Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kb mennyi idő alatt lehet...

Kb mennyi idő alatt lehet megtanulni normálisan úszni?

Figyelt kérdés
Már tudok valamennyire,tehát nem süllyedek el meg tudok haladni de elég bénán.Kb mennyi idő alatt tudnék megtanulni,egyedül?

2014. jún. 5. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
ez csak tőled és az oktatódtól függ.
2014. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nagyjából magamtól tanultam meg. Ha szereted a vizet, szívesen vagy benne és próbálkozol, akkor elég gyorsan.
2014. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez az oktatódtól függ. Illetve, a mozágskoordinációdtól, az állóképesegedtől, heti hányszor hányat tudsz menni, az életkorodtól, alkatodtól.

Ha átlagban heti kétszer, háromszor eltudsz jutni 1-1 órára, az már fél év alatt hozhat látványos dolgot, amire azt is lehet mondani, hogy stabilan beépül a reflexeidbe, tehát lehet a következő mozgássort, mozdulatot ráépíteni.

Az úszással az a helyzet, hogy sokkal nehezebb kivenni, lefaragni egy hibát, mint kialakítani a következő lépcsőt.

Kétféle tanulási mód van alapjába véve, a lépcsős, ami azt jelenti, hogy csak mindig egyel halad tovább az ember, tehát ha jó a lábtempó, csak akkor következik a kartempó hozzáépítése, vagy vegyesen. Amikor még nem tökéletes, ez-az, akkor is elkezdi már a következőt, vagy egyszerre többet.

Normálisan megtanulni úszni mennyi idő alatt, úgy hogy abba ne lehessen belekötni? Én 5 évesen kezdtem, és 16 voltam, amikor már kifogásolhatatlan volt a mozgásom. Utána jött még a 'csiszolás', amik apróságok, de így állt össze az egész. Vannak szintek, mert csak később lehet bonyolítani a dolgokat, összetett feladatokkal, koordináció javító dolgokkal, mert egyszerre az ember egy dologra tud koncentrálni, ezért ha mell lábtempóval, háton páros karral akar menni, akkor ha egyiket se tudja biztosan, megzavarodik az agy, mert ez még túl összetett neki. Vannak nagyon nehéz, összetett edzések, amihez sok sok év munkája kell.

Ha a négy alapvető úszásnemre gondolsz, hogy ne süllyedj el a vízben, úgymond vízbiztos legyél, akkor az másfél-2 év. De az közel sem a tökéletes.

2014. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 googlegugli válasza:

2 hét alatt meg lehet tanulni. Úszni. Gyermekkoromban vagy talán még most is, kötelező mindenkinek úszásoktatáson részt venni óvodás korban. Minden gyerek két héten át minden délelőtt 2 db úszóoktatóval tanult úszni. A szakaszok a következők voltak emlékeztem szerint: Először a siklás víz felett ilyen nikecell táblával, aztán víz alatti siklás, aztán víz alatt láb- és kéztempó külön-külön, aztán összehangolni, aztán pár tempó után kidugni a fejet levegőt venni a víz felé, aztán víz felett úszás. 2 hét után a 33 méter hosszú mély medencében pedig vizsga.


Persze itt még nem tudtunk biztonságosan víz felett úszni, én is ovi után minden nyáron tovább gyakoroltam a gyermekmedencében. De olyan biztosan tudok mellúszni, hogy 13 évesen titokban többször is átúsztam az élő Tiszát az örvényes halálkanyarban. Sőt, éjjel is nagyon sokszor átúsztunk Tószegre a vak sötétben. Más úszásnemet nem tudok, de a mellúszás jól megy.

2017. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 googlegugli válasza:
Előző vagyok. Kimaradt, hogy Szolnokon volt kötelező az úszásoktatás, szerintem még most is az.
2017. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!