Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vannak itt vega/vegetáriánus...

Vannak itt vega/vegetáriánus testépítők? Ti milyen étrendet alkalmaztok?

Figyelt kérdés

Mik azok a könnyen, olcsón beszerezhető források, amik helyettesítik" a húsfogyasztást?


Értelemszerűen vegetáriánus esetben ez tejtermék, vagy tojás, de ezen kívül milyen növényi eredetű keverékek vannak, amik a legjobban megközelítik a teljes értékű fehérjebevitelt?

Úgy tudom, csak a szójában található meg az összes aminosav (nem tudom milyen mértékben), de beszerzése nehézkes lehet, és hallottam róla rosszat is.

A másik lehetőség a kukorica+bab, szintén nem tudom milyen aminosav arányok.


ELŐREBOCSÁTOM, HOGY EZ TECHNIKAI JELLEGŰ KÉRDÉS, CSAK A KÉRDÉSEMRE VÁLASZOLÓKKAL FOGLALKOZOK, VEGA VS HÚSEVÉS TÉMA NEM ÉRDEKEL.


Köszönöm, azoknak, akik hasznos tanácsokkal tudnak ellátni.



2013. dec. 3. 03:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Én is vegetáriánus testépítő vagyok és most vagyok túl egy komolyabb tömegelésen.


[link]

2013. dec. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Én nem vagyok. De a kérdésre a válaszom:


Vannak vega testépítők.

Lehet is csinálni, hiszen:


Olyan sok fehérje senkinek sem kell, mint amennyi husit szeretünk megenni. Jóval kevesebb fehérje is elég, még izomépítéshez is (mint amennyit jólesik megenni). Tehát elvben ha elég kalória mennyiséget viszel be, és sokféle növényi fehérjét, így minden esszenciális aminosav bekerül a testedbe, lehetőség lesz az izomzatod építésére is.


Kalória bevitelt meg lehet dobni kókuszzsírral. Szénhidrát ugye mehet pl. rizs formájában. Fehérje van a zöldségekben + esetleg hüvelyesek (bab, szója) nem egészségesek, de kis plusz fehérjének jók. Lehet ezt csinálni, ha meg nem akarsz 'Swarzi' lenni, hanem egy szép, igen sportos testet célzol meg, akkor bizonyára el is éred az eredményeidet. Ha többet akarsz, akkor meg kicsit nehézkesebb lesz, kellhet az a szója.. de ez van :)

2013. dec. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
51%

Csak a paleósok gondolják, hogy a hüvelyesek nem egészségesek, meg azt is, hogy csak kókuszsírt érdemes használni. De ez nem így van.

A hüvelyesek fontos fehérjeforrás tömegnövelésnél. Kevés zsírt tartalmaznak, ellenben sok fehérjét, és elegendő szénhidrátot edzés előtt. Próbálj minél változatosabban táplálkozni. Az olajos magvak rengeteg energiát és egészséges zsírsavakat tartalmaznak. Fogyassz sok különböző zöldséget. Olajok közül leginkább a lenolajat, repceolajat használd az omega3 miatt; a dióban van a legtöbb a növényi források közül. Szóját is fogyaszthatsz, de inkább csak néha-néha mértékkel. Én vegán vagyok, de talán kéthavonta egyszer eszem tofut, nem létfontosságú. Itt van egy vegetáriánus ételpiramis, szerintem egész jó: [link]

2013. dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
A hüvelykesek egészségkàrosìtò hatàsai Orvostudomànyi tények. Ismert a lektinek szerepe a human megbetegedesekben. A huvelyedek kenyszerelelmiszerek éhìnség eseten
2013. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én csak azt tudom, hogy a hüvelyesek közt lehetnek olyanok amiknek az összetétele gyakorlatilag gátolja a tápanyaglebontást, ezért rengeteg baktérium által lebontott-keletkezett gáz lesz belőle. Pl ismert a bab hatása ezen téren. Én főképp a szóját kerülném a hormonális dolgok miatt.

2013. dec. 3. 18:58
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem az ilyen növények emésztéséhez alkalmazkodtunk, igen proteáz inhibitorok is akadhat a hüvelyesekben.. de valakiknek erőltetniük kell, hogy ezek milyen jó növények. Miért is ne, csak az emésztésünket gátolják. De 5 szem bab a húsom mellé tényleg király.


Másrészt olyan tömény szénhidrát, hogy a keményítő viszont felszívódik belőle. Éljen a szénhidrát alapú elhízós veganizmus.

2013. dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Pedig lehet egészségesen is követni ezt az életmódot. Amúgy.
2013. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
60%

"..Éljen a szénhidrát alapú elhízós veganizmus..."

Csak ne általánosítsunk, ha lehet. Mindenevők között is vannak akik mértéktelenül fogyasztanak szénhidrátokat. Azok a vegánok viszont, akik komolyan gondolják ezt az életmódváltást (nem csak időleges divat pl.) azok általában jobban odafigyelnek a táplálkozásukra, mint egy átlag ember, aki bármit megehet.

2013. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
12%

A mindenevőket sem kell félteni.


De a mindenevők között a többség agyhalott állatcsorda, akik gondolkodás nélkül esznek. Ezt gondolom nem nagyon kell vitatni.


Viszont ott vannak a vegánok, akik úgymond tudatosan esznek, köztük ezért valamivel nagyobb ciki az elhízás és a diabétesz. De ezzel a résszel már lehet vitatkozni, talán csak én látom így.

2013. dec. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mint mondtam a vega vs húsevés téma, egymás szapulása NEM ÉRDEKEL, aki ezt nem érti meg és továbbra sem bír magával, azt moderáltatom.


Tehát akkor gyakorlatilag egy átlag vega étrendből ha erősen kihagyom a hüvelyeseket, akkor viszonylag hamarabb beépül majd a fehérje a szervezetembe? Vannak olyan hüvelyesek amit kerülni kell és erősen gátolják a fehérjebontást, illetve vannak elviselhetők/ártalmatlanok?


Vannak olyan kombinációk amik megközelítik a teljes értékű fehérjét?

2013. dec. 6. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!