Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Megéri beruházni egy komoly...

Megéri beruházni egy komoly feederbot + orsó párosra kezdő feederezőnek?

Figyelt kérdés

kb 50k lenne a szett


Most kezdeném a feeder mert nagyon eredményesnek találom Döme Gábor videói és más beszámolói alapján.Vissza hozná az árát?


2015. márc. 21. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Könyörgöm,Döme Gábor egy mágnás,egy márka,egy országoshálózat,egy többbezer m2 raktárméretű horgászbolt tulaja,milliomos talán kis szó,milliárdost is megkockáztatnám.

Neki az amivel horgászik ingyen van,kivétel a haldorado csalik,mert az saját kontó,de neki az olyan mint nekem 1 doboz csonti,semmi.

Nem a drága orsók és drága botok hoznak raklapnyi halat,és nem azok tanítanak meg.

Döme Gábor nem azért eredményes mert drága felszerelést lógat be,hanem mert intelligens abban amit tesz.


Plusz sokszor ha megnézed mit használ : közép vagy alsó-középkategóriás cuccok.

Pl: Team feeder bot+orsó 15-15k mindkettő,pedig van még spro cuccokból 50k/db áras.

Bot legyen :gerinces,hajlékony,de ha kell legyen erő,legyen kegyes,de még is strapabíró,érezd rajta a hal minden mozzanatát de ez fordítva ne legyen.

Orsó : legyen precíz fék,és ennyi ,pl : elsőfékes.

2015. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Vissza hozná az árát?"

Ez nem jó hozzáállás! A horgászatnak nem erről kellene szólnia!

A halfogáshoz nem kellenek csilivili több tízezres botok meg orsók. Kezdőként bőven elég az olcsóbb kompozit anyagú bot és az 1-2 csapágyas orsók. A többit már leírták.

2015. márc. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy élményekben hozná vissza.Egy 2015 team feeder bot meg valami távdobó orsó.És az egyéb kiegészítők + pár horgászatra való csali. Ez 50 alatt nem igen jön ki.Ja és tiszai Dunai halakra kell a jó orsó.
2015. márc. 22. 08:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia.


1# vagyok.

Én 7 éve egy goldstar pluto 3.6-os bottal kezdtem feederezni,az egy 6000ft-os bot volt,de élmény volt vele feederezni,még ma is gyakran használom,a rekord halaim közül kettőt vele tartok : ponty 19.1 , dévérkeszeg 4.3 (Pötrétei HSE - Rába).

Ma még két feederbotot vettem mellé ,azokat is 12-15.000 ft körül,és hibátlanok.

Amire azt kell mondjam hogy jobb fajta kell az-az orsó.

Az olcsó orsó és tekeri fel a zsinórt,de amikor a fék annyiból áll,hogy csak ragad...

2015. márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én mióta horgászok az orsóval szenvedtem a legtöbbet.Amim most van egy spro ami 12 ezer volt kb 2 éve használom és soha semmi baja nem volt hibátlanul működik!Inkább adok érte kicsivel többet,de ne múljon rajta hal.
2015. márc. 22. 09:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Értem, akkor ezt kellett volna írnod, mert így egy kicsit félreérthető volt.

Nekem továbbra is az a nézőpontom, hogy jobban járnál kezdésnek valamilyen 5-10e Forintos bottal és egy egyszerű, de megbízható orsóval. Ráadásul a dunai kövezések nem kímélik a felszerelést és így kevésbé fájdalmas egy-egy sérülés.

Mivel itt nem kézben tartott módszerről beszélünk, a bot súlyának nincs szerepe. Az említett folyókon távdobásra nem igazán van lehetőség, ezért a csúcstechnológiás szénszálakra sincs szükség. Jól jön viszont a kompozit lágy rugalmassága, szinte törhetetlen, mindent kibíró anyaga.

Az orsóknál a legfontosabb szempontok, a jó fék, a zsinórprofil, a nyomórugó alkalmazása a felkapó karnál és a megfelelő zsinórvezető görgő. A csapágyszám parasztvakítás és a legtöbbször csak bosszúságot okoz. Persze ha minden csapágy rozsdamentes acélból van benne, akkor egy örök darab, de ez inkább a felső kategóriás spulnikra jellemző. Nincs annál bosszantóbb, mint amikor egy nem is túl olcsó orsónak a zsinórvezető görgőjének a csapágya beáll néhány esős horgászat után és elkezdi enni a damilt.

Én előnyben részesítem a nyeletőfékes orsókat, így ha fel kell állnom valamiért a bot mellől, csak egy kattintás és biztos lehetek benne, hogy nem fogja berántani az egész cuccot egy mohóbb márna. Legalább 10 éve használok Okuma Dyna Drag (a Longbow kevesebb csapágyas verziója) orsókat, de fékhang jelző lemezke törésen kívül nem volt más probléma velük.

Persze ez a te pénztárcád, ha ez az a felszerelés, amit szeretnél, akkor vedd meg, mert különben minden haltalan napot ennek a számlájára fogsz írni! :)

2015. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még egy félreértés :) tavon horgászok,de itt tiszai és dunai halakat hoznak ezért eléggé meg kell küzdeni velük :) Volt hogy 20 percre jött ki 2-3 kilós ponty.Tehát nagyon erős halakról van szó.A jelenlegi botom vége már a vízben volt egy nagyobb 3-4-5-ös pontynál.Ezért szeretnék valami strapabíró feeder botot.A távdobóorsó meg a nádas közelében való horgászathoz szükséges.
2015. márc. 22. 10:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy Shimano Nexave 5000 FC és egy Nevis Torrent Feeder 5000 orsót használok,mindkettő azon orsók közé tartozik (Shimano kb 4 éves,a nevis 2 )amiket újra megvennék.

Bár szidják a Nevis terméket,de drágábban is megérte volna.

Távdobó orsó : széles,magas profilú dob,és alacsony zsinortérrel.

Egy szimpla orsóval is lehet 100-150m-t dobni,az hogy mennyit tudsz dobni,az inkább botfüggő.

2015. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy látom félreértések sorozata ez a kérdezz-felelek játék! :)

A távdobálós tavi horgászathoz nem tudok hozzászólni, nem űzöm ezt az ipart.

2015. márc. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fölösleges a drága bot.. én nekem is spro avontage method feederem van, Kb 15 ezer egy ilyen bot, teljesen meg vagyok vele elégedve, gerinces, erős, mégis érzékeny, jól érezni rajta a halat, egy 10-15t szánj rá a botra, kezdőnek bőven elég, sőt a jó minőségű botot majd le sem akarod cserélni, vettem már 6-7 ezerért is feedert, de azért azt nem ajánlom, nagyon gyenge minőség, de ennyi pénzért nem varhatunk többet. Döme Gábort hanyagoljuk, úgy én is sok halat fognek hogy a videó felvétele előtt több napig etetek, meg azért annyit nekem nem ér egy horgászat, hogy Kb 10-15 ezer forintért veszek etetoanyagokat,csalikat, meg aromákat.
2015. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!