Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért "kell" póló úszás közben?

Miért "kell" póló úszás közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elkezdtem járni úszni, és megfigyeltem, hogy az egyik srác rendszeresen pólóban úszik. Általában csak az első pár hosszt ússza pólóban. Miért? Én csak arra tudok gondolni, hogy így hamarabb bemelegszenek az izmai. Jól gondolom, vagy van más oka is?


2011. szept. 19. 08:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szégyenlős..Vagy így szeret úszni..De semmi funkciója nincs..
2011. szept. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Áhh, biztos, hogy nem szégyenlős. :) Mondom az első pár hossz után leveszi, meg egyébként is, elég jó teste van a srácnak, látszik rajta, hogy gyúr. :)

Szóval nem szégyenlős, ez egészen biztos.

Tenyérellenállást és Lábbóját is használ, szóval tudja mit csinál...

2011. szept. 19. 09:11
 3/22 anonim ***** válasza:
Nagyobb az ellenállás, így több erőt kell kifejteni úszás közben.
2011. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A póló miatt nagyobb lesz az ellenállás? Hozzátapad a testhez, nem?
2011. szept. 19. 09:26
 5/22 anonim ***** válasza:
Hozzátapadni hozzátapad, és ugye kevesebb lesz a mozgástere. Ezért úsznak a profik feszülősbe vagy fecskébe mert minél nagyobb a mozgástér annál jobb. Hogy a pólót miért hordja gőzöm sincs, vagy szégyenlős vagy neki így jobb fene tudja.
2011. szept. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Szégyenlős.... :D


Próbáld ki és meglátod - én nem úsztam még pólóban, csak egy ismerősöm, ő mondta - de persze az is lehet, h csak beképzeli magának, h így nehezebb (bár nem hiszem).

2011. szept. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 bix ***** válasza:
kérdezd meg őt. racionálisan nem fogjuk tudni itt megindokolni:D nincs funkciója kb, ellenállást minimálisan növelhet, az izmokat előtte kell melegíteni, kihűlni meg nem fognak pár hossz alatt sem (igazából az izületek átmozgatása fontosabb egy lazább úszás előtt mint az izmok melegítése) így nem tudjuk. én soha nem láttam ilyet:)
2011. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Spórol a mosással.. figyeld meg, ha télen pulcsi és farmer is lesz rajta úszás közben, akkor az már gyanús...
2011. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat! :)
2011. szept. 19. 16:27
 10/22 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy hamarabb bemelegszenek az izmai. Vízben a póló nem "melegít". A bemelegítés csak egy elnevezés, nincs köze a "melegítéshez"; azt jelenti, hogy felkészíti az izmokat, a szervezetet a mozgásra.

Tényleg kérdezd meg tőle, mert most már engem is érdekel. :D

2011. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!