Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpáros sisakot szoktad...

Kerékpáros sisakot szoktad hordani kerékpározásnál?

Figyelt kérdés
2023. máj. 14. 17:52
1 2 3 4
 21/31 Hellmano ***** válasza:

Pedig a város a legveszélyesebb terep biciklizés szempontjából! Engem kétszer ütöttek el, egyszer felléptem a motorháztetőre a bicikliről, mert bár rám nézett a sofőr és nekem volt elsőbbségem a kereszteződésben, de azért csak belém hajtott a kereszteződés közepén... eddig csak mindig rajtam múlt, hogy nem ütöttek el komolyabban, mert én figyeltem a sofőrök helyett! A bicajosnak, mindig a kocsi vezetője helyett is gondolkodni kell, hisz ő az "erősebb" kutya és ezt érzékeltetik is veled. Simán leszorítanak az útszélére, elmennek melletted gyakorlatilag 5 centire, volt, hogy a visszapillantó hozzáért a könyökömhöz olyan közel jött. Az ilyen sofőr nem érzékeli a kocsiját, hogy mi merre hol a széle stb. csak vezet.


Én mindig , addig "izgulok", míg el nem érek a bicós utig, mert odáig mindig elakarják ütni az embert. A bicós út egy másik tészta az meg tele van idióta "hétvégi" kerékpárosokkal, akik mennek össze-vissza az úton. Ilyenkor megkérdezem tőlük, hogy kocsival is a másik sávban közlekedsz a forgalommal szemben?


Azembereknek nincs kerékpáros kultúrájuk csak tekernek össze-vissza a biciklis utakon. Azt hiszik ott nem kell betartani a szabályokat. Én nagyon élvezem a biciklizést télen illetve hatalmas nagy szélben, mert akkor csak az biciklizik, akik mindig bicikliznek és ők tudják, hogy kell használni a biciklis utakat. De jön a nyár tele idiótával a Balatonkör!

2023. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 MGéza ***** válasza:
0%
Ki mondta, hogy városban, biztonsági kommandó okostojásai? :D Na jó, idáig bírtam az észosztást, nyilván kis faluban, 4-5 ezer emberes faluban senki sem él, mindenki ész nélkül száguldozik. Nevetségesek vagytok.
2023. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Mindig használom, mivel söfőr bármikor elüthet...
2023. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha lejtőn mész 40-50km/h-val, és mégis vmi szerencsétlen dolog miatt elesel, akkor az elég csúnya balesetet okozhat...


Sőt hírekben volt olyan is, hogy árokba esett, majd betörte a koponyát, pedig átlagsebességgel ment. Meghalt.

2023. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Az hogy a fenében van hogy kismotorra nem használható a biciklis bukófödő, de a biciklisé, amivel 50-el is lehet szabályosan menni meg se közelíti a motoros bukósisakot?
2023. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Az úgy van, hogy elavult a KRESZ. Az elektromos rollerok sincsenek szabályozva.
2023. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Azt simán megteném kismotornak, oszt csókolom. Jogsi után használhatnák, anélkül nem. Semmilyen, önálló erőből működő jármű nem lenne használható csak úgy. Punktum.
2023. máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
25%

Nekem sosem volt még sisakom, nélküle bringáztam 5 évig + előtte egész gyerekkoromban a kertvárosi, falusi környezetben és a határban.

Esésről nem nagyon tudok beszámolni, fejsérülésem sosem volt, igaz nem is ugráltam 5 méteres letörésekről (khm Magyarországon mégis hol?)

Pályázni nem jártam, mert még egy sisakra sem volt pénzem + pálya sem nagyon van itthon, máshol meg nem lehet feszegetni a határaimat. Szóval nem estem.


Közlekedés terén: nem vettem részt az autós forgalomban, nem mentem be a városba és a főutakra, ha éppen valahová át kellett mennem, ahol az elsuhanó buszok, kamionok között fullface-ben és protektorban is halálfélelmem lenne azon kívül, hogy mindenképpen meghalnék egy balesetben, nem hiszem hogy ott bármit is érne egy sisak.

Szerencsére utálom az aszfaltot.


Tervezek visszatérni egy DH-enduro builddel, amihez egy Fox Dropframe-et fogok venni. Ebben még lehet tekerni és már véd is valamit, emellett nem nézek ki benne bμzinak.

2023. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
69%

28

Az, hogy soha nem volt baleseted, nem jeleti azt hogy soha nem is lesz. Az emberek jelentős többségét amúgy nem éri komoly baleset élete során, nem lesz fejsérülése serm. A sisak csak azért van, hogy ha esetleg mégis előfordulna, megvédjen egy fejsérülsétől. Nyilván ha átmegy a koponyádon egy kamion, azon nem segít. Nyilvan azon sem segít, ha eltöritk a gerinced. De azon pl simán segíthet ha elsodor egy autó és fejjel az útpatkára esel. Vagy rádnyitnak egy kocsiajtót és fejjel előre átesel rajta. Vagy mondjuk gurulsz le egy lejtőn és elnyalsz valami úthibán... Szóval egy csomó olyan szituáció van, amiikor megóvja az életedet, illetve az egyéb agyi funkcióidat. Adsz vele egy kis plusz esélyt magadnak baj esetén, ez ennyi.

Egyébként meg miért lenne egy sisak b..zis? :D

2023. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
81%

Versenyen kötelező. Meg ha már megvette nagyanyám akkor hordom*. És szinte nem is érzm ha viselem.


*régen volt,mostmár (20éve) magam veszem.

2023. máj. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!