ha ő nem érzi, hogy nem kellene biciklire ülnie, te nem tehetsz semmi mást, mint hogy vigyázol.

Szerintem, egyébként mindenütt külön bicikliutakat kellene kialakítani, mert a biciklisek hatalmas veszélynek vannak kitéve a közúti forgalomban, de a főváros belvárosi részén a járdán sem közlekedhetnek, ez nem csak szabály, de nyilvánvaló is. Vidéken, kisvárosokban jobb a helyzet, a kisebb forgalom miatt.

Én biciklivel is, autóval is sokat megyek, mindkét oldal problémáit ismerem.

2022. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Alex Fly ***** válasza:

@14: zöldet nyomtam a válaszodra - de a kommented második felével egyáltalán nem értek egyet. Nem kell mindenhol külön biciklis utakat kialakítani - nem is lehet - hiszen egyreszt ott vannak eleve az erre a célra kialakított közutak, másrészt pedig ezek csak addig szeparáltak, amíg nem kereszteznek más utat. Ami viszont városban elég sűrűn előfordul és minden ilyen helyen ugrásszerűen megnő a balesetveszély.

Az pedig, hogy egy, az úton normálisan közlekedő kerékpáros hatalmas veszélyben lenne, egyenesen nettó baromság. Semmivel nincs nagyobb veszélyben, mint bármely más közlekedő...

2022. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%

Azért van a biciklis másnál sokkal nagyobb veszélyben a közúton, mert őt semmilyen kasztni nem védi, esélye sincs, ha elüti egy autó. És amilyen a közlekedési kultúra, erre túl nagy esély van.

Ennél még az is jobb lenne, ha a járdán közlekedhetnének a kerékpárosok, ugyanis sérülékenység szempontjából sokkal közelebb áll a gyalogos és a kerékpáros egymáshoz, mint az autós és a kerékpáros. Persze, nem a Tour de France bicikliseire gondolok.

2022. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Alex Fly ***** válasza:
@16: a valóság viszont rácáfol az elképzeléseidre. Egyelőre még sokkal nagyobb ker~kpárral a baleseti kockázat bármilyen szeparált infrán, mint az úttesten. A járdázáshoz meg csak annyit, hogy az a gyalogosforgalom számára van, nem a járműveknek - arra ott az úttest. Ha a járműforgalmat is a járdára terelnéd, akkor a gyalogosok menjenek az úttesten?
2022. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%

Én a biciklit nem sorolnám a klasszikus járművek közé. Ahogy a rollert még kevésbé, és sajnos azzal is az úttesten kell menni.

De gondold meg, kérlek, mi van, ha egy autó elüt egy biciklist, és mi van, ha egy biciklis elüt egy gyalogost? Melyik párosításban van nagyobb esélye a súlyos kimenetelnek?

2022. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Aki nem tud biciklizni de szeretne annak is megkell tanulnia,erre az okosabbja keres valami elhagyotabb útszakaszt,de odáig is "teker".

De sajnos ott nem tanulja meg az alapvető bringa kezelési technikákat.rosszabb esetben még a KRESZT sem ismeri.


Tesom volt ilyen,de ő legalább félt a forgalomban...így képes volt elmenni lámpás gyalaogátkelöhelyet keresni az Asztoria kereszteződés helyett.

Ami történtesen végtelenül egyszerű/ésszerű. De ő átlatta saját hiányossagait és elmentünk együtt gyakorolni. De nekünk szerencsénk volt mert 1,5kr ott volt a hatalmas park ahol naphosszatt lehetett tekerni.

Ez nem mindenkinek adatott meg. Pl:nagyszüleimnél belvaros. Gyalog bármi messze volt de értelemszerüen egy 7-8éves gyereket nem.dobnakbe a forgalomba hogy mennyél a mitomén Hősök terére bringázni én majd oda BKV-zok.

Aztán ott vannak akik ugyan tudnak bringazni de a KRESZT-hávt nem.ismerik igazán kb:annyi tudásuk,hogy stop táblánál megkell állnia az autósnak.

Ez kanyarodó főút egyenesen haladó bringaút kombonál volt igazán veszélyes.

Számtalanszor magyaráztamel bringás társnak,hogy ne ugassál vissza az autósnak te voltál kib*szott szabálytalan.

És HA hazaérsz ennek nézz utána...aztan én voltam a tudálékos pénisz.


De sajos itt mások kárán akarnak tanulni egyesek. Csak sajna ha kivasalnak és az aut9st lecsukják abbol senki nem tanul.


+1 aki a dunaparti bringa uttól 10cm re teker az autok közt...na annak beszoltunk erre neki állt feljebb. Azt sajnos nem tudom hogy magyaráztael a rendőrnek szabájtalan tettét. De remélem megb*szták.

2022. jún. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A fővárosban biciklist forgalomban közlekedni biztos, hogy csak vizsga után engednék! Sokan ott még autót sem akarnak vezetni a nagy forgalom miatt, pedig amúgy gyakorlottak.

Érthetetlen, hogy beengedik a biciklist az autók-buszok-villamosok közé mindenféle közlekedési ismeret nélkül!

2022. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!