Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpáros sisakot szoktad...

Kerékpáros sisakot szoktad hordani kerékpározásnál?

Figyelt kérdés
2023. máj. 14. 17:52
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"Én már nem vagyok hajlandó senkivel tekerni, akin nincs sisak."


Ezt nem tudom értelmezni, ha máson nincs sisak az neked miért baj?

2023. máj. 15. 09:12
 12/31 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem akarja végignézni a haláltusáját, én full megértem.
2023. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Én kb fél éve kezdtem csak hordani. Kicsi távokra (pl a melóhelyig 2 km, végig védett útvonal) nem veszem fel, de amúgy igen. Most már oda jutottam, hogy kellemetlenül érzem magam ha nincs rajtam, pl nem merek rendesen belegurulni egy lejtőbe.

Amúgy a titok az, hogy nem szabad sajnálni rá a pénzt. Nem is azt mondom hogy az 50-60e-s kategória kell feltétlenül, de ne is a legolcsóbb. Nekem egy Abus Macator van, az is csak 20 rongy, de nagyon kényelmes és könnyű, el szoktam felejteni hogy rajtam van. Aztán múltkor felpróbáltam egy barátnőm decathlonosát, hát botrány szar volt az enyémhez képest...

2023. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Alapjáraton nem hordtam soha, mióta tanítom a gyereket bringázni és jön velem, azóta hordok, hogy lássa, hogy nem ciki, és hogy velem ellentétben neki már tetmészetes legyen, hogy holrdani kell, amúgy én sok esetben ultra cikinek élem meg.
2023. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem, mert idegesít és megfájdul a fejem tőle.

De nem is megyek olyan helyeken meg olyan sebességgel.

2023. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Schumacher kb egyhelyben állt mikor elvágódott síléccel… a nem a sebesség függvénye, hogy indokolt e… ha kerekek vannak a súlypontod alatt, akkor indokolt a sisak és pont.
2023. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

15

Akkor valószínű nem megfelelő a méret, vagy a kialakítás. Egy jó sisaktól nem fájhat a fejed. Én el is szoktam feledkezni róla hogy rajtam van...

2023. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 MGéza ***** válasza:
33%
Csak ha sportolok, vagy ismeretlen helyre megyek kerékpárral túrázni. Városban, boltba járáshoz, munkába járáshoz nem veszem fel, felesleges.
2023. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindig felveszem.

Városban kell a leginkább, mert akkor nem csak rajtam múlik, hogy el fogok-e esni.

Egyszer sínen csúsztam meg (outi) és a padkán tört el a bukóm. Ha nincs rajtam, akkor most biztosan nem írnék.

2023. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Ezt nem tudom értelmezni, ha máson nincs sisak az neked miért baj?"

Életre szóló, traumatikus élmény fejsérültet látni, főleg ha barátod. Ha csak egy embert rábírok ezzel a sisak viselésre, már megérte. Sajnos kapcsolódik hozzá személyes élmény.


"De nem is megyek olyan helyeken meg olyan sebességgel."

Volt már, aki egyszerűen elvesztette az egyensúlyát, eldőlt és a padkába beverte a fejét, meghalt. De amúgy is elég 20-25 km/h egy halálos fejsérüléshez, vagy életre való fogyatékosság összeszedéséhez.

"Városban, boltba járáshoz, munkába járáshoz nem veszem fel, felesleges."

Legalább annyira kell, mint bárhol máshol. Munkatársam pont munkába jött, nem adták meg neki az elsőbbséget, lefejelte az autó elejét. Szerencséjére megúszta egy agyrázkódással és némi plasztikai műtéttel, pedig nem volt rajta sisak. Egyik másik kollégát munkából hazafelé hátulról elkaszálták. Ő is megúszta. Munkahelyen ezen kívül még két esetről hallottam, amikor tört a sisak, telephelyen belül (közzéteszik az eseményeket).


Senki nem lesz sérthetetlen, halhatatlan a sisaktól, de az esélyt megadod magadnak a baleset következményeinek jelentős csökkentésére. Magyarországon a halálos balesetek 12%-át bringások szenvedik el, és hol van a megtett km-ek száma az autósokhoz képest? Akkor mi a nagyobb kockázat? Sisak nélkül bringázni, vagy öv nélkül vezetni? Mégis sok embernek csak az utóbbi természetes.

2023. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!