Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A fociban miért nem vezetik...

A fociban miért nem vezetik be a tiszta játékidőt? Mi szükség hasraütésszerű 9-10 perces hosszabbításokra?

Majdnem az összes csapatos labdajátékban csak tiszta játékidő van. Kosár, kézi, futsal, rögbi, amcsi foci, gyeplabda, strandfoci.

A nagypályás fociban miért nincs?

2023. okt. 1. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
90 perc tiszta játék iszonyat sok lenne. A hosszabitas meg nem random, a szabálykönyvben benne van, hogy miket kell beszamítani (csere, sérülés, gólöröm, 1 perc ivószünet ezek a hivatalosak. Ezen kívűl a piros lapot, tömegjelenetet és egyéb fegyelmezéseket is be szoktak számítani)
2023. okt. 1. 17:40
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a kézilabdában sem teljesen igaz a tiszta játékidő.
2023. okt. 1. 18:24
 3/12 A kérdező kommentje:

A foci lehetne akár 80 perc.

Az amcsi foci meccsek is extrém hosszúak.

2023. okt. 1. 18:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Az amerikai fociban sincs teljes jatekido. Nem tud honnan szedted.

Elindul az ora, onnan 35mp van elkezdeni a playt. Ha elkapas van nem all neg az ora. Ha a futot palyan belul szerelik nem all meg az ora

Egyebkent azert nincs mert ez a hagyomany. Teljesen mindegy ugyanis hogy 60perc all oraval es tart a meccs 100percig. Vagy 90futoval es tart a meccs 100percig.

2023. okt. 2. 10:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáteszem a #4-es hozzászólásához, hogy pl. ifiben és serdülőben egyébként fele annyira sem veszik komolyan a játékvezetők, hogy mit is kellene beleszámítani a hosszabbításba és mit nem.

Túlnyomó részben, ahogy lejár a rendes játékidő, azonnal lefújják a meccset.

Legalábbis hazánkban ezt tapasztalom, mint utánpótláskorú játékos.

2023. okt. 2. 17:15
 6/12 anonim ***** válasza:
A megyei UP meccseken valóban nem hosszabítanak. A játékosok elfogynak a végére, már szenvedős az egész, nem sok értelme van
2023. okt. 2. 17:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak megyei UP meccsekről írtam, hanem országos bajnokságról is.

A korosztályos válogatott mérkőzésekre ez persze egyéb okok miatt jellemzőbbé váltak a hosszabbítások.

2023. okt. 2. 17:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Nalunk volt hosszabbitas anno, ez durvan jatekvezetotol fugg.

De az teny nem 8perc.

De 2 3mindig volt. Emlekszem a biro a kezevel mindig kimutatott a kispadokhoz.

2023. okt. 2. 19:30
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezért lenne jó a tiszta játékidő. Ha nincs játékban a labda, meg kell állítani az órát, nem pedig hasraütésszerűen hosszabbítani...
2023. okt. 3. 10:43
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy ugy teljesen kiszamithatatlan lenne a játékidő.

Ugyanis ha azt mondod hogy 60 perc jatekoido az boven eltarthat 100 110percig is. Mig egy meccs igy 90+5perc atlagosan.

2023. okt. 3. 11:14