Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan és mikor kell a kerékpá...

Hogyan és mikor kell a kerékpár váltóját használni?

Figyelt kérdés
Mindig is váltóval rendelkező biciklim volt, most is olyan van, de igazából soha nem használtam a váltókat. Addig megvan, hogy a tekerés nehézségégről meg a sebességről van szó, de nem teljesen világos nekem, hogy milyen váltóállás/fokozat mit is jelent, mikor milyen állást kell használni. Nem tudom, hogy milyen közlekedési szituációban/terepen/útviszonyoknál célszerű váltani és milyen fokozatba. Valaki el tudná ezt nekem viszonylag részletesen és érthetően magyarázni? Kerestem már ilyen leírásokat, de nem nagyon találtam. Ha esetleg valaki tud egy oldalt, ahol ez jól le van írva, akkor linket is szívesen fogadok. Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2018. jan. 30. 16:57
1 2
 11/11 Alex Fly ***** válasza:
A fingfűrészelés helyett: annyi a lényeg, hogy mindig olyan áttételt kell választani, ahol folyamatosan lehet tartani az ideális(hoz közeli) pedálcsapásszámot...
2021. márc. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!