Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit ajánlanátok?...

Milyen biciklit ajánlanátok? Mi az amit elkerüljek? Bővebben lent...

Figyelt kérdés

Venni szeretnék egy komolyabb biciklit. Általában közepes 20-30km, de lesz olyan alkalom, amikor hosszabb távra is használnám, így nem hátrány, ha haladósan tudok menni. Azonban itt jön a csavar, hogy erdő mellett lakom, ahol elég rossz az út, és párszor ilyen erdei utakon is menni szeretnék, de kerékpárúton/műúton is egyaránt. A költségplafon 200-300k HUF, a bicikli akár lehet használt is, ha így jobban járnék és benne maradok a keretben. Mountain bikeot a hosszabb táv, illetve a műutazás miatt nem gondolnám alkalmasnak, valamint nem tudom, hogy ennyiből lehet-e egyáltalán valamire való MTB-ot venni. Gravel bike, ami valami hasonló és amúgy tetszik is, erről mi a véleményetek?

Méretezésben is megköszönöm, ha segítenétek 177cm vagyok és 72-73kg, 24F.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



márc. 30. 19:37
1 2 3
 11/22 Hellmano ***** válasza:
56%
#10 Az biztos, hogy viszek pár kilót pluszba, de én ezt hajtom 2014 óta. És elötte is montijaim voltak. Hozzászoktam már és nekem megse kottyan. Viszont , mikor egy útra cseréltem haverral a trekkingjével tekertem, nekem az olyan volt mintha nem is csináltam volna semmit a bicajon... még anno gondolkodtam országútiban, de azzal az volt a bajom, hogy bármilyen távból hamar hazaértem. (100km) Meg nekem nem is volt kényelmes. Ezzel a montival én csapok 30-as tempót simán , de a kényelmes utazó tempó nekem ezzel 26-28 körül van, ami nem megterhelő. (mondjuk én régi motoros vagyok a bicajozásban).
márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%
használtan tudsz venni jó minőségű gravelt.
márc. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
21%
Amelyiknek tetszik a színe.
márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
8%
Egy gravel még használtan is 400-tól indul.
márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
21%
11: ha neked 28 a kényelmes utazótempó egy montival, akkor az vagy elektromos, vagy te vagy Valter Attila. Esetleg még lehet az is, hogy rosszul mér az órád.
ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Hellmano ***** válasza:
16%
#15 Nem vagyaok Valter :D csak 40+ aktív év bicajozás és aktív sportos életmód. Figyeld hétköznapi, csak "eggyet tekerek" országútisokat simán magam mögött hagyom, még akkor is, ha én már 50km óta tekerek ő meg most ült fel rá 1-2 km óta. Nyílván, akik bolyban mennek, azokkal nem veszem fel a versenyt, mert ők olyan 35-ös tempót mennek általában, de akik jobbak azok meg suhannak, amit tudok tartani egy darabig, de az már megerőltető egy montival, még nekem is és semmi értelme. Viszont emelkedőn megfogok bárkit, még a legvagányabb országútisokat is. Ott jön ki igazán kiben mennyi a kraft a lábában, mikor már állva tekernek a domb közepén én meg még csak ott kezdek gyorsítnai simán ülve? :D Nem egyszer volt elismerő beszólás és nem tetszés nyílvánítás is. Egyszer fiatal koromban megelőzött egy akkor 50+-os férfi és beszólt nekem, ott fogadtam meg ugyanezt fogom mindenkivel csinálni, hogy dombon megelőzöm, mert az megalázó, főleg ha valaki magáról azt hiszi mekkora nagy ász. Nyílván annyi különbség, hogy én nem szólok be senkinek, mikor megelőzöm. Viszont a megalázás érzése, még jobban adja az adrenalint nekem és megsem érzem, hogy milyen tempót tolok felfelé. Volt, hogy felfelé gyorsabban mentem, mint akik gurultak lefelé :D
ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 MGéza ***** válasza:
0%

Az hogy dombom mennyire tudsz menni, abban nyilván annak is nem kis része van, hogy hol tekersz általában. Én 60-70km alatt nem tudok 100m szintet összehozni, annyira lapos itt minden. Nyilván, dimbes-dombos vidéken nem vagyok otthon, gyakran keresem a megfelelő fokozatot. Az hogy ki menő meg ki nem, azt nem lehet szerintem megállapítani, főleg nem abból hogy csak úgy elsuhantok egymás mellett és ki milyen bicón ül. Ha az határozná meg akkor én menőnek számítanék, gyakorlatilag meg a fittség kedvéért tekerek.

Ez olyan amikor egy öreg túrakerékpáros mesélte, hogy a Balatonkörön indulva kb 30-as átlagot futott trekkinggel és lehagyott sok, drága outival indulót.

ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Hellmano ***** válasza:
Engem az nagyon "megérintett, mikor 20-as éveim elején egy 50+-os figura megelőzött a dombon, mert azt hittem, hogy "jó vagyok" ott is. Én sokat tekertem hegyekben itt a Balaton körül az összes hegy tetejére, ameddig lehetett feltekertem már. Volt olyan is, hogy nem lehetett, de azért feltekertünk valahogy :D Mivel sértésnek vettem a beszólásást a figurának, így elkezdtem akkor rámenni arra, hogy emelkedőn jó legyek. Persze itt sem Valter szintet kell elképzelni meg élsportoló szintet, hogy napokig csak emelkedőn megyek 200km-ereket egyfolytában :D
ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
14# újszerű, 2021-es karbonvázas bianchit vettem 450-ért. csak jókor le kell csapni
ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 MGéza ***** válasza:
#19: Én most a saját méretemben találtam egy KTM Revelator Alto pro 2021-et. 32-es gumi belemegy, az kell nekem. :) Még van egy kis harc belül hogy ezt vegyem vagy egy gravelt, de jó lesz az nekem mindenre.
ápr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!