Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ebike használatával is lehet...

Ebike használatával is lehet állóképességet növelni, súlyomat csökkenteni?

Figyelt kérdés
Eddig analóg mtb-t és országúti kerékpárt használtam, jelenleg jött egy lehetőség, hogy váltsak e mtb-ra. 96kg vagyok és szeretnék lefogyni 80 körülire. Ebike használata mellett is van erre lehetőség? Természetesen nem mindig a legnagyobb segítséggel használva, hogy a szervezetem is dolgoztassam. Szeretnék olyan helyekre felmenni ahová normál bringával eddig nehezen ment, nagyobb távokat bejárni.
ápr. 15. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Az ebike-ba is bele tudsz tolni ugyanannyi wattot, mint az analóg biciklibe. Kérdés, hogy bele fogod-e tolni. Mert analógon rá vagy kényszerítve, de ebike-on feljebb veszed a rásegítést és inkább kevesebb energiával mész ugyanolyan gyorsan, nem pedig ugyanannyi energiával gyorsabban.
ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Kiveszed az akkut és voilá, ha bafangod van, dupla hatásfokú lesz.
ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Elméletileg igen, de én eddig csak azt láttam, hogy elhíznak, akik e-bike-ra váltanak.
ápr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Nyilván lehet, csak kicsit kevésbé hatékonyan. Viszont a súlyodat csökkenteni az étkezésed optimalizálásával lehet elsősorban, a mozgás önmagában nagyon kevés. Azt szokták mondani hogy a sikeres fogyás kb 20%-ban múlik a sporton, 80%-ban az étkezésen.

Én 1,5 éve tettem le a cigit, és hiába bringázom évi 8-10e kilit, mégis felcuppant 10 kiló a sok nassolás miatt. Végül csak kalóriaszámolással tudtam leadni.

ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Világos, hogy étkezésen múlik minden. Viszont ezt az ebike dolgot aerob edzésnek gondolnám. Amikor kevesebb izommunkával alacsony pulzus számmal, de hosszabb ideig tart tart az edzés.
ápr. 16. 11:47
 6/9 MGéza ***** válasza:
Ehhez nem kell ebike, egyszerűen csak kezelned kell a váltót. Tovább fog tartani időben, 15-18-as átlagot fog futni 25-30 helyett és kb ugyanott vagy.
ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
önszopatás lesz az ebike, abból a pénzből inkább vegyél normális kaját
ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tothp ***** válasza:
58%

Az étkezésen és az következetességen. Rajtad múlik, hogy mennyit és hova tekersz, és ez idő alatt mennyi munkát adsz a motornak, és mennyit végzel magad. Ha megtalálod a megfelelő arányokat, nagyon kemény edzéseket is csinálhatsz annak ellenére, hogy ebike van alattad.

Ha komoly erőfeszítéssel, "rendes" bringával meg tudsz tenni egy Balaton kört, de Ebike-kal hozzáteszel még egy oda-vissza utat. Mondjuk Győrből vagy Szombathelyről, Akkor nagyjából ugyanott vagy, de az "élmény-faktor" magasabb.

ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tothp ***** válasza:

42% Faca!

Ellenérvek esetleg?


:-D

ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!