Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ha egy úszni nem tudó ember...

Ha egy úszni nem tudó ember beleesik a vízbe mit tanácsolnátok neki hogyan maradjon a víz tetején?

Figyelt kérdés

Ha egy úszni nem tudó ember beleesik a vízbe mit tanácsolnátok neki hogyan maradjon a víz tetején?


Pl. Stégről a vízbe esik valaki.

A vizen fennmaradás lenne a lényeg, aztán majd kievickél a partra.


2023. jún. 16. 22:36
 1/5 anonim válasza:
100%
Hàt erre ìgy most helyes vàlasz nincs. Hiszen aki bele esik ès nem tud ùszni a rèmülete nagyobb lesz a racionàlis gondolkodàsa helyett. Ezèrt talàn ösztõnösen kapàlni fog... nem jò jàtèk...
2023. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
De tanàcsolnàm engedje el magàt teljesen, èrezze a sùlytalansàgot mintha aludna... ha megis hallanà ebben a helyzetben.
2023. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hellmano ***** válasza:
59%
Az a baj, hogy akkor nincs olyan, hogy mit tennél, mert azonnal kikapcsol a legtöbb emberben minden és kapálozni fog az életéért. Én tudom, mert gyerekkoromban volt velem ilyen, hogy majdnem belefulladtam a Balcsiba és úgy húztak ki. Így visszagondolva könnyű lett volna a helyzetem, hisz annyit kellett volna tennem, hogy a víz alatt kiúszok , addig ahol már leér a lábam, mert víz alatt mindenki tud úszni, még aki amúgy nem is. Ehelyett eszeveszetten ugráltam felfelé, hogy levegőhöz jussak meg kapálóztam össze-vissza és segítségért kiabáltam, amikor felbukkantam a víz alól. Szóval azt mondják maradj higgadt, de ez 100-ból 99 embernél ilyen helyzetben nem fog működni, hisz tudod úszni nem tudsz és olyan helyzetben vagy, hogy meg fogsz halni valószínüleg...így marad a kétségbeesett kapálózás és próbálkozás.
2023. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Leginkább ne essen vízbe.
2023. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

1) Ne essen bele.

2) Ha beleesik, olyan helyen tegye, ahol van a közelben vízimentő.

//A fuldokló konkrétan vízbe fojthatja azt, aki nem szakszerűen próbálja kimenteni!


Az a baj, hogy egy fuldokló hiába tud elméletben valami mozgást, ha azt nem gyakorolta vízben, nem fog érni semmit. Akinek nincs meg az a "vízbisztossága", amit az úszás megtanulásával szerez az ember, annak a mély víz pánik zóna. A pánik zónában pedig az agy leggyorsabb, de cserébe legprimitívebb pályái aktiválódnak. Ilyenkor hiába van korábbi elméleti tudás, vagy hiába mond valaki kívülről tippeket, az egyetlen dolog, amire a fuldokló ilyenkor képes, az az, hogy kapálózik, levegőért kapkod, és görcsösen belekapaszkodik mindenbe, amit kicsit is stabilnak vél. (Ezért képes megfojtani azt, aki nem szakszerűen próbálja menteni.) Az egyetlen módja ezen vészlefutás elkerülésének, ha az illetőnek tapasztalati tudása van arról, hogy hogyan képes a víz felszínén maradni. Ha már csinálta ezt a mozdulatsort sikeresen, egyrészt nem lesz számára a mély víz pánikzóna, másrészt az agya pánik esetén is képes lehet előhívni (minél inkább begyakorolja, annál valószínűbb, hogy elő tudja pánikban is hívni), és ijedtség esetén kapálózás helyett kapkodva, de a begyakorolt mozdulatokkal úszni fog, a vélt biztonság felé. Ez viszont csak begyakorolt mozgásokkal működik, elmélettel nem.

Ez az igaz út!

2023. jún. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!