Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nem kellene ezt megreformálni...

Nem kellene ezt megreformálni a foci EB-n / VB-n? Hol ebben az igazság?

Figyelt kérdés

Most olvastam hogy Ronaldo lett az EB aranycipőse (ki más?), ami ha látta valaki végig ez EB-t (de akár csak azokat a meccseket amíg Portugália játszott), annak minimum érdekes információ. Nekem is az volt, így utána olvastam a kritériumoknak, mi alapján lehetett aranycipős valaki aki már a nyolcaddöntőben kiesett és úgy összességében alig emlékezhetünk tőle valamire.

Azt találtam hogy:

-legtöbb gólja volt (ez amúgy holtverseny Patrick Schick-kel, akinek szintén 5 gólja volt)

-holtverseny esetén akinek több asszisztja volt illetve kevesebb időt töltött a pályán.

És ezek alapján lett Ronaldo az aranycipős. Igen ám, de 5 góljából nem kevesebb mint 3(!) büntetőből volt. A büntetőt miért kell beleszámolni? Schicknek az 5 góljából csak egy volt büntetőből, a többi négy akciógól volt, ráadásul a skótok ellen majdnem 50 méterről rekord gólt lőtt. Ronaldo meg berugdosott pár 11-est, remek, és erre lett gólkirály.

Nem kéne ezt valami módon megreformálni, és a tizenegyeseket nem nézni, vagy maximum fél gólnak nézni? Meg most ennyi erővel ott a büntetőpárbaj, ott is büntetőt rúgnak, miért van az hogy Ronaldo büntetője ért, de mondjuk teszem azt Benzemáé nem mert ő a párbajban rúgta?

Ti nem tartjátok ezt igazságtalannak? Mi lenne jobb ehelyett?



2021. júl. 14. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen meglepő a büntető is gól amit valakinek be kell lőnie. Nem tartom igazságtalanságnak, Schick többet volt pályán, tehát akár több gólt is lőhetett volna.
2021. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted majdnem üres kapura, 11 méterről, háborítatlan körülmények közt, álló helyzetből gólt lőni ugyanolyan nehéz, mint sprintelve, 3 védővel a nyakadon, 45 méterről? Oké.

Az meg hogy ki hány percet tölt a pályán, mégis mit befolyásol? Nyilván aki hamarabb kiesik az kevesebbet, ennyi. Ettől még matematikailag minden játékos lőhetne akár 100 gólt is egy EB-n, mert ideje van rá. Mit számít ki hány perc alatt lőtt X gólt? Nem értem, komolyan.

2021. júl. 14. 22:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel minden gólt lehetne osztályozni, hogy mennyire volt nehéz belőni. A büntetőt is ki kell harcolni. Sokszor olyan helyzetben van büntető amikor a szabálytalanság gólhelyzetet akadályoz meg. Felesleges ezt bonyolítani, a szabályos gólokat számolják és kész. A

büntetőpárbajt nem értem minek belekeverni. Az meg hogy döntetlennél a gólpasszok illetve a pályán töltött idő dönt, az is elég egyértelmű. Nyilván nagyobb teljesítmény kevesebb idő alatt ugyanazt a számú gólt megrúgni. Azt is ki kell harcolni hogy valaki büntetőt rúghasson az adott csapatban.

2021. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja de hát a sima gólhelyzetet még nem biztos hogy akcióból belövik, a tizenegyest egyszerűbb. A büntetőpárbajt szerintem elég egyértelmű minek idekeverni: mert az is egy az egyben ugyanolyan mint a "sima", rendes játékidőben lőtt 11-es. Ugyanonnét, ugyanúgy lövik, semmivel se könnyebb vagy másabb lőni 120 perc után (sőt!) mint mondjuk a 12. vagy 73. percben.
2021. júl. 14. 22:13
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
A gól az gól, és ő lőtte a legtöbbet a tornán nincs miről vitázni ezután.
2021. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem egyedül ő lőtte a legtöbbet, volt egy másik játékos is aki pont ugyanannyit lőtt, csak sokkal komolyabb szituációkból. De mindegy, úgy látom tényleg kár vitázni, túl sok a Ronaldo fan.
2021. júl. 14. 22:18
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

A büntetőpárbaj egy teljesen külön része a meccsnek, a szabálykönyv szerint is. Nem számít gólnak az ott lőtt büntető mert teljesen más szabályok érvényesek. Csak egy példa, a büntetőpárbajban nem lehet rámenni a kipattanó labdára.


Abban igazad van hogy nehézségben nincs különbség a kettő közt. (Bár nyilván nem mindegy hogy mi a tét, de ez már szőrszálhasogatás)


Viszont arra akartam rámutatni, hogy lehetne külön kezelni a büntetőt, de az feleslegesen bonyolítaná az egészet. Tudok neked olyan gólhelyzetet (üres kapu pl.) mutatni, amit nagyobb eséllyel lősz be, mint egy büntetőt. Ennyi erővel külön lehetne venni a szabadrúgásokat a fejeseket, osztályozni a gólokat aszerint, hogy hány méterről lőtték őket, stb. De mi értelme? Az átlag szurkoló nem értene belőle semmit. Sokkal tisztább azt mondani, hogy ami 1 gól a meccsen, az 1 gól a góllövőlistán.


A legtisztább a szabályoknál maradni. A góllövőlista egy hivatalos dolog, amit UEFA/FIFA szabályok szerint alkotnak meg. Ezért a létező szabálykönyvre kell épülnie. A szabályzatban semmi különbség egy büntető és egy 50 méteres gól közt. Ezek nem "jogi" fogalmak, csak szubjektív mutatók.

2021. júl. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kell Ronaldo fannak lenni, csak józan ésszel kell gondolkodni. A félpályás gól nem jelent pluszt az aranycipőnél, mert itt objektív számokról beszélünk. Ott a Puskás díj, azt megkaphatja, az egy szubjektív kategória.
2021. júl. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Még ha nem lenne az egy assistja, akkor is ő lenne a gólkirály, mert kevesebb időt volt a pályán.

Ez a szabály, ez a legegyszerűbb.

Aki legtöbbet rúgja az a gólkirály. Egyezés esetén assistok számát is nézik. Ha az is egyezik, akkor a pályán töltött időt.

2021. júl. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Büntetőpárbajt fölösleges nézni, hiszen ha 0-0 állásnál lövik őket, az egyik csapat 5-t rúg be, a másik 3-t, akkor a végeredmény nem 5-3 lesz, hanem 1-0.
2021. júl. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!