Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nem kellene ezt megreformálni...

Nem kellene ezt megreformálni a foci EB-n / VB-n? Hol ebben az igazság?

Figyelt kérdés

Most olvastam hogy Ronaldo lett az EB aranycipőse (ki más?), ami ha látta valaki végig ez EB-t (de akár csak azokat a meccseket amíg Portugália játszott), annak minimum érdekes információ. Nekem is az volt, így utána olvastam a kritériumoknak, mi alapján lehetett aranycipős valaki aki már a nyolcaddöntőben kiesett és úgy összességében alig emlékezhetünk tőle valamire.

Azt találtam hogy:

-legtöbb gólja volt (ez amúgy holtverseny Patrick Schick-kel, akinek szintén 5 gólja volt)

-holtverseny esetén akinek több asszisztja volt illetve kevesebb időt töltött a pályán.

És ezek alapján lett Ronaldo az aranycipős. Igen ám, de 5 góljából nem kevesebb mint 3(!) büntetőből volt. A büntetőt miért kell beleszámolni? Schicknek az 5 góljából csak egy volt büntetőből, a többi négy akciógól volt, ráadásul a skótok ellen majdnem 50 méterről rekord gólt lőtt. Ronaldo meg berugdosott pár 11-est, remek, és erre lett gólkirály.

Nem kéne ezt valami módon megreformálni, és a tizenegyeseket nem nézni, vagy maximum fél gólnak nézni? Meg most ennyi erővel ott a büntetőpárbaj, ott is büntetőt rúgnak, miért van az hogy Ronaldo büntetője ért, de mondjuk teszem azt Benzemáé nem mert ő a párbajban rúgta?

Ti nem tartjátok ezt igazságtalannak? Mi lenne jobb ehelyett?



2021. júl. 14. 21:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha azt hiszed, olyan könnyű belőni a tizenegyest, akkor nézd végig a tizenegyespárbajokat, csak erről az EB-ről.

Tudna egy pár játékos arról mesélni, hogy egyszerű-e belőni egy tizenegyest, komoly pszichikai terhelés alatt. :-)

Néha sokkal egyszerűbb egy adott meccs-szituációban gólt lőni, és ennek egyszerű oka van: ott abban a pillanatban nincs idő gondolkodni, csak cselekedni. Egy tizenegyesnél ez nem így van, sok ideje van gondolkodni a játékosnak, és ez nem feltétlenül előny.

2021. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Na de miért lövi valaki a büntetőket?

Mert megbíznak benne, és ő a legjobb a csapatban ezen a téren.

Tehát önmagában abban, hogy ő lőheti a tizenegyeseket, már eleve nagyon sok munka van.


Teljes igazság sohasem lesz semmiben, ezt célszerű minél előbb elfogadni.

2021. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!