Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hány hónap úszás után lehet...

Hány hónap úszás után lehet átúszni a Balatont?

Figyelt kérdés
Annak is sikerülhet, aki csak 2-3 hónapja tanult meg úszni?
2011. júl. 6. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

erősen kétlem, azért hullámzó vízben leúszni ha jól emlékszem 5,2 kilométert (ami persze több, hiszen, azért nem fogsz pontosan légvonalban úszni), ahhoz kell egy kis rutin.

Az ugye egy 50méteres medencében 104hossz, de a Balatonban ugye nincsenek hosszok végén megálló, meg cucc, amin ellököd magad, meg hullámzik a dolog, szóval igaziból ennél még több is.

2011. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vadmeggy ***** válasza:

Nem technika kérdése, hanem állóképességé. De pl ha elfáradsz akkor a hátadon kifekszel és tudsz pihenni egy pár percet.

Persze, ha jó a technikád, akkor sokkal kisebb erőfeszítéssel átjutsz, de pl én már 20 éve tudok úszni mégsem vágnék bele, mert a vádlim gyakran begörcsöl.

2011. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én egyszer úsztam át a Balatont, előtte az edzés kb annyi volt, hogy lementem a strandra egyszer :) (Bár rendszeresen bringázok, úgyhogy valamennyire edzésben vagyok, mondjuk miután átúsztam, Lellétől a Keletiig végigaludtam a vonaton az utat Pestig, szóval nem mondom hogy nem fárasztó :))


Első válaszoló: 50-100 méterenként kis hajók vannak az útvonal mentén, amire fel lehet mászni és szőlőcukrot, energiaitalt is kérhetsz, illetve ha végleg elfáradnál akkor rádión kérnek egy motorcsónakot és kivisznek a partra. Szóval belefulladni senki nem fog csak mert félúton elfárad :) Egy próbát megér a dolog, jó buli, főleg ha sikerül teljesíteni és először leér a lábad a déli parton :)

2011. júl. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ja, természetesen én a szervezett balatonátúszásról beszélek, ha te csak úgy magadban nekivágsz, az necces...
2011. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én sem azt mondtam, hogy belefullad, tudom, hogy vannak hajók, csak azt, hogy ha 2-3 hónapja tanult meg valaki úszni, akkor az még bőven nem tud olyan szinten úszni, nincs akkora rutinja, hogy esélyes legyen, hogy átússza azt az 5kilométert a Balatonban.
2011. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!