Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit jelent, hogy 3,5 Lbs...

Mit jelent, hogy 3,5 Lbs horgászboton?

Figyelt kérdés
Mi az a Lbs, hogy értsem?

2021. febr. 14. 05:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9%
Az lbs a font többesszámban. Ha egy fontról beszélünk akkor 1 lb. Ha 3,5 fontról, akkor 3,5 lbs.
2021. febr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A libra hiába halott mértékegység, ha tradicionális okokból ezt használják a gyártók. Ennyi erővel a font is az, hiszen se nem SI se nem használatos az EU-ba, mégis itthon is ez van a botokon. Az, hogy te tájékozatlan vagy, azzal sajnos nem tudok mit kezdeni - legalább ne reklámoznád.


Te beszéltél olyan sületlenségeket, hogy a ráírt érték a maximális zsinór szakítószilárdság jelzése. Ez természetesen nettó baromság, hiszen ahogy mondtam, a 3,5 LBS - akár libra akár font (bár nyugodj meg, hogy libra) - a bot karakterisztikájára utal, hogy mekkora spiccterhelés mellett zár be 90 fokot a spicc a nyéllel.


Szerintem ne erőlködj, csak egyre nagyobb hülyét csinálsz magadból...

2021. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

11

Igen, bár az lbs ilyen szempontból nem helyes mert mértékegység rövidítését nem szokás többesszámba tenni. De ugyanazt jelenti ennyi a lényeg.

2021. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%

12

Te vagy aki hülyét csinál magából. Itt annyi a sztori hogy az itthoni féder botos meg nótaknottos "elit", az lb lbs-t font helyett librának fordította. De ettől az még font és semmi köze a librához.

2021. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

#14

Mutass már kérlek egy feeder botot amiben librában - vagy LBSben - van bármi megadva kérlek. Csak mert én ilyet még nem láttam...


Pöröghetünk még egy kicsit azon, hogy libra vagy font. Abban azért remélem egyetértünk, hogy kvára semmi köze nincs a zsinórnak a ráírt értékhez, hanem a bot tesztgörbéjéről van szó?

2021. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Mutass már kérlek egy feeder botot amiben librában - vagy LBSben - van bármi megadva kérlek. Csak mert én ilyet még nem láttam..."

Olyat nem tudok ami librában van, olyat tudok ami fontban:

[link]

Amúgy látom fel sem sikerült fogni az előző válaszom mert nem erre volt kihegyezve na sebaj. Vannak bajok. Pörögj tovább a 2000 éve nem használt mértékegységeden.

2021. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!