Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi az értelme a sporthorgászat...

Mi az értelme a sporthorgászatnak?

Figyelt kérdés
Egy állatot megkínozni aztán elengedni, hogy később kínozza más?
2021. máj. 22. 21:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenkor jönnek az érvelőművész válaszok, hogy még milyen "állatkínzási módszer" van, és miért nem azt kérdezik, hogy az miért nem baj. Ez mindig így van. ha valami rossz dologra felhívod a figyelmet, hogy az miért kell, akkor azt válaszolják sokan, hogy még milyen rossz dolgok vannak, és miért nem azokkal foglalkozol inkább. Ennyit a hatalmas érvelési technikáról. A sporthorgászat egy teljesen értelmetlen és felesleges dolog, főleg élő állatokkal. És igen, sok más értelmetlen dolog van, de csak azért, mert más is van, nem jelenti azt, hogy amiatt a sporthorgászat negatív oldalára már nem szabad a figyelmet felhívni.
2021. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Igen, emiatt jutottam arra a következtetésre, hogy maga a kérdés értelmetlen, mert aki ezzel foglalkozik, az nagy ívben le@arja, sőt még meg is magyarázza a bizonyítványát.
2021. máj. 24. 19:32
 13/35 anonim ***** válasza:
0%

Remek, most, hogy ebben megegyeztünk legyen bűntudatot minden új cipőnél, minden falat húsnál és minden méternél, amit autóval teszel meg, mert bármit teszel azzal a környezetnek artasz.


Elképesztő demagógia uralkodik a fejekben, hogy ezt a kérdést felteszed a vízi sportok kategóriában, ahol nyilván rengeteg horgász van...

2021. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem sok értelme a kérdésemnek. -Ne törődjél semmivel, egyél zsemlét kiflivel!
2021. máj. 24. 21:01
 15/35 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, azért ez baromi erős ferdítés, hogy a sporthorgász megkínozza a halat. Pontosan, hogy ők a horgász társadalom kultúráltabb fele. Gondolom sosem horgásztál még, azért tolod ezeket az innen-onnan hallott butaságokat.


Én nem látok benne semmi kivetnivalót, hogy az ember természetes vadászösztönét kihasználva horgásztavakat telepítsünk és egyesületeket szervezünk szabadidős tevékenység gyanánt.

A horgászat távolról sem arról szól, hogy rángatjuk a botot, aztán visszahajigáljuk a halat (vagy megsütjük). Egy gyerek ezer dolgot tanul a természetről mire odáig eljut, hogy beakad az a horog...

Ezzel mi a baj?

2021. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
25%
#15: a horgászattal semmi baj. csak vidd haza és edd meg.
2021. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%
A sporthorgászat állatkínzás, de van egy másik vetülete, aki sporthorgászik az általában környezettudatosabb, én is a világ sok pontján horgásztam már és pl nem egy helyről eltakarítottam egy csomó partra sodort műanyag hulladékot, meg próbálom minimálisra csökkenteni a műanyaghasználatot mert látom hogy mennyire káros. Aki itt papol az is így tesz, mert a műanyaghulladék több tengeri élőlényt kínoz és öl meg mint a sporthorgászok.
2021. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
63%

#16

egyszerűen szakadjak meg, ha értem, hogy annak a halnak miért jobb, hogyha agyonütik és megeszik, mintha visszaengedik. Ugyanis ami ez előtt a két folyamat előtt történik az tökéletesen azonos - esetleg azt leszámítva, hogy a sporthorgász 10-ből 9x sokkal kíméletesebben bánik az állattal, mint a húshorgász.

2021. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
66%
A sporthorgász pont annyira állatkínzó, mint az a gazda, aki nagytestű kutyáját lakásban tartja.
2021. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
36%
Ne nevezze már magát sporthorgásznak aki sörszékben punnyad...
2021. máj. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!