Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek a Kellys...

Mi a véleményetek a Kellys kerékpárokról?

Figyelt kérdés

Miben jobb mint például egy Merida, vagy miben rosszabb egy Meridánál?

Épp bicikli vásárlás előtt állok és ezt a bringát néztem ki magamnak

[link]

Ennyi pénzem van rá több nincs!

Akinek Kellys bringája van mik a tapasztalatotok, váltóval, minőségel, teleszkóppal?

Olyan évi 5000 km-t tekernék elsősorban aszfalton, kicsit terepre is de nem olyan durvára! Mindenképpen montit szeretnék

A válaszokat előre is köszönöm



2017. júl. 24. 20:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A kellys is meg a többi (merida, trek, cube, stb..) is gyárt alsó kategóriás olcsóbb gyengébb minőségű és drágább, jobb minőségű bringákat. Én Trek-et vettem, Hasonlót a tiedhez és én is főként aszfalton használom. eddig 305 km a rekordom vele egy nap alatt, de érezni, hogy nem ez a megfelelő gép erre a célra. országúti sokkal jobb lenne. már ki is néztem magamnak egyet. amúgy ennyi pénzért csak alsó kategóriás biciklit kapsz, ez nem egy profi gép, de nem is a leggagyibb. a céljaidnak meg fog felelni, de ha jobbat akarsz nézz körül a használt bringa hirdetések között. ennyi pénzért elég jót lehet már kapni használtan.
2017. júl. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 szlory ***** válasza:

Abban igazad van, hogy minden gyártó saját márkás cuccokkal dolgozik, ahol tud. Mert úgy olcsóbb. És nyilván nem jobb. :) Legalábbis nem ebben az árfekvésben.


A Merida egy nagyobb gyártó, de nem fog neked érdemben jobbat csinálni, mint a Kellys, szóval ha ez tetszik, vedd meg nyugodtan. Nekem 5 éve van egy másik modell, konkrétan csak felrobbantani nem robbantották még, de köszöni, él és "virul". Megnéztem az alkatrészeket, a következőkre figyelj.


Az Acera váltásokat ahogy kopnak, cseréld majd jobbra. Alivio szerintem a neked való szint. Ez a gép megérdemli, simán fogja bírni. A Suntourt szintén Aliviora legalább, észre fogod venni, mennyivel jobb tekerni vele.


A felni ebben a méretben is remélem, úgy teljesít, mint a trekkingjük, akkor szeretni fogod, jól bírja a gyűrődést. Az agy már kevésbé, az fog hamarabb gatyásodni.


A teleszkóp olyan amilyen. Alap, gyér, de aszfalton tökmindegy, teszi majd a dolgát. Törölgesd rendszeresen nedves törlőkendővel vagy WD40-es papírszalvétával, hogy ne kezdjen el rozsdálni idő előtt a rá tapadó kosztól, víztől. Igazság szerint ezt minden teleszkóppal célszerű megtenni menet után.


Összességében a lánc és sor cserén kívül nem várható semmi drágább csere rajta (ha igen, akkor gondolkodj, hol hibáztál, mert esélyes) a következő 3~4 évben. Addig viszont spórolj rá össze legalább 50e pénzt, annyiból az egész hajtást felújíthatod. Aztán később vagy kerékszett vagy teleszkóp fog jönni. Ha havonta nagyjából 2500 Ft-ot félreteszel rá, akkor jó eséllyel a szerviz és a majdani alkatrész cserék sem okoznak gondot.

2017. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 szlory ***** válasza:

Előző vagyok, még egy adag jótanács. Ha a Kellys/Berguson a várható vásárlásod helye, érdemes lenne szezon végéig várnod, akkor le szokott menni az áruk kb 10%-ot. Másfelől kapsz rendes szerviz szolgáltatást, tehát legalább az első generált megoldják neked "ingyen".


A majdani váltás-hajtás cserénél pedig azért is egyben gondolkodj rajta, mert szerintem addigra annyira kiszorul a 3x8, hogy érdemes lesz 3x9-re áttérned, abban nagyobb a termékskála.

2017. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jótanácsokat ;)

Lehet az lesz hogy akkor megvárom a nyár végi kiárusítást.

És akkor azt mondod amit cseréljek rajta az a váltók, hajtómú, lánc majd később teleszkóp.

Még annyi kérdésem lenne hogy mi a véleményetek a Tekro hidraulikus tárcsafékről? Mennyire megbízható/tartós?

2017. júl. 25. 11:56
 5/16 szlory ***** válasza:

Igen, de a lánc+sor nem azért mert gyenge, hanem mert el fogod használni. :D


Tektro többféle féket gyárt, nem tudom, erre spec milyet tesznek. Erős közepes osztályzatot adnék neki. 160-as tárcsák inkább közlekedésre, kirándulásra valók, de neked akkor megfelelő lesz a földúton meg aszfalton. Számíthatsz kisebb nyűglődésre, pl. a munkahengerek nem szinkronban nyomnak, de tisztítással, némi macerával megfelelő működésben tarthatók.

2017. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ááá értem, nagyon köszönöm ezeket a hasznos infokat :)

Még valamibe nem vagyok biztos az pedig a vázméret!

178cm vagyok és 60kg melyik váz lenne nekem az ideális?

2017. júl. 26. 00:18
 7/16 anonim ***** válasza:
Nos, én biztos nem adnék 175k-t ezért a bringáért, de még 10%-kal kevesebbet se, ami szenzonvégi kiárusításnál kissé sovány engedmény. Nekem a kellysszel az egyik bajom nem az hogy szlovák, hanem hogy szlovák létére ezzel a névvel operál, ami egyértelműen megtévesztés szagú, és ez hatalmas fekete pont. Amúgy meg sajnos más márkák hasonló felszereltségű bringái is ebben az árban mozognak, sőt van ahol 200k fölött van az acera-suntour kombó, ami agyrém. Én azt mondom, hogy ezzel az erővel halál nyugodtan megveheted a decathlonos rockrider 540-et, hasonló felszereltséggel de csak 120k-ért. Meglepően jól összerakott bringák, és a céljaidnak, ha már mtb-t szeretnél, megfelel. Ha szerencséd van, az őszi-téli leárazásnál akár 95k-ért is kitolhatod (tavaly ősszel ennyi volt). Ennél a bringánál is előfordulhatnak a már említett cserélendő alkatrészek, de legalább alacsonyabb árról indulsz, ami nem mellékes. Ám ha ragaszkodsz a 175k-s ártartományhoz, akkor nézd meg a rockrider 560-ast, 180-ért rockshoxot és sram x5-öt kapsz, szerintem nagyon jól néz ki a canga, és ősszel akár 150k körül is előfordulhat...
2017. júl. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 szlory ***** válasza:

Mérethez belső lábhossz kell, nem a tömeged. :) 18.5" körül kéne nézned. Ellenőrizd, pontosítsd lábhosszal pl. itt: [link]


Bocsánat az offért, azt nem tudom, miért baj, hogy egy szlovák cég (sehol nem írják magukat másként) Kellys néven van jelen. De régiónk összes bringagyárára tudok arcpirító dolgokat mondani, úgyhogy nekem ez nem volt véres rongy soha. A BTWIN/XFACT/GENESIS/MISTRAL/egyéb multigyártott (DE sportboltos, azaz Hervis/Intersport/Decathlon) gépeknél viszont igaz, hogy spórolni lehet velük, mert márkanévért nem kérnek, a tervezésben követik a trendeket, alkatrészeket pedig jó áron tudnak szerezni. Így ha a felirat nem zavar, jó ötlet egy Rockrider is 540-580 típusok között mozogva. De inkább tényleg 540, hogy spórolj és abból költs a magadnak megfelelő komponensekre (persze azt már egyéni áron, drágán kapod, de az lesz, amit Te akarsz). SRAM cuccokat szeretem, de inkább Shimano legyen egy utcai gépen. Szélesebb kompatibilitás, jobb szervizelhetőség. Bármennyire böszmék, de ne az átlagember vívjon ellenük csatát.

2017. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Inkább ezt veszem, egyel régebbi évjárat,de egy fokkal jobb felszereléssel, olcsóbban...

[link]

2017. júl. 26. 12:21
 10/16 szlory ***** válasza:
Na, jó az irány! Így már csak 1 acera váltókar szett marad, amit ha nem nyúzol meg, elvégzi majd a dolgát, hidd el. Legközelebb a hajtóművet cseréld pl. erre az aliviora, ha még kapható lesz: [link] (44-es nagytányérnál nagyobbra nem ácsingóznék montival, de ha igazán haladós kell, akkor az FC-T4060 modellt (48 foggal) kell nézned. Elég a 170-es hajtókar is a kisebb lábhosszhoz, de nyilván túléled a 175 mm-t is.
2017. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!