Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit ajánlanátok?...

Milyen biciklit ajánlanátok? Mi az amit elkerüljek? Bővebben lent...

Figyelt kérdés

Venni szeretnék egy komolyabb biciklit. Általában közepes 20-30km, de lesz olyan alkalom, amikor hosszabb távra is használnám, így nem hátrány, ha haladósan tudok menni. Azonban itt jön a csavar, hogy erdő mellett lakom, ahol elég rossz az út, és párszor ilyen erdei utakon is menni szeretnék, de kerékpárúton/műúton is egyaránt. A költségplafon 200-300k HUF, a bicikli akár lehet használt is, ha így jobban járnék és benne maradok a keretben. Mountain bikeot a hosszabb táv, illetve a műutazás miatt nem gondolnám alkalmasnak, valamint nem tudom, hogy ennyiből lehet-e egyáltalán valamire való MTB-ot venni. Gravel bike, ami valami hasonló és amúgy tetszik is, erről mi a véleményetek?

Méretezésben is megköszönöm, ha segítenétek 177cm vagyok és 72-73kg, 24F.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



márc. 30. 19:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Kona MTB
márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 MGéza ***** válasza:
67%

300k körül célba vehető egy Sora szettes , karbon villás gravel. Méreted belső lábhosszodtól függően M-L határán van, 54-es lenne azt hiszem neked a megfelelő.

Ez szerintem jó lenne, bár inkább fitness, de simán átszerelhető a szett miatt.

[link]

Vagy inkább ezt:

[link]

márc. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Gravelnél arra figyelj, hogy karbon villás legyen, ne alu. És minimum Sora szett legyen rajta, ne Claris vagy valami noname. Decathlonban árultak egy időben Sram Apex szettel is gravelt, abból egy használt jó lehet.
márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
erre jó a gravel
márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
Erre jó az értelmes gumiválasztás. Legyen középen futófelülete.
márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

#2-es az a Boardman tetszik egyébként és nem is annyira rossz, elgondolkozom rajta köszönöm szépen.


[link]

Egyébként őt is néztem, nem tudom, hogy ördögtől való-e Decathlonos bicót venni, de szerintem ez egész korrekt. Erről mit gondoltok?

(Triban GRVL 120)

márc. 31. 09:24
 7/22 MGéza ***** válasza:

Nem venném meg. Nálam is képbe került, de:

- Nagyon alap Microshift váltó van rajta, csak egy tányéros

- Bowdenes tárcsafékes

- Aránylag nehéz

Igazából a két év garancián túl nem sok minden szól mellette.

márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
33%
A gravel jól hangzik, az kéne neked, de 300 körül nem nagyon kapsz, max szar rendszerrel, alu villával, így mégiscsak csak kényelmetlen lesz, hiába gravel. Akkor inkább már nézz egy jófajta crosstrekkinget, azt lehet kapni ennyiért simán.
márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Hellmano ***** válasza:
100%
Pedig erre simán alkalmas egy 29-es monti. Én is azzal tolom, hegyeket lehet vele mászni simán és a sima bicós út sem akadály neki (Balaton kört megyek vele 1 naposba) Nyílván kell edzettség hozzá). Nyáron meg nagy melegben úgy zümmög a vastag kerék, hogy csengetned sem kell, mert meghallják, hogy jössz :D
márc. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

9: montival az a baj, hogy 5-6 kilót feleslegesen cipelsz magaddal egész úton (teló + gumik). Én is szoktam montizni, de ahol országútival 28-as átlagot megyek, ott ugyanakkora erőbedobással montival jó, ha kijön 20-22. Nagyon sokat számít a bicikli súlya és az áramvonalasabb testtartás.

Amit a kérdező írt vegyes felhasználásnál a monti előnye akkor jön ki, ha mondjuk egész napos túrára megy és csak földúton. A rázkódástól egy gravelen hamarabb elfárad az ember. De 50-100 km-es túráknál ahol nincs durva terep és van aszfalt is, jobb a gravel.

márc. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!