Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A szilikonos úszósapkát is be...

A szilikonos úszósapkát is be kell hintőporozni úszás után, hogy ne szakadjon el?

Figyelt kérdés
Mert azt tudom, hogy a latexest be kell.
2011. nov. 9. 17:41
 1/4 anonim válasza:
Én mindig hintőporozom, mert utána összeragad, ha megszáradt.
2011. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lazado1 ***** válasza:
Nem kell.
2011. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 banánhintahercegnő válasza:
felesleges, egy idő után úgy is elfárad a gumi, szóval nem érdemes túl drágát venned
2011. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges, ez inkább kényelmi funkció, nincs köze a szakadáshoz!

Elszakadni azért szokott mert NÉHA van a szélén egy pici anyaghiba aminek következtében meghasad a szilikon a szélén és onnantól kezdve már gond nélkül szakad! Lányoknál a fülbevaló miatt szokott lenni a felületén egy pici felszíni hiba, aminek következtében később, 1-2 nap de akár 1-2 év!!! múlva szakad ki. Ez persze függ a sérülés erősségétől és milyenségétől és attól, hogy az ember mekkora erővel nyújtja a felhúzásnál...

Az első hozzászólónak is igaza van, mert ez viszont igaz. Használat után, pláne ha még rendesen elmosod, pl folyékonyszappannal akkor úgy összetapad, hogy utána győzheted szétszedni!

"banánhintahercegnő"-vel viszont vitatkoznék; a szilikon nem olyan mint a hagyományos gumi, teljesen időtálló, nagyon strapabíró, a vegyiparban, élelmiszeripar, orvosi eszközöknél, rengeteg olyan helyen használják, ahol nem megfelelő a sima gumi, hiszen a szilikon sokkal erősebb, hőállóbb, tisztább anyag, így gyakorlatilag ha nem sérül meg akkor a végtelenségig kitart.

Én 6-7 éve nyüstölök egy tengerészkék Speedo-t, a mai napig semmi baja, pedig aztán már jópár kilométert megtett a medencébe. Megérte azt a 2.500-at mert azóta is bírja és semmi jelét nem mutatná annak, hogy a halálán lenne, pláne, hogy sohasem volt hintőporozva!

(Vaterán láttam 1000-ért zsír új eredeti Speedo-t, bolti felszámolásból!)

Szóval nyugodtan invesztálj bele egy jó kupakba, ha nem azzal fogod kicsúzlizni a szomszéd ablakát akkor életed végéig ki fog tartani! ;)

2011. nov. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!