Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A (szoba) biciklizés is...

A (szoba) biciklizés is annyira megterheli a térdet, mint a futás?

Figyelt kérdés

Bevallom, az utóbbi években, amióta egyetemista lettem nagyon elengedtem magam: napi 24 órában ülök és fekszem, szemétkaját eszek és az égvilágon semmit se sportolok. Az utóbbi évben egyre elviselhetetlenebb hátfájás kínoz 21 éves létemre, ami azt eredményezi, hogy még többet fekszem. Úgy döntöttem, hogy szeretném helyrehozni, amit elszúrtam.


Elsőnek a futásra gondoltam, de azt hallottam, hogy hirtelen elkezdeni futni rendkívül megterheli a térdeket, és nem akarom fokozni ezt az egyébként is rossz állapotot. Szóval másodiknak a kerékpározásra vagy (rossz időben) a szobakerékpározásra gondoltam, de nem tudom, hogy vajon az kevésbé megterhelő-e vagy éppen ugyanolyan rossz. Tudnátok tanácsot adni? Köszönöm szépen!


21/L



2019. márc. 10. 22:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, futás helyett speciel kocogásra gondoltam, nem vagyok valami jártas és agyban elkönyveltem, hogy a kettő ugyanaz, amíg nem kezdtem el más kérdéseket is olvasgatni.
2019. márc. 10. 23:04
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A bicikli jóval kíméletesebb, mint a futás, nemcsak a térdednek de a pulzusodat is kevésbé viszi fel, könnyebb mozgásforma, tehát kezdőként szerintem is azzal jobban jársz, aztán ha már felépítettél egy kis állóképességet, meg lehet próbálni a futást is. De egy futócipőt mindenképp vegyél hozzá, ne sima edzőcipőben fuss, mert tényleg megfájdulhat úgy a lábad.
2019. márc. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, sokat segített!
2019. márc. 11. 06:26
 4/4 szlory ***** válasza:
100%

Egyik sem mozgat teljes testet, de a kerékpáron jobban eloszlathatod a terhelést.


Ha nulláról indulsz, azt szokták mondani, teljes testet mozgató mozgásformával illene indulni. Ami előtt a keringést kéne felállítani.


Ehhez nyilván a táplálkozás is elengedhetetlen alkotóelem, de mivel a mozgásra kérdeztél: úszás, víz. Napi 1-1 óra vizesVB megadja a mozgást az ízületeknek, ha kellően változatosan csinálod, akkor mindegyik, minden irányban rugalmasabb, terhelhetőbb lesz, közben a keringésed is feláll.


Ezután jöhet a szobakerékpár, de nyújtásokkal, valamint pl. saját súlyos erőnléti edzésekkel kombinálva. Később jó lesz akár a futás+kerékpározás kombó, felsőtest átmozgatására pedig választasz egy harmadikat. Minden nap 1-1 órával meg is leszel. Meg a közérzeted is.

2019. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!