Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Milyen érzés síelni? Érezni a...

Milyen érzés síelni? Érezni a talajt, a buckákat a lábunk alatt vagy ettől azért vastagabb a síléc? Nagyon nehéz? Nem húzódik meg a lábatok, derekatok, stb? És mit szerettek benne? Nagyon drága sport?

Figyelt kérdés
Köszi! :)
2011. aug. 3. 23:11
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
nagyon szeretek sielni. naponta töbször is szoktam. de nem jo ha mellé megy meert anyám ideges lesz.. s:
2011. aug. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:

mi a családommal kisgyerekkorom óta minden télen járunk síelni, általában többször is egy évben, imádom mióta az eszemet tudom :D szerintem csodálatos, hangulattól függ hogy éppen 1000-rel akarok lezúzni a hegyről vagy inkább szabályosan szépen szeretnék lesiklani.. és ehhez jön az adrenalinlöket, a kisebb-nagyobb sikerek és a gyönyörű kilátás:))

tény, hogy nem olcsó mulatság (szállás, felszerelés, bérlet, kaja, utazás), de óriási élmény, és fantasztikus időtöltés.

nyilván szükséges hozzá egy minimum átlagos erőnlét, mert a síelés egy szokásostól eltérő és megterhelő mozgásforma (bár a felvonón általában van ideje kipihenni magát az embernek). ám így is előfordul izomláz, sérülések, sajnos durvább balesetek is, dehát biztonságos sportnak ott van a sakk.. az én síelési stílusomat végiggondolva isteni csoda, hogy nem történt még velem semmi komoly.

amúgy a síléc elég vékony ahhoz, hogy érezni lehessen mindent alatta, a buckákat, göröngyöket, rossz hó esetén a jeget vagy földdarabokat, vagy ha hóágyúzva van a pálya és 'műhó' van rajta, még az is érződik.

én kisgyerekként nehézkesen éreztem rá a síelésre, talán felnőttként kezdőnek lenni még nehezebb, de elegendő idő után el lehet érni egy pontot ahonnan már minden könnyen megy. le kell küzdeni a kezdeti félelmet és szembenézni a lejtőkkel, mert csak úgy az igazi:)

egyébként a hideg ellen van arckrém, ajakbalzsam, vagy akár símaszk. a jó síruha pedig nem ázik át, és szellőzik de benn tartja a meleget. azért nyilván nem a hóban feküdni kell, hanem mozogni, ha nem akarsz megfagyni. persze nem baj ha belülől is fűti az embert valami, 1-2 feles nem árthat meg senkinek, de semmiképpen NEM szabad túlzásba vinni, a síelés önmagában is egy veszélyesebb sportág. remélem tudtam segíteni:)

15L

2011. aug. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
Nem a buckakat erzed ha olyan hejen sizel amugyn nem nehez akaratero kell hozza es egy jo tanar mert magadtol nem jossz ra. Nem huzodik meg ha ugyes vagy es a tanarod megtanitott ra hogy hogy menj le ugyesen.Nem draga sport! Silec es bakkancs kell hozza es amugy mit szeretunk benne? Ezt nehez elmagyarazni de azt a sebesseget mikro csuszol le es az erzes mintha szallnal. Remelem te ish kiprobalod majd es akkor rajossz milyen erzes.
2011. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Én kb. 2 éve kezdtem síelni, és a saját kértünkben tanultam meg. (De csak annyi hogy lesiklok a gyümölcsfasorok között és kifarolok) I Decemberben voltam először igazi sípályán Éplényben, és mintha síelve tudni születtem volna. :D Senki sem tanított, a neten néztem pár oktatófilmet, meg irdatlan mennyiségben nézek minden síversenyt, olyannyira szeretem, hogy minden nap arra gondolok, de jó lenne síelni, mármár beteges. Eztfigyeld: a nagykanizsai bolhapiacon vettem a sí -cipőt -botot -lécet. Salamon cipőt 1300-ér, Vadonat ÚJ Head sílécet 1800-ér, Scott botot 1500-ér. A síruhát karácsonyra kaptam, az drága volt, de neked nem muszáj megtenned a legjobbat. És igen, a síbérlet elég drága, ha nem akarsz megszegényedni, ne egyél hüttékben, vigyél magaddal kaját, konzerveket.

Egy síőrült 17/F

2011. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:

Én imádok síelni! Kedvenc sportom. Mindig alig várom a telet :)) Fantasztikus érzés siklani a havas fenyők között,gyönyörű a táj. Tiszta hegyi levegő.

A buckákat meg nem érzed a talpaddal,ha erre gondoltál. De buckás pályán nem jó síelni,mert úgy ugye nehezebb. De van,aki kifejezetten bucka sízik. Buckákra is kell egyfajta tecnhika. De ha jól síelsz,nem zavarnak annyira.

Nekem nem szokott meghúzódni semmim. Max izomláz van a lábamban. Persze veszélyes sport ez is,bármi előforduhat kezdővel is és haladóval is egyarátn :) Szóval azért vigyázni kell. Nekem még komolyabb bajom nem volt belőle. Én már kb 3 éves koromban sílécre lettem téve pedig :D

Hát olcsónak nem mondható. Kell ugye a felszerelés,amit vagy megveszel(ami nem olcsó) vagy pedig kölcsönzöd. Aztán pedig a bérlet ugye. Az sem lcsó általában. Attól függ persze hol síelsz. Most meg elnézést,de nem tudok többet írni,mert befagy mindig ez a hülyeség...és zavaró így írni :D Remélem segítettem valamicskét.

2011. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

Igen, vannak költségei de rohadt jó imádom. A sípályákon le van döngölve a hó ezért nem nagyon érzed a buckákat. Azt bírom benne hogy mész mint az állat aztán 1m alatt meg tudsz állni. Én iskolával voltam(1 hét) 4x és elég jól megtanultam. 1. nap után izomlázam volt mert 5 órát voltunk kint és megállás nélkül mentem és olyan izmaidat is használod amikről nem is tudtál.

Egyszóval jó!

2011. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogy milyen érzés síelni??Csodálatos,nagyszerű,leírhatatlan számomra.Én szoktam érezni a buckákat,gödröket.Hogy nagyon nehéz-e?Én csoporttal mentem el sítáborba és az oktató elég jó volt így a 3.nap már a piros pályán mehettem le.Mielött lementem volna rajta nagyon féltem hogy mi lesz ha elesek vagy túl gyorsan megyek és nem tudok megállni.De úgy lementem rajta(a síoktató vezetésével,elösszőr lassan,szünetekkel,bevárva a többieket)hogy egyszer sem estem el rajta.Másodszorra már estem párat de nem fájtak.Izomlázam lett másnapra de olyan hogy azt hittem nem bírok felkelni az ágyból,de első nap annyira megtetszett a síelés hogy már 5-kor talpon voltam,közben meg csak 8-kor indult a busz a sípályára.Hogy mit szeretek benne?Nemtudom.Mindent.Hát igen elég drága.De szerintem abszolúte megéri.Nekünk első nap gyakorolnunk kellett az elesést hogyha túl gyorsan mennénk és nem tudunk megállni akkor essünk el direkt.Hát fázni én síelés közben nem fáztam,viszont a felvonón na ott igen.egyszer még sírtam is mert annyira lefagyott a lában hogy nem éreztem de mégis fájt..Amúgy az arcom nemigazán fázott mert volt ilyen körsálam amit felhúztam az arcomra.de lehet kapni símaszkot is.Remélem segítettem.
2011. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én akkor szeretem mikor friss hó hullik, és tiszta buckás a pálya :) Amikor még nem viszi le a Rat-Trak. Olyankor sokkal élvezetesebb.

13/L

2011. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: tudom ajánlani a szlovák pályákat, Ausztriát felejtsd el. :D
2011. dec. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Amúgy ez inkább a fiatalok sportja, ugye?

Megterheli az ízületeket, hideg is van, gondolom a sípályákon se az 40-es, 50-es korosztály nyomul.

2011. dec. 23. 01:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!