Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 14 éves vagyok,168 magas, kb...

14 éves vagyok,168 magas, kb 52 kg. Szeretnék elkezdeni vízilabdázni. Lehetőségek?

Figyelt kérdés

Kérdések. Alapszintű úszótudásom van (mell, hát, gyors) de eléggé lassú vagyok, nem úszok rendszeresen. Azonban karatéztam, táncoltam, tornáztam, úgyhogy izmos vagyok, kitartó és jó a mozgáskoordinációm. Van értelme elkezdeni?

Másik kérdés, hogy a fülem nem igazán bírja a vizet, habár amikor 5. 6. osztályban jártam úszni hetente egyszer, akkor nem volt vele gondom. Lehetőségek?

Harmadik kérdés, hogy eléggé szégyellős vagyok, nem igazán szeretek 7-8-9 ember előtt meztelenkedni. Ez mennyire laza dolog mondjuk az edzéseken?

Negyedik kérdés pedig, hogy a meccsekre való utazást az egyesület fizeti, vagy a játékosok? Csak mert barátomék állandóan úton vannak Romániába, Szerbiába, Budapestre, Szegedre... (Egerből)


2010. dec. 19. 18:28
 1/6 anonim válasza:

Persze hogy van értelme elkezdeni :) A gumisapó elvileg nem folyik be annyi víz, amennyi miatt fájna a füled.

Az öltözés pedig megoldható, nálunk (Vácon) pl van külön elkülönített rész is ahol lehet öltözni egyedül, ebből nincs para :)

A meccsekre utazást nálunk az egyesület fizeti, de mi csak országon belül járunk meccsre.

2010. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Harmadik kérdés, hogy eléggé szégyellős vagyok, nem igazán szeretek 7-8-9 ember előtt meztelenkedni.-szeretnél elkezdeni vízilabdázni, és ez a legnagyobb gondod?
2010. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, csak gondoltam, hogy felteszem ezt is. Valószínűleg aki 6 éves kora óta úszik, meg 9 éves kora óta pólózik, az nem szégyellős, de és speciel nem szoktam mások előtt öltözni. Ez csak egy apró dilemma volt...
2010. dec. 21. 16:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak pedig köszönöm!
2010. dec. 22. 11:05
 5/6 Gabro válasza:
Minden vizilabdásnál sportorvosi vizsgálat előtt kötelező a fül-orr-gégészeti vizsgálat.Ha füled nem birja a vizet ne ezt a sportágat válaszd. Egészséges pólosoknál elég gyakori a fülprobléma. A viztől a sapka nem ad abszolut védelmet.
2010. dec. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát, ez nem túl jó hír! :/
2010. dec. 24. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!