Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Edzés nélkül bevállalhatok-e...

Edzés nélkül bevállalhatok-e egy 75 kilóméteres kerékpártúrát?

Figyelt kérdés
Kb. 5-6 óra alatt kellene teljesíteni.Osztálykirándulás lenne, 33-személy a csapatban. Naponta csak 3km-t szoktam tekerni.(17F)

2023. ápr. 2. 21:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg nem mindegy, milyen izmoknak kell aktivizálni. Nekem pl. sosem volt olyan izomlázam kerékpározástól, mint lovaglástól.

("Fénykoromban" ezt a 70 km-t simán letekertem szenvedés nélkül, egy jó bicajjal, most már azért meggondolnám, pedig napi 3 km-nél többeket szoktam menni.)

2023. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
"izmokat"
2023. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

9

Nagyon sok izom van a lábaidban. Még az is lehet, hogy tekersz hosszú ideig egy féle bringával, aztán egyszer csak lecseréled egy másikra, ami más izom csoportokat fog mozgatni, és hiába vagy rutinos bringás, megint izomlázad lesz. :)

2023. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha amúgyis edzett vagy, akkor szerintem bátran. :) Így a nyereggel lehet csak gond, ha nem vagy hozzászokva, az bizony törni fog. Érdemes lehet előtte elmenni egy szervizbe, ahol segítenek neked jól beállítani. Illetve egy betétes bringás naci óriási segítség! :)
2023. ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, a bringa sem mindegy. Nekem a könnyen szaladó, kényelmes városimat szinte alig kell tekerni, a trekkinggel már kicsit munkásabb a dolog. Montival ennyit meg sem próbálnék.
2023. ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!