Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hidegben hogy érdemes felöltöz...

Hidegben hogy érdemes felöltözni futáshoz?

Figyelt kérdés
Én eléggé fázós vagyok. Kb 13 fokban már egy hosszú ujjú felsőt szoktam felvenni + egy pulóver, hosszú nadrág. De ha minuszok lesznek, akkor hogy érdemes? Fokokra lebontva. Mondjuk 0 foknál, 0 fok alatt, felett, stb.

2022. nov. 7. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Mindig érdemes relatív alulöltözni, úgy hogy az elején még fázol. Meg persze függ az intenzitástól is. Ugyanabban az időben ha dombozni vagy intervalozni megyek, rövidnadrág + póló, ha kocogni akkor hosszúnadrág plusz 2 réteg felül.


Nálam kb. így néz ki, ha a kocogós változatot nézem:


12 fok felett: rövidnadrág + póló


4-12 fok: hosszúnadrág + rövidujjú pólóra egy hosszuujjú, kesztyű és fület védő fejpánt úgy 8 fok alatt


4 fok alatt: Hosszúnadrág + felül vagy pulóver, vagy van egy téli futó felsőm, alatta a szokásos póló. Ilyenkor zokniból is vastagot veszek, mert téli cipőm nincs


-15 alatt van egy vastag mackómelegítőm, akkor azt veszem fel, de ez ritkaság


Verseny vagy interval edzés ebben nagyon eltér, mert ott 6 fokban is marad még a póló + rövidnadrág. Egyébként 7 fok az ideális épp emiatt, mert akkor a minimum öltözetben versenyiramban jól érzem magam, viszonylag kevés frissítés kell, mert keveset izzadok.

2022. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
inkább több vékony réteg. Jobban szigetel, mint két vastag...
2022. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ. :)
2022. nov. 7. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!