Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha minden nap 2-szer 7 km-t...

Ha minden nap 2-szer 7 km-t biciklizek azzal kb két hónap alatt el lehetne tüntetni a narancsbőrt a fenekemről és a combomról?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam hogy ezzentúl suliba biciklivel fogok járni és az iskola kb 7 km-re van tőlem.

És még csak azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek a biciklzés az jó sport ha az ember fogyni is szeretne, meg hogy az eber a hasról is fogy vagy csak kizárólag a comb és fenék izmokat dolgoztatja?

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2011. máj. 3. 11:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Persze hogy szabad :) De nem írtam fel, úgyhogy csak a hosszú távú tendenciákra emlékszem.


Olyan 70 kg-ról indultam 11. osztályos koromban március végén. Év végére 60 kg-ra fogytam. Viszont ha kimarad a bringázás, mert szünet van vagy megbetegszem, akkor rögtön elkezdek hízni.


Most már kevésbé hatékony a dolog, mert mióta egyetemre járok, nem harapják le a fejem pár perc késés miatt, ezért nem kell olyan gyorsan bicikliznem, és valószínűleg többet is eszem (minden nap más az órarendem, így nem tudok normális rendszert kialakítani, össze-vissza tudok csak enni, ebből kifolyólag valószínűleg többet is sikerül, mint gimnazista koromban).

2011. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Szia!:)

(Az én apukám versenybringás.)

A bicikli az egyik legkeményebb, de legegészségesebb sport is egyben, mert szinte minden izomcsoportot megmozgat, ha helyesen használod.

(pl. a nyerged legyen olyan magasságban, hogy tekerésnél a lábad szinte egyenesre tudd kinyújtani,ill. ne telitalppal tekerj, hanem kicsit mintha lábujjhegyre állnál.)


Viszont önmagában a biciklizéssel csak az izomcsoportjaidat fejleszted, nem fogysz. (ja igen, a hasizmot is fejleszti, de arra érdemes még rágyúrni külön is.)

Jó hír viszont, hogy a gyomrodat összeszűkíti.


Fogyás szempontjából kezdd rászoktatni magad, hogy este 6 után már ne nagyon egyél. Ha nagyon éhes vagy, csinálj egy könnyű zöldségsalátát... A nasit és a cukros kajákat mindig kerüld.



A narancsbőröd egyrészt a mozgásszegény életmód, másrészt a helytelen táplálkozás/kevés folyadékbevitel miatt alakulhatott ki.

A biciklizés nagyon jót tesz neki, de önmagában ehhez sem elég, igyál naponta minimum 2 liter vizet, de ha lehet, többet is. Esetleg zöld, vagy maté teát...


Ja, és hétvégente nagyobb túrákat is beiktathatsz!:)

2011. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Velem csak az a baj hogy miután hazaérek a suliból nagyon éhes vagyok, és estig kibírom hogy nem eszek sokat, de aztán 9 körül megint rám jön az éhség...Az édességről pedig letettem...csak nagyon nehéz kibírni.

Ha pedig táncon vagyok akkor egyáltalán nem eszem este, és az jó, csak az a baj hogy hetente csak kétszer van tánc. De igyekszem majd a többi nap se enni este hat után :)

Mégegyszer nagyon köszönöm a tanácsokat :)

2011. máj. 5. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!