Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért nem olyan népszerű a...

Miért nem olyan népszerű a női foci, mint a férfi?

Figyelt kérdés
Sokszor tényleg olyan, mint a grundfoci, de egyre fejlődik, és egyre látványosabb. Ehhez képest nagyon kevés a néző, és alig van közvetítés. Egyik, amúgy leszbi amcsi játékos azon kesereg, hogy jóval kevesebbet keres, mint a férfiak, pedig rengeteg energiát tesz bele ő is, és jól is játszik. Miért van még mindig ez a nagy különbség női és férfi foci között, amikor más sportágakban sokszor elmosódik a különbség, sőt...?

2021. ápr. 3. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődik, egyre látványosabb, de még mindig le van maradva a férfi focitól. Ezért nincs körülötte akkora hype sem. A kettő összefügg egymással. A leszbi amcsiról meg annyit, hogy a bért nem azt határozza meg, hogy ő mennyire igyekszik és mennyire jó a saját piacán, ha az egy kis piac. Mivel nem érdekel annyi embert, nincs benne annyi pénz, így a klub sem tud olyan magas bért adni a női játékosnak. Én hiába vagyok a legszorgalmasabb árufeltöltő, nem fogok annyit keresni, mint egy átlagos bank menedzser. Kapitalizmusban élünk, mindenki olyan bért kap, amennyit ki is termel.
2021. ápr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok más sportágban is megvan ez a különbség. Pl az NBA is ezerszer népszerűbb és többet keresnek a játékosok, mint bármelyik női kosaras.
2021. ápr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%
Nemtudom pedig azon meg nezni is van mit. Azok nem kimelik egymast. Bar en azt se nezem. Sose ertettem miert jo mast nezni. Ha szeretem csinalom ha nem leszarom. A ferfi focistak mindig csak rinyalnak meg a foldon sirdogalnak mint az ovis ha megbotlik.
2021. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ami még nem hangzott el, hogy kicsi a merítés. hasonlítsd össze akár azt, hogy hány kisfiú és hány kislány szokott hobbiból focizni, akár azt, hogy hány kisfiú és hány kislány jár fociedzésre.
2021. ápr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam a kézilabdában és a vízilabdában kb. egyenrangú a férfi és a női válogatott. Ha a női foci is legalább közel olyan látványos és dinamikus volna, mint a férfi futball, azt is szívesen nézném. De sajnos nem az.
2021. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!