Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért tartja sok ember vicces...

Miért tartja sok ember vicces dolognak a kerékpár sisakot?

Figyelt kérdés
Budapesten azt tapasztaltam, hogy megmosolyogják az emberek a sisakomat, vagy bámulnak. Nem értem mi ebbe az olyan érdekes.
2011. máj. 20. 10:47
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
szerencsés vagy.. nekem csuklótörés (mindkettő), kulcscsont-törés, bordatörés-repedés, részleges bokaszalag-szakadás, koponyarepedés (akkor még sisak nélkül) és egy fogam bánta (eddig) a biciklizést. Ezt mind úgy, hogy (úgy érzem) nagyon jól bringázok és nem vagyok porcelánból, eléggé strapabírónak tartom magam és persze többszáz esés közül néhány alkalmával történtek ezek. Sisakkal is simán össze tudod törni magad, de amitől én félek, az a koponya alapi törés. Sajnos akármennyire "tudok" már esni, a fejem oda-odakoccan a földhöz.. jobb esetben. Ha 60-65-tel egy vízmosott lejtőn kibillensz, akkor azért nehéz csak lehuppanni, rosszabb esetben valamennyire háttal esel és nincs az az isten, hogy megfogd nyakból a fejedet, le fog koccanni (de inkább csapódni) a földhöz. Városi közlekedés során én sem hordok sisakot, ott nehéz magadtól perecelni, persze megértem azokat, akik hordanak. Ha pedig nem magamtól esek, teszem azt elüt egy autó, az ellen nem sokat segít a sisak. Az ellen körültekintéssel lehet védekezni.
2011. máj. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 Krisz85 ***** válasza:
Baromi egyszerű, az országban van max 3000 olyan hegyi bringás, /az országútisokról már nem is beszélve/ akik tudnak is kerékpározni. Nyilván az átlagnak nincs szüksége sisakra /pedig de/ mivel 15 km/ó val sem tudnak tekerni és technikai tudásunk egyenlő a nullával. Bár vicces, itthon mindenki Lance Armstrong :D
2011. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
30%

I've never worn helmet.


Lance Armstrong

2011. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 Krisz85 ***** válasza:
Igen, csupasz fejjel nyert 7x tour-t....................
2011. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
Yes, I won seven times without helmet...
2011. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
Kis gyökerek itt van pár példa hogy kell az a fejvédő.A ti fejecskétek loccsanjon csak szét esésnél,én meg majd jót röhögök mer rajtam van sisak.
2012. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

[link]

az előbb kimaradt.

2012. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim válasza:
motoron eggyáltalán nem néz ki hülyén a cross bukósisakok igen is jól néznek ki!:)
2012. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim válasza:
szerintem össze se lehet egy bringás sisakot egy krossz sisakkal hasonlítani..városba nem hordok,nem is hordtam soha..semmit nem ér,orromat,állkapcsomat,arcomat nem védi,szóval mind1...ráadásul nagyon bénák..de igen,mikoor DH-zni megyek már veszem a krosszt meg a védőket,de ha szórakozgatni a városba akkor tuti nem..;)
2012. aug. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim válasza:
(az előbbi vagyok) ja és a krosszra én is nem rég álltam rá keményebben..mert addig mind halasztgattam a vételét ameddig taknyoltam egyet..az is DH közben volt,én persze nyugodtan mentem sisak nélkül,mert már rutin terep volt és egy kanyarban kivittem egy méter bokrot és fél métterre álltam meg a szakadéktól..megúsztam karcolásokkal,horzsolásokkat meg elgörbült váltóval+lyukas kerékkel..de itt nem éri meg játszani..városban viszont sose fogok hordani,az a típusú sisak nekem főleg nagyon szarul áll..viszont nem bámulom meg a sisakot hordó emberkéket,bár nem sokat látok..szóval ez a sisak viselet sokmindentől (terep,stílus,sebesség stb.) függ,mindenki döntse el maga..:)
2012. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!